Hercai/Вятърничав по ATV Тема 2

  • 56 991
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 036
Съмнявам се скоро да се пооправят нещата в нашия сериал. Огромна е вината на Миран пред добрата, но горда Рейян. Ще трябва много да се постарае за да я спечели отново. Ярен не знам колко ще злорадства, но и тя ще бъде много разочарована, когато разбере за законната съпруга. Още има надежди за Миран и даже  не крие, че още е влюбена в него.

# 16
  • Мнения: 5 486
Аз пък си мисля дали дядото, който помогна на Рейян не е истинския й дядо. Със сигурност той знае историята от миналото на двете семейства.
Този дядо като оракул. Прати я в дома  им, макар да знае и той тези традиции. Сякаш предугажда, че Азизе ще дойде и ще каже причината.Т.е. Насух ще разбере, че виновната не е Рейан, а той самия.

# 17
  • Мнения: 9 543
Мерси за новата тема , скъпа Hug Heart Flowers Hibiscus Flowers Four Leaf Clover

# 18
  • Мнения: 5 723
Азизе и Нахус търговци на човешка плът и достойнство ! При Райян на 100%  , при Гьонул само достойнството ѝ изтъргуваха ...за сега ...ама и тя  яко се натиска за тезгяха ......

Бая ,бая фантастика и тука -бараката изгоря нацяло , а броеницата и пръстена ..невредими  newsm78, и как стана тази "магия"  ooooh! newsm78

# 19
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Дъга, благодаря за темата Flowers Hibiscus

Дари, пропуснала съм дискусията за рождената дата на Акън.
Източниците, които аз ползвах са руски и всичките сочеха тази дата, но сигурно има грешка.
Акън все още не е достатъчно популярен. Да променям ли датата?

Мисля, че датата трябва да се промени, да не продължаваме и ние с грешката. Рускините, ползват турски сайтове, а там масово е тази дата. Ето линк към поста на майка му. Там в коментарите я питат за това разминаване Peace

Скрит текст:
nursena_ob: Doğum günü 1 Ocak değil miydi @ozlemakinozu 💚💚💚
ozlemakinozu: Hayir 22 eylul@nursena_obk

Ако искаш ползвай поста ми №146 от старата тема и сложи имената и на другите актьори и герои https://www.bg-mamma.com/?topic=1102078.135

Последна редакция: нд, 31 мар 2019, 15:10 от tara_lezhka

# 20
  • Варна
  • Мнения: 7 505
bouquet Дъгичке, благодарности за новата тема! Много хубава компания се събрахме. Хубави коментари и е приятно да се чете.
Вчера имаха повторение и на трите серии една след друга. Рейтингът им е невероятен за повторение : )))
Дано задържат така нещата.
Да странно е ,че Зехра казва г-н на Хазар, но това не значи ,че е нещо лошо. На мен и двамата артисти са ми много симпатични. Много добре играят като двойка.

Тигаса - права си,че понеже тя каза ,че няма да го хване и за това я държи така за китката.

Горката - 3 пъти се опитва да умре Реан - ма не става тая работа : ))))

Дядото , който й помогна беше хубав момент от сериала. Когато си на безпътица, винаги има кой да ти помогне.

Имат лек приказен елемент и за това са така омайващи, леко мистична нотка, тайнсвеност. Ефектни сцени правят : )

Този гневен Миран ще бъде предизвикателство за Реян.

# 21
  • Мнения: 5 917
Момичета, възползвах се от идеята на Мери за анкетата.
По-нататък може да си сложим нова с друг въпрос.
Добавих линк за сериите на български, благодаря за напомнянето на ludetina ulusoy, бях пропуснала. Нали все бързам. Laughing

Дари, пропуснала съм дискусията за рождената дата на Акън.
Източниците, които аз ползвах са руски и всичките сочеха тази дата, но сигурно има грешка.
Акън все още не е достатъчно популярен. Да променям ли датата?


Чак сега сядам отново на компютъра. По отношение Акън, датата на раждане и личния живот инфото е в пост 472 от 27.03. на tara_lezhka. Поста е много интересен, има снимки на Акън с приятелката му, вкл. и от Мидят. Датата 22.09.1990 за рождения му ден е напълно сигурна, подкрепена и с доказателства. Мисля, че можеш да я смениш.

Цитат от nedlen:  "Успял е с нещо да и вдигне адреналина, защото на моста тя беше примирена и той за нея беше мъртъв. За да го иска още по- мъртъв е натрупал още негативи Simple Smile"
БРАВО! Много добре казано, смях се на "да го иска още по-мъртъв ..."

# 22
  • Мнения: 6 604
Талалежка, благодаря ти.
Вече е оправено.

Ако има нещо друго, което трябва да се оправи или допълни, свиркайте.
Няма никакъв проблем.

