Искам да кажа ... (157) през април 2019

  • 80 454
  • 1 648
  •   1
Отговори
# 1 260
  • Мнения: 39 381
Дали ви разказах как за малко се сдобих с един огромен кашон, докато бях в болницата? Накрая се молех да си го взимат обратно, че ММ щеше да откаже да ме вози с него в колата, ако беше разбрал...
Яна, ни- що. Зиро.

# 1 261
  • Мнения: 2 254
Мари, тази рецепта ли ми препоръчваш?

Скрит текст:
Козунак за начинаещи домакини на labrex

Продукти:

4 ч.ч брашно;
100 гр краве масло /маргарин или мас/
3 яйца;
1 ч.ч. захар;
1 ч.ч. пресно мляко;
щипка сол;
кубче мая.

Приготвяне:

Маята се разтваря в топлото мляко, добавят се яйцата, разтопеното масло, захарта, солта, брашното и се омесва. Меси се колкото да се събере на топка.Тестото се слага в намазана с мазнина тава или форма до половината, слага се на топло място 3-4 часа. Когато втаса, се слага във фурната и се пече до готовност.

Моите бележки:

В тестото сложих настъргана лимонова кора и стафиди. След като направих тестото на топка, реших да го разделя на три части и да направя плетеница. Сложих я да втасва в затоплената фурна. Точно след час тестото беше напълнило тавата /долна част на старите ел.тенджери/. Намазах с жълтък, поръсих със захар и  мак и сложих да се пече. Пекох на 150 град, на толкова си пека питите и кексовете в моята фурна. Пече се 35 мин, но се препече. Явно по-рано трябваше да го извадя. Това е козунак, който се прави без никакви усилия и притеснения. Не се меси, премесва и т.н. Не прави конци, но е на душица, мек и ароматен. Не се имам за начинаеща домакиня, но рецептата ще си я запиша и ще го правя. Става бързо и е вкусен. Само не трябва да го препичам. И без това предпочитам по-суровите неща.

# 1 262
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 840
Ееех, Мари...

Миналата седмица правих козунак по рецептата на Морена. У нас се хареса.
http://morrennaa.blogspot.com/2019/04/blog-post.html
Излиза точно един козунак. Замесих го за проба, дори не се старах много и нямах кой знае какви очаквания. Бързо стана, вкусен, хем не бях слагала никаква плънка, само малко шоколадови капки. За нашия вкус не беше достатъчно сладък, ама нали исках само да пробвам...
До тук рецептите, които ще ползвам са  за козунак със заквасена сметана (от блога на Пеп-чо) и сега тази  рецепта - на Морена.

# 1 263
  • Мнения: 39 381
Ленд, не е тази. Сега ще се опитам да я намеря и копирам. Ако не- ще ти я препиша.

# 1 264
  • Мнения: 11 680
В темата съм давала и козунак за месене в хлебопекарна. Вкъщи много се харесва. Тази година и майка ми е поръчала пак да ѝ направя Grinning

Поправих 😂😂😂

Последна редакция: вт, 23 апр 2019, 20:07 от rummi_pl

# 1 265
  • Мнения: 39 381
Не я открих.
Преписвам ти я от тефтера

2 яйца. Отделяме малко от единия белтък за намазване.
5 с.л. захар
20-25 гр. свежа мая
50 гр. разтопено масло
2 с.л. кисело мляко
500 гр. брашно.
+ прясно мляко
1 щипка сол
По желание аромати- кора портокал, лимон, ром,

Яйцата се слагат в разграфена кана. Допълва се с прясно мляко до около 220 милилитра. Добавя се киселото мляко(вече да показва около 255 мл.), маята и захарта. Забърква се добре. Добавя се маслото и солта. И коричките, ако ще се слагат. В купа се пресява брашното и се излива течната смес. Месим и оформяме меко тесто. Разделя ме на 3 части. От всяка оформяме фитил на ръка или преди това им слагаме плънка по желание(шоколад, локум, сладко, стафиди....). Завиваме и сплитаме козунака. Слагам в по- висок съд с хартия за печене. Втасва във фурната на 40 градуса, покрит с мокра кърпа. Мажем с белтъка. Ръсим обилно със захар. Печем на 160 градуса за 25- 30 минути. След изваждане се увива в мокра кърпа.
Пускам снимката ми от нета, че на компа си затрих снимките.


# 1 266
  • Мнения: 2 254
Много ти благодаря, Мари 😘🤗

# 1 267
  • Мнения: 39 381
Ленд, много е лесна рецептата, пробвай се!

# 1 268
  • Canada
  • Мнения: 3 460
Титина, радвам се!

Мони, Шугъре, стискам ви!

Цвете, утре не, но в четвъртък обещавам да се черпя една Моцарт за твое здраве Hug

Закривам официално ходенето по доктори аз! Изтощих се тези две седмици!

Проблема с очилата го реших като поръчах още един чифт за шофиране и фръц, много са мадамски, нямам търпение да ги взема Heart Eyes
За другите ми обясниха, че са с максимална защита и за затворени помещения с изкуствена светлина.

# 1 269
  • Мнения: 11 680
Добре, че никой не забеляза каква глупост бях написала 😂
Оправих.

Радвам се на всички добри резултати. Аз в четвъртък съм на "годишен технически преглед", не мислех да казвам, ама пък добри мисли ще ми дойдат добре 😊

# 1 270
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 840
Руми, прочетох, позачудих се как там ще се меси, ама пък знам ли... Simple Smile

# 1 271
  • Мнения: 11 680
Аз, като виден кулинар, се опитах да блесна. Ама ... 😂

# 1 272
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Здравейте и от мен !!!
Освен да се оплача , че за нищо не ми остава време ,  няма с какво да се похваля . 😡😝
Почивах 3 дни , а днес се уморих за 20 😝
Спирам да се оплаквам !
Шугъре , ходи да те преглеждат ако имаш нужда - считай го за “
Почивка “ от ежедневието . Сано всичко е ОК с резултатите ! 💕

Сам е във ваканция и тази седмица - скучно му е да си стои и дома през деня и чак ни се “ радва “ като се прибЕрем от работа 😂😜😂

Останала съм с убеждението Тит , че си от доста време в ЮЕс. Чудя ти се на акъла как не си “ съснала аут” системата досега ?!? 😂😜 Ние сме само едни номера в една голяма пирамида !!!!
Защо не си обърна внимание като беше на почивка в Европата през зимата ?!? Да се поправиш 😜👊

Мони , дано са малки проблемите ви със резултатите 💕

Цял ден седях глаДна , сега изядох една чиния Зелева салата и ми стана тежко 😢😝

# 1 273
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Щото кръвното ми беше нормално...И нямах никакви проблеми. Аз и сега нямам проблеми де, но през ден имам някаква нова диагноза

# 1 274
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Щото кръвното ми беше нормално...И нямах никакви проблеми
А така може , аз бях останала с воечатлениеро , че проблемите ти не са от сега и затова се зачудих ?!?

Общи условия

Активация на акаунт