Мъжът или жената трябва да направи първата крачка ?

  • 17 686
  • 496
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Мъжът трябва да направи първата крачка, ако имате предвид каненето на срещи. Тоагава показва, че има смелост. Иначе за останалото - чувства и подобни не виждам лошо да се признаят двамата, защото така се вижда къде ще тръгне. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 2 224
За мен, не бива жената да изземва мъжката роля.
Тя да си го набележи, да даде лек знак за насърчение, пък нека той да си мисли, че е извадил късмет да я свали.
Другото си е предлагане на тезгяха и е твърде обидно да те подминат като борче.....

Точно това е и моето мнение. Старомодна съм и аз и ми харесва аз да съм ухажваната.

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592

Ако под "да направи първата крачка" се разбира да покани - на вечеря, на кафе, на среща - мъжът.
Ако се разбира да... знам ли - пофлиртува, покаже интерес, повърти опашка, маркира интерес / свободност / възможност - и двамата, предполагам.

# 18
  • Мнения: 1 189
Имам предвид в съвсем начален етап на запознанството когато никой от двамата не знае дали е харесван от другия.

# 19
  • Мнения: 1 925
За мен мъжа трябва да го направи (да покаже, че я е харесал) и никога жената първа. Гадно и унизително е, ако жената покаже първа това и не получи нищо насреща. Колкото и да го харесвам, ще си мълча, докато той първи не покаже нещо. Хич не ме интересува и да изтърва възможността, поне за себе си ще съм си запазила достойнство.

# 20
  • Мнения: X
За мен мъжа трябва да го направи (да покаже, че я е харесал) и никога жената първа. Гадно и унизително е, ако жената покаже първа това и не получи нищо насреща. Колкото и да го харесвам, ще си мълча, докато той първи не покаже нещо. Хич не ме интересува и да изтърва възможността, поне за себе си ще съм си запазила достойнство.

Същата съм си и аз, то това ще е някой притеснителен човек, че да не ти покаже чувства... какво толкова е притеснително да я поканиш и да продължите по-нататък, не знам, като ви чета тук... Rolling Eyes

# 21
  • INFJ
  • Мнения: 9 361
Докато на показването на емоции и чувства се гледа като "прецакване", истинско щастие и свобода няма да настъпят. Ако някой се възползва от този момент на откритост и уязвимост в другият, не реагира по възпитан и уважителен начин, то значи не е читав човек, а и хора, които ще ти се присмеят или отрежат кофти, си личат. Но не бих се срамувала от реакциите на друг човек, те си говорят за него, а не за мен.

За мен няма значение кой ще покаже интерес първи, ако е споделен - чудесно, ако не е - продължавам напред. Няма да е най-приятното чувство на света, но и нямам нужда конкретен човек да ме кара да се чуствам желана.

Гадно и унизително е и за мъж да "не получи нищо насреща". Тайната се крие във възпитаната и открита комуникация. Не е задължително някой да излезе посрамен от такава ситуация.

Но пък има и хора, които ги е срам от себе си по принцип, нямат грам самочувствие, тях както и да ги отхвърлиш, те все ще се набутат сами в миша дупка за да страдат.

# 22
  • Мнения: 12 473
Флиртувам с очи, жестове и тн.. и го оставям да си мисли, че той е ловецът.

Мога да заговоря или потърся всеки мъж, но не го правя, чакам той да е инициативния.
Иначе - значи няма силен интерес.
А ако не е силен - не се хабя въобще.

# 23
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Имаше време, когато вярвах, че това трябва да го прави задължително мъжа, докато не видях и обратния вариант.
Пола няма никакво значение.

За мен мъжа трябва да го направи (да покаже, че я е харесал) и никога жената първа. Гадно и унизително е, ако жената покаже първа това и не получи нищо насреща. Колкото и да го харесвам, ще си мълча, докато той първи не покаже нещо. Хич не ме интересува и да изтърва възможността, поне за себе си ще съм си запазила достойнство.
В този ред на мисли, имам два въпроса:
1. Защо смяташ, че е унизително?
2. Изхождайки от първия въпрос и от това, че "на чужд гръб и сто тояги са малко", защо когато жената го покаже и получи отказ, е гадно и унизително, а когато го направи мъжа, не е?

# 24
  • Мнения: X
Скрит текст:
Динчо,ами най-елементарното - излизат на първа среща, след срещата той я търси отново или тя него ? Той ли търси начин да намери път за втора среща или тя ?

Чакай, не прескачай етапите! Simple Smile
Говорим за промеждутъка- виждат се случайно, следва запознаване, а после първа среща.....
За първата крачка говорим.


Дадох просто пример Simple Smile Добре де, запознават се и почват да чакат. Не се знае кой кого и дали харесва.Това е първият тест.
Но тъй като днешната младеж се запознават основно в нета, да речем,че мъжът е имал смелостта да излезе с непозната.Срещата минава и започват да чакат сигнали
Скрит текст:
Simple Smile Забелязвам,че в повечето случаи жените правят крачката като започват да им пишат уж небрежно и да се правят на разсеяни.А мъжете си пасуват стеснително.
Щом е имал смелостта да ме покани на първа среща, а после си трае и втора няма, елементарно-не съм му допаднала.За какво да му се натискам и да си усложнявам живота?!
Ако един мъж има истински интерес и си е паднал по някоя жена, още повече ако е бил вече на среща с нея, едва ли ще дреме, чакайки някой друг да му я отмъкне под носа....


Общоизвестно е, че жената избира мъжът който да я "хареса"
...и за когото да се омъжи.   Smiley
Давам сигнали, нишани, подсказки, а после го оставям да се "бори" за мен и да се гордее, че успял да ме спечели.   Smile

Последна редакция: ср, 03 апр 2019, 09:02 от Анонимен

# 25
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
...и за когото да се омъжи.   Smiley
Давам сигнали, нишани, подсказки, а после го оставям да се "бори" за мен и да се гордее, че успял да ме спечели.   Smile
Жената избира мъжа, това е така, мъжа обаче решава на коя да даде годежния пръстен и след това халката. Без това събитие, ще има да си решаваш за кого да се омъжиш.... сама.

# 26
  • Мнения: 12 473
Последното изобщо не е вярно..))
От жената много си зависи - принципно всяка жена може да накара мъжа, който тя иска да й предложи..)

# 27
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Последното изобщо не е вярно..))
От жената много си зависи - принципно всяка жена може да накара мъжа, който тя иска да й предложи..)
Ако е със "слаби ангели", може и да може, във всички останали случаи НЕ МОЖЕШ да накараш никой да направи нещо против волята си.

# 28
  • Мнения: 12 473
Е колко да е против ако вече сте в сериозна връзка?)
Нямам предвид скорошно запознанство.
Ако го е докарала до сериозни взаимоотношения - не е проблем и да стигне до края. Ако наистина го иска..)

# 29
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Излиза, че той като решавал, все едно задължително ще му приеме отсрещната страна решението и няма начин да му откажат. И че едва ли не жената няма никакъв контрол върху случващото се.

Общи условия

Активация на акаунт