Дари newsm10

# 23
  • Мнения: 4 370
Мен пък ме тревожи тази тъпа, но упорита Гьолсюн. С какво задоволство слагаше нощницата и снимката в куфара. Дано СЦ не последват похвата за много пиян мъж и възползваща се от него жена. Какви са пак тия мъже дето на 100% си губят паметта и то точно в такъв момент 😀

# 24
  • Мнения: 5 917
Да поразсъждавам малко в отговор на прочетените постове.
Азизе никога няма да приеме, че синът й е виновен и си е заслужавал смъртта от рацете на Шадоолу. Дори да разбере фактите. Със сигурност ще я е яд, че Реян не е кръвна роднина на Шадоолу. Но позора и разорението си остават петно и в този смисъл отмъщението е изпълнено.
Насух никога няма да приеме, че е сбъркал, няма да приеме, че Реян е невинна жертва, дори да го разбере, най-много да й опрости смъртното наказание. Позора си е позор и той дойде върху семейството чрез Реян. За него е важно хорското мнение, а не истината, а още по-малко справедливостта. Да не забравяме колко се страхуват Ярен и майка й дъртия да не разбере, че тя е можела да предотврати позора а си е замълчала. Ярен наруши друг основен закон от онези места - интересите на фамилията стоят над живота на отделния човек.
Така ме в името на рода прошка за Реян няма да има.
Стареца прати Реян в дома й с думите - Кажи истината чедо и се остави на аллах. Той е гласа на мъдростта в тази безумна история и внушава на гледащите основните поуки от нея.  Разгледан в такъв аспект е без значение, че знаеше какво ще й се случи в къщи. Беше сигурен, че аллах е мъдър и ще й помогне, защото е невинна. С две приказки - неговата роля е да каже в прав текст на публиката - когато изпаднете в такава ситуация - правете така, защото това е правилното според религията, законите и обичая. Иначе какъв достоверен мотив биха намерили режисьорът и СЦ Реян да отиде сама доброволно на домашната си Голгота.
Старецът й даде глътка отдих преди следващото изпитание и щипка мъдрост, за да го понесе. Много ми харесва този герой, много символика има в ролята и за това така разпалено пиша за него, вече няколко пъти.
 

# 25
  • Мнения: 6 604
На мен ми е много интересно как Азизе си представя, че ще продължи живота си оттук нататък.
Цели 27  години от живота си е чакала това отмъщение, което тя сега си мисли, че е реализирала.
Добре, да кажем че е така. Върна се отново в Мидят след толкова години, разходи се по площада и съобщи на всички как е изчистила честта на семейството си. Призна на Насух истината, че Миран Асланбей е неин внук и се настани отново в конака. И какво смята тя, че следва оттук нататък? Нима смята, че Шадоулу ще оставят нещата така и това е краят? Отмъщението всъщност е път без край...

И аз мисля, че Насух трудно ще признае, че е сгрешил и ще приеме Реян обратно в дома си.
Той отдавна иска да я махне оттам и няма да пропусне възможността да го направи. Все ще извърти някак нещата, че да не го допусне. Изобщо с баба Вещица са си лика-прилика по характер. Злобни, деспотични и инати.

А тъпата Ярен дали ще си даде изобщо сметка, че за малко тя да се окаже на мястото на Реян?
Вместо да се благодари на съдбата, тя продължава да лее отрова.

Цитат
Старецът й даде глътка отдих преди следващото изпитание и щипка мъдрост, за да го понесе.
Дари, това е брилянтно казано. Много ми хареса.
И аз харесвам този герой. Всяка негова дума е капчица мъдрост.

# 26
  • Мнения: 5 917
Дъгичке - "И какво смята тя, че следва оттук нататък? Нима смята, че Шадоулу ще оставят нещата така и това е краят? Отмъщението всъщност е път без край..."
Ти и сама знаеш отговора на този въпрос. Всички знаят, че за убийство се лежи в затвора, но въпреки това - убиват. Ако Азизе разсъждаваше като нормален човек изобщо нямаше да тръгне да отмъщава. Щеше остави тази работа на Аллах. Тя в същност и за това ще си получи наказанието. Никой началник не обича да му се изземват функциите, особено Най-Големия Simple Smile Simple Smile Simple Smile ...

# 27
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Ако дядото не признае - Хазар ще го накара. Защото освен честта е важна и справедливостта. Какво ще стане ако свикнат ,че някой го отнася без да е виновен? Значи набеждаваш някой и хайде хоп - всичко е цветя и рози! Според мен не само , че ще признае ми даже и прошка ще й иска пред всички!

Няма чест без справедливост.

Ролята на дядото беше точно тази - да се осланяш на справедливостта! Не е само сляпо да следваш традициите и религията! Така ,че Дари - не съм съгласна с тази част ,че бил вкаран само, за да я накара да спази религията и публиката да си знае. За мен идеята беше съвсем различна в неговата приказка. А че е гласът на мъдростта е точно определение. Много е тънка границата между религията, сляпото й спазване и връзката , която имаш с божественото. И те точно това показаха с него. Осъзнатия духовно е мъдрия и той знае принципите на живота , като единия е ,че не може чистия човек да понесе накзание за нещо , което  не е направил.
И като ви писах за новия прочит на нещата - ето тук в този момент е новия прочит. За това ще чакам дядото да й се извини и да признае ,че не е виновна и го отнесе заради тях. Пък да видим.

# 28
  • Мнения: 5 486
А тази сестра на Миран, Елиф, кога е родена. Двете деца ли е родила и тогава умряла?

# 29
  • Мнения: 5 917
BVAR в същност относно ролята на добрия старец, който помогна на Реян съм напълно съгласна с теб. Не успях да го изразя както си го направила ти - така че да бъде разбрано правилно. Толкова съм очарована от този образ, символиката му и вложения смисъл, че мога три страници есе да напиша. Ти си го направила кратко, но много по-точно - "Осъзнатия духовно е мъдрия и той знае принципите на живота , като единия е ,че не може чистия човек да понесе накзание за нещо , което  не е направил."
За Насух си запазвам мнението, но както знаем и от другите теми в които с теб пишем, разнообразието ражда красотата на този начин на общуване. Има още много серии, ще се разкрие образа на главата на рода, а сигурно и ще се развие, ще се промени. Точно многото неизвестни са част от причините да сме така залепнали за този сериал от няма и три петъка Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт