Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - тема 8

  • 29 317
  • 740
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 557
НМХ не влияе на нито 1 от тези изследвания.
Най-вероятно си нацелила някое по-голямо капилярче

Най-вероятно вчера съм нацелила капилярче защото днес само една капка кръв излезе , след като изкарах иглата. Благодаря момичета 🤗

# 271
  • София
  • Мнения: 1 533
Здравейте, дали може да помогнете с мнение по следния случай:
Бременна със следните мутации - Хомозиготен генотип D/D за ACE 
Хетерозиготен генотип С/Т за 677С>Т (MTHFR).
Хетерозиготен генотип А/G за 66A >G(MTRR)
До 32 г.с. приема Аспирин протект както и метилирани форми на вит.Б12 и фолиева киселина. От 33 г.с. й казват, че ще се прецени дали да се включи НМХ (аспиринът е спрян) и тук идва дилемата.
С пуснати кръвни изследвания : APTT - 22.1 sec,  реф. 22,1 - 28,1; фибриноген - 5,93 g/l реф. 2 - 4
следящото АГ казва - започни фракси 0,3 (такава доза изобщо някой слага ли? - не срещнах назад в темата) и след 2 седмици се консултирай с Паскалева, а Сигридов (при него ходи от началото заради тромбофилиите и за ФМ, но сега им казал: "аз не съм проследяващ"  и до края нямало нужда да се виждат повече) казва изчакай 2 седмици. После да пусне изследвания и само ако Д- димер е над 2,2, а АРТТ под 22 да отидат за рецепта за терапия.


# 272
  • Мнения: 1 472
Nandin, пред мен засичаше жената с часовника за колко време се съсирва и този път ми се стори притеснително бързо на фона на предния път от 4 минути, които чакахме да спре....
На 30.05.съм на имунолог и се надявам да ми разясни...
Иначе Аг видя изследванията и на УЗ каза, че всичко е наред и да продължавам по този начин терапията

# 273
  • София
  • Мнения: 7 468
Jiema,
Дози НМХ до 0,8 се водят профилактични, 0,3 е съвсем валидна доза.
Референтните стойности на фибриноген за бременни са различни, ето: http://perinatology.com/Reference/Reference%20Ranges/Fibrinogen.htm

Аз бих започнала фракси 0,3, след като АГ го е изписал, и бих отишла на консултация при Паскалева след 2 седмици, за да измери АнтиХа на фона на фраксито. По-добре да се презастраховаш с фракси, отколкото да рискуваш без.

# 274
  • Мнения: 6 294
Здравейте, може ли да ми препоръчате добър хематолог във Варна? Бременна съм в 17 седмица с  лични подозрения за тромбофилия. Засега няма изоставяне в седмиците. При първата бременност плодът започна да изостава към 5-6 месец. Лош кръвоток по пъпната връв, малко околоплодни води. Това доведе до планово секцио в 37 седмица, дъщеря ми се роди 2200. Слава Богу имам една прекрасна принцеса. Правила съм генетично за MTHFR и имам мутация, намален прием 30-40 процента. Приемам метилирана фолиева и от време на време и метилиранo B12 освен витамините за бременни, дуфастон и магнерот. Днес ще си пусна изследване за тромбофилия по лична преценка и затова моля за препоръка за хематолог.  Дано да се окаже само MTHFR.
    Здравей. Аз ходих при д-р Константинова в св. Ана за консултация , която  ми назначи и допълнителни изследвания и на базата на резултатите ми написа препоръчителна терапия. Дадох кръв направо при нея, а което не го работят, те си го изпращат до Геника.
    Хематолог не мога да препоръчам, тъй като съм в чужбина, но  предполагам че д-р Константинова ще може да ти препоръча опитен такъв.
      Според мене настоявай и по-често да ти мерят кръвотока.  Peace

# 275
  • Мнения: 1 472
Меренето на кръвотока при обикновен преглед с УЗ е това , което се оцветява в синьо и червено ли ?
Трябва ли да си казваме, изрично, че искаме да ни се проследява кръвотока?

# 276
  • Мнения: 63
Здравейте, може ли да ми препоръчате добър хематолог във Варна? Бременна съм в 17 седмица с  лични подозрения за тромбофилия. Засега няма изоставяне в седмиците. При първата бременност плодът започна да изостава към 5-6 месец. Лош кръвоток по пъпната връв, малко околоплодни води. Това доведе до планово секцио в 37 седмица, дъщеря ми се роди 2200. Слава Богу имам една прекрасна принцеса. Правила съм генетично за MTHFR и имам мутация, намален прием 30-40 процента. Приемам метилирана фолиева и от време на време и метилиранo B12 освен витамините за бременни, дуфастон и магнерот. Днес ще си пусна изследване за тромбофилия по лична преценка и затова моля за препоръка за хематолог.  Дано да се окаже само MTHFR.
   Здравей. Аз ходих при д-р Константинова в св. Ана за консултация , която  ми назначи и допълнителни изследвания и на базата на резултатите ми написа препоръчителна терапия. Дадох кръв направо при нея, а което не го работят, те си го изпращат до Геника.
    Хематолог не мога да препоръчам, тъй като съм в чужбина, но  предполагам че д-р Константинова ще може да ти препоръча опитен такъв.
      Според мене настоявай и по-често да ти мерят кръвотока.  Peace
Благодаря ти за съвета. Живея в Балчик и тук през едната лаборатория се предлагаше изследване и поради това реших първо да пусна изследвания и след това да търся специалист. Константинова в кабинет в Окръжна ли преглежда?

Меренето на кръвотока при обикновен преглед с УЗ е това , което се оцветява в синьо и червено ли ?
Трябва ли да си казваме, изрично, че искаме да ни се проследява кръвотока?
И къде точно го мерят този кръвоток? С първата бременност през ден ми мереха кръвотока, но на пъпната връв точно онова червено синьо и то последните два месеца. Само на пъпната връв ли се мери или има и друг начин? Извинявам се каишките въпроси.

Последна редакция: чт, 23 май 2019, 16:33 от AnMary

# 277
  • Мнения: 6 294
Д-р Константинова е в Терапията. На сградата пише св. Анна. Намира се над МЕИто. В дясно от Военна болница. Ще ти пусна телефона  на лични. Peace

# 278
  • Мнения: 236
Меренето на кръвотока при обикновен преглед с УЗ е това , което се оцветява в синьо и червено ли ?
Трябва ли да си казваме, изрично, че искаме да ни се проследява кръвотока?

Трябва да ни гледат кръвотока на пъпната връв(точно червено и синьо) и маточните артерии също, там е кръвотока от нас към бебето, там вече като го мерят се чува шум от апарата и се появява една диаграма( тя показва дали артериите са нужната широчина), първо се прави на едната, после на другата и казват дали всичко е наред, след като видят диаграмата( прилича на кардиограма), чуят шума и видят размера.
Аз на две седмици ходя и си искам да ми измерят кръвотока.
Малко тъпо го обясних, но дано си ме разбрала Simple Smile

# 279
  • София
  • Мнения: 1 323
Нарича се доплер ! Изрично си го казвайте, че го искате, не всеки го прави .

# 280
  • Мнения: 1 472
Сега ми се изясни за какво да гледам, последният доктор и на ФМ ми го правиха това ,че аз и смених няколко доктора....
За кратко се чува този шум, прилича на кардиограма, но е отделно и по-различно от това за сърцето....и червеното и синьото ги виждам.....да съм спокойна...и аз ходя средно на всеки 2 седмици, въпреки че док.казва ела след месец, но не издържам толкова...предполагам е достатъчно често...?!

# 281
  • Мнения: 236
Сега ми се изясни за какво да гледам, последният доктор и на ФМ ми го правиха това ,че аз и смених няколко доктора....
За кратко се чува този шум, прилича на кардиограма, но е отделно и по-различно от това за сърцето....и червеното и синьото ги виждам.....да съм спокойна...и аз ходя средно на всеки 2 седмици, въпреки че док.казва ела след месец, но не издържам толкова...предполагам е достатъчно често...?!

Да, точно!
И аз нахалстват много с прегледите!

# 282
  • София
  • Мнения: 1 533
delisardeli, благодаря ти за мнението.
Имала е пак виждане с АГ-то заради тоновете и са се уточнили, че ще изчакат още една седмица и с нови кръвни изследвания ще вземат решение дали да почне инжекциите.

# 283
  • Мнения: 2 824
Момичета, минавам само да вдъхна кураж на всички с мутации и проблеми - с добра терапия и следене нещата се случват - миналата седмица се роди дъщеря ми, в 38г.с., доносена, 2800 и 49см. Имах проблеми с кръвотока още от самото начало (12г.с.), висок риск от прееклампсия и интраутеринна ретардация, бях на Аспирин 150 до 32г.с., Клексан 0.4 до края. Следене през седмица. Вярвайте и съм сигурна, че скоро ще гушкате своите рожби!

# 284
  • Мнения: 2 515
Честито, the doors. Да ти е жива и здрава и само радост да ти носи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт