Hercai/Вятърничав по ATV Тема 2

  • 56 999
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 370
А тази сестра на Миран, Елиф, кога е родена. Двете деца ли е родила и тогава умряла?

Статутът на Елиф не е много ясен. Рускините пишат, че тя е дете на трети син на вещицата. За в бъдеще ще се развие и изясни и този образ.

# 31
  • Мнения: 1 036
И аз мисля, че Насух няма да бъде справедлив към Райян. В този старец няма нищо конструктивно, а спрямо нея е безмилостен. Но срещу него е поставен благия старец, чието име ние не знаем. За мен той е божи пратеник и щом помага на Райян, тя рано или късно ще получи възмездие за страданията си.

# 32
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313

Едно магазинно предаване на ATV за техните сериали. От 33:11 показват как е заснета сцената с пожара на колибата. Ебру, май леко е пострадала. Дано рускините направят превод ...

# 33
  • Мнения: 1 193
Да, пострадала е, имала е леки изгаряния по лицето и рамото. Някъде имаше и снимки. Бързо са повикали доктор, нищо страшно.

# 34
  • Мнения: 7 918
Привет, момичета,
Благодаря на Дъгичка за новата тема.
Вчера в тъмни зори изгледах епизода и все така ме вълнува и интригува.
Като всички вас нямам търпение за следващия.
С повечето мнения съм съгласна.
Интересно ми е, защо само Насух(някой добре го нарече тюлен) и Хазар реагираха на фамилията Асланбей.
Имам усещането, че Хазар е изпълнил мокра поръчка на баща си и не е много невинен, въпреки че ми е симпатичен засега.
Повече ми харесва хипотезата за връзка с майката на Миран и евентуалното му бащинство.
Може би и затова Рейан не е негова дъщеря- за нуждите на сценария.  Simple Smile
Още храня надежди за Азат, ще ми се да е опора на Рейян, но като брат, разбира се.
Не е лошо момче все пак, беше готов на жертва за нея, само още малко кураж му липсва.
Мога да пиша до безкрай за всички, но приключвам с Миран.
Аз вече му простих, но като зрител, който знае повече за него от Рейян.
Обаче искам тепърва да гледам как се гърчи, за да изкупи вината си.
Освен това не разбирам какво точно предлага в момента на Р. освен да й усложни положението.
Спирам, че много разхвърляно стана.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 397
Да се включа и аз Simple Smile
Миран на този етап няма работа сРейян, стигнаха й униженията от него, а още не знае, че той си има официална съпруга, без значение истински ли е брака или фалшив, тя сега му е любовница, в хорските очи Sad .
Аз лично не смятам ,че Хазар е направил нещо лошо, дядото стой зад гадостите, на площада, Хазар не се срамуваше, единствено се обвиняваше за Рейян и бе в шок. Дядото беше този които истински се засрами. Бабата на него му четеше лекции.
Относно бабата, прати всички в един омагьосан кръг Sad
Коментира ли сте и Елиф, тя е сестра на Миран, не е опознала родителите си, значи е била новородена когато са починали, актрисата е родена 1997, не знам в сериала за колко гошина я гласят, но 27 няма да й ги дам Simple Smile Тя е слабото място на бабата, но си мисля, че ще е и нейното отмъщение, по скоро справедливост за всичко което причини. Четох че в книгата се държала много добре с Рейян, да видим как тук ще ни го представят.
За дядото които помогна на Рейян напълно съм съгласна с написаното от вас, този човек е глътка въздух в историята. Със сигурност знае и цялата драма, но не с лъжите на бабата, а реално какво се е случило, за сега го видяхме като опора за Рейян да видим занапред как ще е, четох също че той щял да я изкара от реката, но те излязоха доста информации и не знам кое е истина, кое фенски теории Simple Smile

# 36
  • Мнения: 4 370
Пепелче Hands Wave

За старчока /мое е определението за тюлен Simple Smile / нямам никакви надежди, че ще разбере какво е сторил на невинното момиче, камо ли пък да се извини. Единственият сценарий за някаква промяна към Рейян от негова страна може да стане, ако той легне на легло /нали не е добре със сърцето/ и никой от любимите му роднини не му обръща внимание. Единствената, която ще се грижи за него е Рейян, защото тя в най-трудните моменти намери сили да се притеснява за семейството си и да загърби нейните болки - физически и психически.
Миран за мен не е достатъчно зрял за 32 годишен, а по-скоро действията му са на 22 годишен. Нещо няма никаква конструктивна мисъл в напрегнати моменти, не може да взима бързи и адекватни решения /дори и това с мнимия жених, Фърат го измисли/. Миран само повтаря "не знам какво да правя". Щял да вземе Рейян, пък после щял да мисли къде да я води и какво да правят. Хлапешка му работа! Как пък не се замисли тя как стигна до града сама от тази далечна колиба, толкова охрана и наемници има, пък не разбра как баба му я изхвърли от колата насред мегдана. Целият град говори, само наш Миранчо в неведение!? Азат излезе по улиците и веднага чу за Рейян. Миран с неговите възможности на бей, на човек с влияние от известно семейство - нищо не знае какво става в града!!! Крайно време е да вземе да възмъжее, да се вземе в ръце, защото в противен случай ще си седи при братовчедка си и ще рони сълзи със зачервени бузки!
М/у другото да спомена как всички от конака знаеха, че сега трябва да ощастливи Гьонюл веднага щом се прибере в конака. Бабата и секса ще им контролира, пък тъпата гъска е съгласна на всичко! Толкова унизително държане и мислене от едно младо момиче!!!

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 20:21 от mery_poppins1

# 37
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Така е Дари Hands Plus1
Коментарите ни дават поглед от различен ъгъл и дават и различни решения.
Ще видим на къде са решили да поемат сценаристите.

# 38
  • Мнения: 1 036
Елиф е дъщеря на третия син на Азизе. Тя изреди имената на три момчета в спомените си, когато влизаше в дома си в Мидят. В югоизточните региони на Турция до ден днешен има мъже с по две съпруги, като с втората е сключен религиозен брак. Не вярвам Рейян да се съгласи да стане втора съпруга на Миран, но съществува и такава опция.

# 39
  • близо до брега на морето
  • Мнения: 10 202
Попадна ми един репортаж с екипа по атв
С моите бегли познания по турски,разбрах само ,че било студено Laughing

# 40
  • Мнения: 4 370
Който разбира и има възможност моля да преведе. Май пише, че имало голям напън от хората в мердин да се спре сериала?!

# 41
  • Мнения: 6 604
Който разбира и има възможност моля да преведе. Май пише, че имало голям напън от хората в мердин да се спре сериала?!



                           ✔ Испортили имидж Мардина!

Председатель ассоциации экологических добровольцев - Мехдух Чакар, пожаловался на сериал #Ветреный.
По мнению уроженца Мардина, сериал портит имидж города Мардин и его жителей. Авторитет и честь известного города, показывают не с самой лучшей стороны.Такие обычаи,как осуществление убийства девушки, которая не сохранила свою честь,со стороны её семьи, совсем из уровня фантастики и не правдивы.
Он подал жалобу в прокуратуру..


Предполагам, че е това.

П.П. Ето още един превод.

По сообщениям EnMagazin,на наш сериал подал жалобу в прокуратуру местный председатель Ассоциации волонтеров-экологов - Мендух Чакар. А точнее,на первую и вторую серию.

Причина?
Деструктивизация имиджа Мардина🙄
Он и народ считают, что сериал в плохом свете выставляет нравы и традиции города. Мардинцы давно современный народ и у них нет насильного замужества, и тд. Люди из других стран будут судить по Мардину, исходя из показанного в сериале, когда это совсем не так. Девушек перестанут выдавать замуж парням из этого города.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 20:04 от * Дъга

# 42
  • Мнения: 1 497
И аз да се разпиша в новата тема! Благодарности. bouquet  smile3525 newsm53

Общо взето вие сте изписали всичко и се припокрива с моето мнение. Мери Попинз, много ми харесаха разсъжденията ти за Миран. Той, че скоро няма да порасне е вярно. Начинът му мислене и действията му не отговарят на "претенциите му". Уж е проучил семейството, осведомен е за всичко, а всъщност се оказва, че нищо не знае. И то защото е заслепен от идеята за отмъщение и вярва на баба си за всичко. Аз още няма да изказвам мнение за дъртия, бабката и Хазар. Но пък разбрах, че никой освен Хазар и Насух не знае за случката - дори и скъпоценния Джихан. Дядото според мен няма да се разкайва и не би признал, че е сгрешил. Затова и не смятам, че ще върне Рейян в конака. По мое мнение дори може да накарат Рейян да остане в Асланбееви, току - виж им "носи" информация или разбере нещо за плановете на вещера. Дядото дава всичко, за да спаси кожата си и репутацията на фамилията. Няма да се остави той току - така. Може би това малкото - Елиф, то ще изненада баба си. Тя отсега започна да разбира колко коварна може да е тя и не е онова ангелско гласче по телефона. Гьонюл направо е жалка  ooooh! На баба им ли се падна честта да им оправя интимните отношения ...   smile3506 При Миран ситуацията аз я виждам така: хем иска да отмъсти, хем Рейян да си остане за него. Така настоятелно я беше задърпал. Сякаш беше негова собственост. Нещо от типа: Ако не си моя, няма да си на никой друг.  Crossing Arms Нищо, че няма особено право да се държи така с нея и досега я третира като парцал с извинение. Тук не броя люлката, къната или избирането на гривна, защото всичко беше чист театър. Каквото и да е развитието - единствено се радвам, че младите ще провалят плановете на черната вещица и дядото.

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 20:15 от ani_zh

# 43
  • Мнения: 5 924
Айде па тия. Затриха сериала. Хората толкова ли са прости, че да не разбират разликата между филм и действителност. Що не са възразявали срещу книгата.
Съгласна съм с коментара, че Миран се държи като недорасляк. Ами то планирането на отмъщението го е правила Баба. 27 години Миран е изпълнявал каквото му се каже. Когато ситуацията кривна от начертаната линия се видя, че Миран малко трудно мисли самостоятелно. Хайде да му признаем смекчаващо обстоятелство - гледа от първи ред нещастието на момичето и му кипи кръвта. За всичко, което прави има един хубав израз - с такива приятели не ти трябват врагове. Рускините пшат, че я прибира и затваря при себе си. Имаше откъс от трета глава на книгата - Реян му намира лаптопа и в него - нейни снимки от годините, в които е следил нея и семейството. Намира и прочита текстов фйл - писмо от Миран до нея, в което и разказва за влюбването си от пръв поглед. Да видим дали ще го видим в сериите.

# 44
  • Мнения: 5 486
Султан е озлобена към нея. И нейното е театър. Да видим тя до кога ще издържи да ѝ се подчинява. Тя мечтае да стане господарка на конака. Дали тя няма да  ѝ е Азраила.

Как вървят изборите в Турция?

Общи условия

Активация на акаунт