PROfertil® - Задайте своите въпроси към д-р Станулов и проф. Куманов

  • 26 646
  • 246
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 95
Здравейте Д-р Станулов , колко трябва да сме притеснени от тези показатели по Крюгер , мъжа ми е на 34г.
В момента се подготвяме за инвитро.
Благодаря Ви ,
  Здравейте,
факт е че когато ви кажат, че 96,5% от сперматозоидите са с аномалии - звучи фрапиращо. Факт е също обаче, че с подобна спермограма, често се случват бременности. Според броя и подвижността на сперматозоидите - дори спонтанно. При вас явно се налага IVF  по-друга причина, така че нещата ще се получат, не му се притеснявайте.
  С най-добри пожелания.
  Доктор Георги Станулов

# 106
  • Мнения: 523
Здравейте д-р Станулов! Аз съм вече на 38г, а съпруга ми на 40г и вече нямаме време. От 2013 год правим опити за второ дете, като през първата година започнах нова работа, имах изпити и стресът беше голям.  През 2016г.  забременях, но се оказа мисед за съжаление. След изчистването пих противозачатъчни 3 мес. и още един се пазихме и отново подновихме опитите. През 2017г се консултирахме със специалист репродуктивни проблеми - пих иногинол, вливах интралипид след който телесната ми температура ми падаше до 35 градуса. След като и след тази терапия не се получи нищо, през 2018 г направихме лапароскопия. Резултата беше ужасяващ - след секциото през 2008г са прихванали дясната тръба за коремната стена, а лявата напълно запушена и той ни препоръча директно инвитро. Ние изчакахме, защото все си мислим че ще стане чудото. В края на 2018г се консултирахме с друг лекар, за второ мнение и той препоръча цветна снимка на тръбите. През март тази година и нея направихме и резултата е доста различен - лява тръба проходима и стеноза на дясна тръба. Нищо общо с резултата от лапарото.  Посъветва ни да изчакаме до три месеца и ако не се получат нещата, инвитро. Но ми каза да пия само фолиева киселина. През тези години сме правили спермограма, хормони, хламидии - всичко в норма, НК клетки които бяха леко завишени. Дали не може допълнително докато чакаме тези месеци, да вземем и някакви добавки аз и съпруга ми. Благодаря ви предварително

# 107
  • Мнения: 20
Здравейте ,бихте ли коментирари тази спермограма - може ли да се постигне естествено забременяване?


  Здравейте, coolyto,
може да се забременее с такава спермограма. Моля ви направете още една след 3 месеца в някой Ин витро център.
   С най-добри пожелания
   Доктор Георги Станулов

Здравейте и от мен!
Спермограмата е нормална. Референтните стойности са малко поизостанали от времето. така че нямате основания за тревога. Присъединявам се към колега и Ви препоръчвам нова спермограма, която ще разгледаме и анализираме.
Поздрави и приятен ден,
Проф. Ф. Куманов

Здравейте Д-р Станулов , колко трябва да сме притеснени от тези показатели по Крюгер , мъжа ми е на 34г.
В момента се подготвяме за инвитро.
Благодаря Ви ,
  Здравейте,
факт е че когато ви кажат, че 96,5% от сперматозоидите са с аномалии - звучи фрапиращо. Факт е също обаче, че с подобна спермограма, често се случват бременности. Според броя и подвижността на сперматозоидите - дори спонтанно. При вас явно се налага IVF  по-друга причина, така че нещата ще се получат, не му се притеснявайте.
  С най-добри пожелания.
  Доктор Георги Станулов

# 108
  • Мнения: 14


Как PROfertil възстановява мъжкия и женския фертилитет? Прочетете съветите на Д-р Виолета Рилчева, специалист по вътрешни болести и ендокринология с 10-годишен опит в лечението на репродуктивни проблеми при мъжа и жената.


# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Благодаря Ви ,
Дано Simple Smile

# 110
  • Мнения: 95
Здравейте д-р Станулов! Аз съм вече на 38г, а съпруга ми на 40г и вече нямаме време. От 2013 год правим опити за второ дете, като през първата година започнах нова работа, имах изпити и стресът беше голям.  През 2016г.  забременях, но се оказа мисед за съжаление. След изчистването пих противозачатъчни 3 мес. и още един се пазихме и отново подновихме опитите. През 2017г се консултирахме със специалист репродуктивни проблеми - пих иногинол, вливах интралипид след който телесната ми температура ми падаше до 35 градуса. След като и след тази терапия не се получи нищо, през 2018 г направихме лапароскопия. Резултата беше ужасяващ - след секциото през 2008г са прихванали дясната тръба за коремната стена, а лявата напълно запушена и той ни препоръча директно инвитро. Ние изчакахме, защото все си мислим че ще стане чудото. В края на 2018г се консултирахме с друг лекар, за второ мнение и той препоръча цветна снимка на тръбите. През март тази година и нея направихме и резултата е доста различен - лява тръба проходима и стеноза на дясна тръба. Нищо общо с резултата от лапарото.  Посъветва ни да изчакаме до три месеца и ако не се получат нещата, инвитро. Но ми каза да пия само фолиева киселина. През тези години сме правили спермограма, хормони, хламидии - всичко в норма, НК клетки които бяха леко завишени. Дали не може допълнително докато чакаме тези месеци, да вземем и някакви добавки аз и съпруга ми. Благодаря ви предварително
   Здравейте Me4ta81,
при положение че от 2013 не се получават нещата, смятам че е малко вероятно да се получат в тези 3 месеца. Според мен е време за действие, преди да сте станали на 40. Съпругът ви може да приема добавки - например ProFertil® и това би имало само благотворно влияние върху спермограмата, съответно успеваемостта.
   С най-добри пожелания.

# 111
  • Мнения: 14
Здравейте,
 от известно време чета форума и научих наистина позелени за мен неща, за което съм благодарна на активните потребители, д-р Станилов и проф. Куманов.
Накратко за нем на 27 години съм и от година правим опити за бебе, но нещата не се получават. Доста е странно, тъй като и аз мислех, че всичко ще стане за два месеца, но явно не е така. При последното ми посещение при гинеколога ми  препоръча изследвания, които обаче не мога да разчита единствено 🤣. 
С мъжа ми сме решили и да посетим репродуктивен специалист, възможно най - скоро, но трябва и той да си направи спермограма.
Все пак ми се иска да знам дали мойте показатели са притеснили или не. 
Като цяло съм човек, който спортува активна и дали може да се каже, че попадам в категория "тежко" според някои хора. От години тренирам с тежести (което ми помогна при дископатията, но това е друга тема). При мен завишено е ДХЕАС, което виждам от бързото търсене на инфо, че се асоциира със спорта.
Все пак ще кача изследванията и ще съм много благодарна ако някой ми каже има ли нужда да се притеснявам докато дойде време да посетим лекаря.

FT 3 4.10 REF 3.20-6.80
TAT 10.00 REF 115.00
MAT16.64 REF 34.00
LH 8.97
PROLACTIN 547 REF 125-635
ESTRADIOL 88.80 REF 12,5-166
FSH  6.46
TESTOSTERONE 1.75 REF 0.22-2.90
DHEA-S 12.41 REF 3.20-10.00
TSH 3.320 REF 0.30-4.5
FT4 14.77 REF 11.45-22.14

# 112
  • Мнения: 95
Здравейте,
 от известно време чета форума и научих наистина позелени за мен неща, за което съм благодарна на активните потребители, д-р Станилов и проф. Куманов.
Накратко за нем на 27 години съм и от година правим опити за бебе, но нещата не се получават. Доста е странно, тъй като и аз мислех, че всичко ще стане за два месеца, но явно не е така. При последното ми посещение при гинеколога ми  препоръча изследвания, които обаче не мога да разчита единствено 🤣.
С мъжа ми сме решили и да посетим репродуктивен специалист, възможно най - скоро, но трябва и той да си направи спермограма.
Все пак ми се иска да знам дали мойте показатели са притеснили или не.
Като цяло съм човек, който спортува активна и дали може да се каже, че попадам в категория "тежко" според някои хора. От години тренирам с тежести (което ми помогна при дископатията, но това е друга тема). При мен завишено е ДХЕАС, което виждам от бързото търсене на инфо, че се асоциира със спорта.
Все пак ще кача изследванията и ще съм много благодарна ако някой ми каже има ли нужда да се притеснявам докато дойде време да посетим лекаря.
FT 3 4.10 REF 3.20-6.80
TAT 10.00 REF 115.00
MAT16.64 REF 34.00
LH 8.97
PROLACTIN 547 REF 125-635
ESTRADIOL 88.80 REF 12,5-166
FSH  6.46
TESTOSTERONE 1.75 REF 0.22-2.90
DHEA-S 12.41 REF 3.20-10.00
TSH 3.320 REF 0.30-4.5
FT4 14.77 REF 11.45-22.14
    Здравейте Helena6330,
на 27 години сте, няма повод за притеснения нито преди консултацията ви с репродуктивен специалист, нито след това. Започнете със спермограмата.

   Относно хормоните, предполагам професор Куманов, ще вземе отношение.

  С най-добри пожелания

# 113
  • Мнения: 14
Здравейте,
 от известно време чета форума и научих наистина позелени за мен неща, за което съм благодарна на активните потребители, д-р Станилов и проф. Куманов.
Накратко за нем на 27 години съм и от година правим опити за бебе, но нещата не се получават. Доста е странно, тъй като и аз мислех, че всичко ще стане за два месеца, но явно не е така. При последното ми посещение при гинеколога ми  препоръча изследвания, които обаче не мога да разчита единствено 🤣.
С мъжа ми сме решили и да посетим репродуктивен специалист, възможно най - скоро, но трябва и той да си направи спермограма.
Все пак ми се иска да знам дали мойте показатели са притеснили или не.
Като цяло съм човек, който спортува активна и дали може да се каже, че попадам в категория "тежко" според някои хора. От години тренирам с тежести (което ми помогна при дископатията, но това е друга тема). При мен завишено е ДХЕАС, което виждам от бързото търсене на инфо, че се асоциира със спорта.
Все пак ще кача изследванията и ще съм много благодарна ако някой ми каже има ли нужда да се притеснявам докато дойде време да посетим лекаря.
FT 3 4.10 REF 3.20-6.80
TAT 10.00 REF 115.00
MAT16.64 REF 34.00
LH 8.97
PROLACTIN 547 REF 125-635
ESTRADIOL 88.80 REF 12,5-166
FSH  6.46
TESTOSTERONE 1.75 REF 0.22-2.90
DHEA-S 12.41 REF 3.20-10.00
TSH 3.320 REF 0.30-4.5
FT4 14.77 REF 11.45-22.14
    Здравейте Helena6330,
на 27 години сте, няма повод за притеснения нито преди консултацията ви с репродуктивен специалист, нито след това. Започнете със спермограмата.

   Относно хормоните, предполагам професор Куманов, ще вземе отношение.

  С най-добри пожелания

Здравейте,
Благодаря за бързия отговор. Вече сме запазили час за спермограма и час за консултация. Естествено като човек, който тепърва тръгва по този път исках поне да зная дали има нещо фрапантно в резултатите ми.

Поздрави.

# 114
  • Мнения: 700
Здравейте ,

Интересува ме дали е възможно лапароскопията да повлияе на овулацията.Преди 3 седмици ми правиха диагностична лапароскопия и днес 8-9 ден от цикала - теста за овулация отчете положителен резултат.Преди винаги е била межу 10-14 ден?

# 115
  • Мнения: 95
Здравейте ,

Интересува ме дали е възможно лапароскопията да повлияе на овулацията.Преди 3 седмици ми правиха диагностична лапароскопия и днес 8-9 ден от цикала - теста за овулация отчете положителен резултат.Преди винаги е била межу 10-14 ден?
    Здравейте, coolyto,
самата лапароскопия - според мен не, но стресът свързан с нея би могъл да окаже влияние.
   С най-добри пожелания
  Доктор Георги Станулов

# 116
  • Мнения: 20
Здравейте,
 от известно време чета форума и научих наистина позелени за мен неща, за което съм благодарна на активните потребители, д-р Станилов и проф. Куманов.
Накратко за нем на 27 години съм и от година правим опити за бебе, но нещата не се получават. Доста е странно, тъй като и аз мислех, че всичко ще стане за два месеца, но явно не е така. При последното ми посещение при гинеколога ми  препоръча изследвания, които обаче не мога да разчита единствено 🤣.
С мъжа ми сме решили и да посетим репродуктивен специалист, възможно най - скоро, но трябва и той да си направи спермограма.
Все пак ми се иска да знам дали мойте показатели са притеснили или не.
Като цяло съм човек, който спортува активна и дали може да се каже, че попадам в категория "тежко" според някои хора. От години тренирам с тежести (което ми помогна при дископатията, но това е друга тема). При мен завишено е ДХЕАС, което виждам от бързото търсене на инфо, че се асоциира със спорта.
Все пак ще кача изследванията и ще съм много благодарна ако някой ми каже има ли нужда да се притеснявам докато дойде време да посетим лекаря.
FT 3 4.10 REF 3.20-6.80
TAT 10.00 REF 115.00
MAT16.64 REF 34.00
LH 8.97
PROLACTIN 547 REF 125-635
ESTRADIOL 88.80 REF 12,5-166
FSH  6.46
TESTOSTERONE 1.75 REF 0.22-2.90
DHEA-S 12.41 REF 3.20-10.00
TSH 3.320 REF 0.30-4.5
FT4 14.77 REF 11.45-22.14
    Здравейте Helena6330,
на 27 години сте, няма повод за притеснения нито преди консултацията ви с репродуктивен специалист, нито след това. Започнете със спермограмата.

   Относно хормоните, предполагам професор Куманов, ще вземе отношение.

  С най-добри пожелания

Здравейте и от мен!

Сама виждате, че стойностите на Вашите хормони не излизат извън нормалните граници. Що се отнася до ДХЕАС, неговото леко повишение може да бъде свързано с Вашата възраст - известно е, че у младите този хормон е по-висок и с годините намалява. Преди време това даде основание на един известен ендокринолог да охарактеризира ДХЕАС като "Фонтан на младостта". Предполагам нямате високо кръвно налягане?
Интензивният спорт, въобще физическите натоварвания не се отразяват благоприятно на репродуктивните способности и у двата пола. Специално при жената физическите усилия могат да блокират, макар и временно, овулацията и това да затрудни забременяването. Затова - умереност и в спорта е най-подходящата тактика!
Съпругът Ви задължително трябва да направи спермограма при условие на въздържане между 2 и 6 дни и след това ще обсъдим резултата.
Поздрави и до скоро!
Проф. Филип Куманов

# 117
  • Мнения: 700
Здравейте ,

След направена лапароскопия с проходими тръби,  но двустранно със салпингитни изменения -нагънат ход,задебелени стени и нарушен фимбриален апарат , какви са шансовете за забременяване естествено?
Да се насочим ли направо към инсеминация или инвитро?

# 118
  • Мнения: 289
Здравейте, на 34 год съм, мъжът ми е на 40.  Преди 8 години имах спешна операция заради спукана киста. Правим неуспешни опити от 7 год. Имаме 2 инсеминации и 1 инвитро.Той е с диагноза азооспермия,аз съм с Луф синдром и една запушена тръба с хидросалпингс и перитубарни адхезии двустранно( хистеросалпингография). Предлагат ми лапароскопия за премахване на тръбата и след това Икси. Моля за коментар и може ли да подобрим показателите.  Благодаря Ви предварително!

# 119
  • Мнения: 95
Здравейте ,

След направена лапароскопия с проходими тръби,  но двустранно със салпингитни изменения -нагънат ход,задебелени стени и нарушен фимбриален апарат , какви са шансовете за забременяване естествено?
Да се насочим ли направо към инсеминация или инвитро?
   Здравейте,
особено ако салпингитът е бил причинен от хламидия, то вероятно тръбите са проходими, но функционално негодни. Вероятността за спонтанна бременност е намалена, а тази за извънматочна - завишена. Инсеминацията, според мен не е опция. Избирате спонтанни опити, при шанс за извънматочна или директно IVF. Лично за мен при избор лапароскопия или IVF, второто е по-безопасният и ефективен вариант.
  С най-добри пожелания.
  Доктор Георги Станулов

Общи условия

Активация на акаунт