Спам тема (Пролет пукна, ние - не) от 01.04 до 30.04.

  • 39 487
  • 2 837
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 36 787
Намерих няколко много интересни и много истински картинки в нета. Посмях се, но и ми стана малко тъжно, защото истината вътре е болезнена. Пускам ви ги в скрит текст. Тези от телефоните да знаят, че сигурно бавно ще им се отваря.

Скрит текст:























# 76
  • Мнения: 36 112
Пари е взела. Барем да ни почерпи една гола вода Laughing

нямма парри и за голла водда!

хайче, хубави са

# 77
  • Мнения: 6 420
Мда, Хайче, секи иска тва, което няма. И повечето хора си мислят, че на другите им е мноу лесно. Аз тва извлякох от картинките. Ма тука ний ни сме таквиз! Joy
Мамма на бебе, мерсаж за почерпката с темичката. Grinning

# 78
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 463
Жестоката истина, Хай!

# 79
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 906
Янче, бива ли така? FearfulFearfulHushedHushedYumYum Това е като за изложба!!! Ако пропусна желатина фатално ли ще е за вкуса? Визията ясно, че няма да я докарам... Искам рецепта за този с големите ягоди отгоре!
За тези рецепти няма как да стане без желатин, просто ще се разтече. С него се работи много лесно, а в началото много му се плашех.
Не разбрах коя точно рецепта е за големите ягоди, предполагам първата снимка. Пускам я в скрит текст и ще добавя и един клип - за да се видят стъпките за направата му. Просто бъркаш и слагаш в хладилника да стяга.
Скрит текст:
Tarta de queso con fresas/ Чийзкейк със сладко от ягоди

За блата:   150 г чаени бисквити
               60 г масло

      Бисквитите се натрошават на ситно (смилат), към тях се добавя мекото масло и се разбърква добре. Тази смес се разстила върху дъното на форма, заглажда се и така направения блат се оставя в хладилника да стегне.


За крема:   350 г течна сметана
      350 г сирене Филаделфия (или друго крема сирене)
        50 г захар
          5 г  желатин (3 листа)

      Сметаната се затопля върху котлон, добавя се захарта и се разбърква, за да се стопи. След това се прибавя и сиренето, разбива се до получаването на хомогенна смес. Към нея се добавя желатинът – ако е на прах, директно към крема; ако е на лист – докато добре се стопи и размеси с останалите продукти. След това леко охладения крем се налива върху блата и се оставя в хладилника (между 4 и 6 часа).

За сладкото:   300 г  ягодово сладко
          1 супена лъжица вода
          2 г желатин (1-2 листа)

      Сладкото се затопля на водна баня, добавя се водата и се разбърква добре. След това се добавя желатинът. Сместа се изсипва върху белия крем и отново се оставя в хладилника, докато се стегне.

   Украсява се по желание.

   Забележка:  Желатинът, който ползвам, е на листове 12 листа = 20 г

https://www.youtube.com/watch?v=ssqkw7Ni7_0

# 80
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 925
- Връхни нотки: перхидрол, аромат на руси екстеншъни👱‍♀
- Средни нотки: скумрия, водорасли 🐟🌱
- Базови нотки: пъстърва, дубайски и мубайски пясък🏝

# 81
  • Мнения: 36 112
изстрадан житейски съвет, не първоаприлска шега:

Скрит текст:


пънчи!

# 82
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 443
Хораааа, днес такъв първоаприлски номер си врътнах...
Тръгнах да излизам с малката и по инерция треснах вратата зад гърба си. Ключове, пари и телефон останаха в чантата от другата страна на вратата, а родителите ми с голямото дете заминаха на вилата. Стана обедно време, малката огладня рязко. Тъкмо обмислях вариант да прося закуска срещу сватбена халка от близката баничарница, за да си нахраня с нещо детето и срещнах един съсед, когото познавам и който случайно беше наоколо (не живее тук от години), та ползвах телефона му да си привикам хората. Повече няма да се гъбаркам с хората на 1 април. Joy

# 83
  • Варна
  • Мнения: 36 787
Пуснах си следобедно кафе. Точно на място ми влиза.

Исе, ти поне им знаеш наизуст телефоните. Някои и това нямат Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 18 761
Гласувах аз.
Малката какъв панаир спретна в парка,две бабички успя да замери с камъни и пясък,опитвайки се да я успокоят.Аз кротко ритах с краче на съседна пейка и чаках края на цирка.

# 85
  • Мнения: 13 091
Миднайт, следващия път ей така

# 86
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 443
Пуснах си следобедно кафе. Точно на място ми влиза.

Исе, ти поне им знаеш наизуст телефоните. Някои и това нямат Simple Smile
Знам го единият, че е лесен.

Мид, представления се правят пред публика, иначе не си заслужава. Моята, преди да проходи, се научи да ляга по корем на земята, театрално захлупила глава...

# 87
  • София
  • Мнения: 18 761
Е баш,пълна програма.Чакам търкалянето и хеликоптера да научи.

# 88
  • Мнения: 11 505
Хем съм се натръстичила здраво, хем веднага познах Буба като неква ню мама (пу-пу ква съм умница). Да забранят понеделниците с държавен вестник, а?

# 89
  • На Марс
  • Мнения: 8 722
Тук някъде беше фенклуба на Български пощи нали? Да се включа и аз Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт