Мъжът или жената трябва да направи първата крачка ?

  • 17 633
  • 496
  •   1
Отговори

Анкета

Mъжът или жената трябва да направи първата крачка ?

Опции:

# 30
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 587
Е колко да е против ако вече сте в сериозна връзка?)
Нямам предвид скорошно запознанство.
Ако го е докарала до сериозни взаимоотношения - не е проблем и да стигне до края. Ако наистина го иска..)
Отклонението към това кой какво избира и кой какво приема или не, не е обект на текущата тема.

Излиза, че той като решавал, все едно задължително ще му приеме отсрещната страна решението и няма начин да му откажат. И че едва ли не жената няма никакъв контрол върху случващото се.
Нищо не излиза и никой никого не кара насила. Не може да се говори за контрол, особено когато това, което искаш, решава този, който ти го дава, а не ти. Подобен "контрол" е илюзия.

# 31
  • Мнения: 12 473
Агент, това какво точно искам - го решавам Аз. И тогава го получавам.
Ключовото - дали наистина точно това искам?
Защото ако се заблуждавам сама себе си - няма да го получа.

# 32
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Така де, питам защо реши, че непременно и само мъжът решава да даде или дава нещо? И аз не решавам дали да давам или вземам? За контрол говоря, защото изначално поставяш контрола в ръцете на мъжа - той решавал на коя ще даде халката, все едно няма начин тази, на която дава, да откаже.

# 33
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Когато искам нещо- си го взимам. На момента.

# 34
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 587
Агент, това какво точно искам - го решавам Аз. И тогава го получавам.
Ключовото - дали наистина точно това искам?
Защото ако се заблуждавам сама себе си - няма да го получа.

Това, какво искаш, го решаваш ти.
Дали ще го получиш, го решава другия.
И в двата случая, дали наистина искаш това или не, няма никакво значение.

Така де, питам защо реши, че непременно и само мъжът решава да даде или дава нещо? И аз не решавам дали да давам или вземам? За контрол говоря, защото изначално поставяш контрола в ръцете на мъжа - той решавал на коя ще даде халката, все едно няма начин тази, на която дава, да откаже.
Не помня да съм писал, че само единия или само другия има право да взема такива решения. Това, което имах предвид, беше, че ти имаш право да откажеш халката, но това няма да има никакво значение, ако не ти бъде предложена такава, а мъжа има пълното право да го направи.
Говоря за право да направиш нещо или не, мотивите за взимане на такова решение са тема на друг разговор.

Когато искам нещо- си го взимам. На момента.

Оптимизма ти ми харесва! Sunglasses

# 35
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Такива са фактите, Агенте. Не е нужно да ми вярваш.

# 36
  • Мнения: 58
Аз пък си мислех, че решението за брак е общо решение, ама нейсе.
Какви са тия заучени фрази тип Кобилкина. От сорта на "Мъжът е този, който избира жената, която вече го е избрала" или "Мъжът гони жената, в която е влюбен дотогава, докато тя не го хване." За да има хармонични отношения и никой да не се чувства, че е обичан по-малко, отколкото той самият обича, трябва да има редуване в гоненето.


Кой трябва да направи първата крачка? Който е готов. Забелязала съм, че често жената започва флирта, невербалните знаци, а мъжът прави крачката да покани на среща, а след това и на втора.

# 37
  • София
  • Мнения: 24 839
Имаше време, когато вярвах, че това трябва да го прави задължително мъжа, докато не видях и обратния вариант.
Пола няма никакво значение.
.............
В този ред на мисли, имам два въпроса:
1. Защо смяташ, че е унизително?
2. Изхождайки от първия въпрос и от това, че "на чужд гръб и сто тояги са малко", защо когато жената го покаже и получи отказ, е гадно и унизително, а когато го направи мъжа, не е?

Ми, не- полът има значение.
Мъжът е ловеца,/ сега ще ми скочи някоя крайна феминистка, твърдейки че не е плячка Mr. Green/......, щото в 21- ви век мъжът е кифла на витрината.
Та, мъжът търси къде да си посее семето, а жената търси надеждна опора и качествени гени, за да има деца и да ги изгледа.
Това е заложено от Природата, а ние сме го облекли в чудесната премяна на флирта и свалката.
На забавлението без задължителната крайна цел, но тъй като все пак жената е тази, която ще го отнесе, ако не избере правилния, то правилото да ѝ се предложи мъжа, показвайки ѝ "оперението си" в конкуренция с другите мераклии, остава.

И да, за мъжете също е кофти, като им откажат, но това е част от вечната игра и учи на борбеност, на постоянство в постигането на желаното, което е знак за жената, която избира.

# 38
  • Мнения: 58
.........
На забавлението без задължителната крайна цел, но тъй като все пак жената е тази, която ще го отнесе, ако не избере правилния, то правилото да ѝ се предложи мъжа, показвайки ѝ "оперението си" в конкуренция с другите мераклии, остава.
........

Какво ще отнесе жената при забавление без задължителна крайна цел?

# 39
  • Мнения: 1 925
Имаше време, когато вярвах, че това трябва да го прави задължително мъжа, докато не видях и обратния вариант.
Пола няма никакво значение.
.............
В този ред на мисли, имам два въпроса:
1. Защо смяташ, че е унизително?
2. Изхождайки от първия въпрос и от това, че "на чужд гръб и сто тояги са малко", защо когато жената го покаже и получи отказ, е гадно и унизително, а когато го направи мъжа, не е?

Ми, не- полът има значение.
Мъжът е ловеца,/ сега ще ми скочи някоя крайна феминистка, твърдейки че не е плячка Mr. Green/......, щото в 21- ви век мъжът е кифла на витрината.
Та, мъжът търси къде да си посее семето, а жената търси надеждна опора и качествени гени, за да има деца и да ги изгледа.
Това е заложено от Природата, а ние сме го облекли в чудесната премяна на флирта и свалката.
На забавлението без задължителната крайна цел, но тъй като все пак жената е тази, която ще го отнесе, ако не избере правилния, то правилото да ѝ се предложи мъжа, показвайки ѝ "оперението си" в конкуренция с другите мераклии, остава.

И да, за мъжете също е кофти, като им откажат, но това е част от вечната игра и учи на борбеност, на постоянство в постигането на желаното, което е знак за жената, която избира.


Много точно ти е отговорила absurT. Нямам какво да добавя и все пак го казах, че това си е лично мое мнение и изобщо не искам да навлизам в обяснения и спорове. В крайна сметка всичко е на моя глава и ако те харесам и ти смяташ, че не е правилно да чакам ти да направиш нещо първи, ами добре, ще си харесам друг, който мисли като мен, явно не си моят човек, така поне ме улесняваш Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 24 839
Какво ще отнесе жената при забавление без задължителна крайна цел?
Две неща се сещам
- ако е наперен и потентен красавец, свикнал да седи на кифленската витрина и да го избират- я бързо чукане в тоалетната на дискотеката, я отпускане на неговата жила и пренебрежение към нейните желания.
- ако не смее да си поиска, щото я размера, я нещо в потентността му куца, ще има да я боли глава, докато си играе на хем Кобилкина, хем д-р Куин-лечителката. Mr. Green

# 41
  • Мнения: 2 312
От жената много си зависи - принципно всяка жена може да накара мъжа, който тя иска да й предложи..)
Тъй ли? Я да си представим например Цецка Цачева ако беше мома, а аз бях ерген, и ако си ме набележи - как точно ще ме мотивира да ѝ предложа - с апартамента си ли?
Я слезте на земята малко, че то самочувствието е хубаво нещо, ама да е с мярка.
Свободният мъж се оглежда за жени, които намира за привлекателни, и е редно сам да подходи към тях... ако чака те да направят първата крачка, ще има да си чака дълго... и накрая ще дочака някоя не от същия калибър, който би могъл да хване, ако сам беше по-инициативен.

# 42
  • Мнения: X
От жената много си зависи - принципно всяка жена може да накара мъжа, който тя иска да й предложи..)
Тъй ли? Я да си представим например Цецка Цачева ако беше мома, а аз бях ерген, и ако си ме набележи - как точно ще ме мотивира да ѝ предложа - с апартамента си ли?
Я слезте на земята малко, че то самочувствието е хубаво нещо, ама да е с мярка.
Свободният мъж се оглежда за жени, които намира за привлекателни, и е редно сам да подходи към тях... ако чака те да направят първата крачка, ще има да си чака дълго... и накрая ще дочака някоя не от същия калибър, който би могъл да хване, ако сам беше по-инициативен.

Уби ме с тази министърка. Grinning И да, точно за самочувствието. Двамата трябва да са на едно ниво.

# 43
  • Мнения: X
...и за когото да се омъжи.   Smiley
Давам сигнали, нишани, подсказки, а после го оставям да се "бори" за мен и да се гордее, че успял да ме спечели.   Smile
Жената избира мъжа, това е така, мъжа обаче решава на коя да даде годежния пръстен и след това халката. Без това събитие, ще има да си решаваш за кого да се омъжиш.... сама.
Аха, вярвай си...  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 521
Добре де, дайте реални примери как показвате интерес (и двата пола), и как ги 'вземате' тия мъже. Защото аз понякога си мисля, че демонстрирам интерес, а отсреща са разчели нещо съвсем различно. И друго, как се подхожда при по-свит типаж, такъв, който не показва много какво му е в главата.

Общи условия

Активация на акаунт