Пъзели 28

  • 44 951
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 326
Аз стигнах до тук:

Честно казано тази бяла рокля ме озори+ кривите части.
А най-лошото предстои 🤣

# 676
  • Срещу планината:)
  • Мнения: 286
За първи път редя нещо с повече от 1500ч,този е 3000. Самите парчета са по-малки. Хубавото е, че в кутията бяха 2 плика и в тях бяха частите от конкретни картички, та това направи по-лесно намирането им. Марката е Bluebird. Хубаво пасват, но са леко хлабави. Цветовете са наситени и беше голямо удоволствие да се нареди. Ще бъде и рамкиран...😊

# 677
  • Мнения: 213
Castorland 1500, Замък в Полша

# 678
  • Мнения: 496
Здравейте! Наредила съм един пъзел и понеже ми е първия, искам да го сложа в рамка. Рамка имам. Нооо задължително ли е да го лепя и с какво? Очаквам вашите мнения.

# 679
  • Мнения: 5 056
Аз имам страшно много пъзели рамкирани.Някои са минати с лепило за върху картината, други не са.
Ако рамката е стегната, може и без лепило .
По препоръка на едно момиче тук започнах да ги лепя с хартиено тиксо.И направо се родих!
Не става някакво супер силно, да можеш да го размяташ чак, но е достатъчно да си сигурна, че нещо няма да се разпадне(не че ми се е случвало с другите ).
Взимаш от най-широкото хартиено тиксо, обръщаш пъзела и лепиш отзад.
За мен това е оптималният вариант 😊

# 680
  • Мнения: 157
Аз имам страшно много пъзели рамкирани.Някои са минати с лепило за върху картината, други не са.
Ако рамката е стегната, може и без лепило .
По препоръка на едно момиче тук започнах да ги лепя с хартиено тиксо.И направо се родих!
Не става някакво супер силно, да можеш да го размяташ чак, но е достатъчно да си сигурна, че нещо няма да се разпадне(не че ми се е случвало с другите ).
Взимаш от най-широкото хартиено тиксо, обръщаш пъзела и лепиш отзад.
За мен това е оптималният вариант 😊

Съпругът ми също предлагаше отзад да залепим с хартиено тиксо и така да го дадем за рамкитране. Искам да му сложа определена дървена рамка заради мястото, където ще го закача. Още разсъждаваме (аз де) как да го обърнем, той е съвсем спокоен, че ще е успешно.

# 681
  • София
  • Мнения: 1 859
Картон или плоскост отдолу и отгоре и обръщане, не е лошо да сте поне двама Simple Smile

# 682
  • Мнения: 1 532
От поредицата #седимсивкъщи Hug
Лесничък и много приятен. 1000 части.

Х.Т, с хартиено тиксо е много лесно. Обръщаш, лепиш и после може да го размяташ без страх😁
Преди слагах лепило за пъзели, но с тиксото е много по-добре.
Благодаря за съвета,сложих му картон отдолу,отгоре един голям кашон залепих първо с тиксо да не мърда и да го обърнем.
После облепих гърба със тиксо и не мърда.
Сега трябва да поръчам рамка.
Atana споделям ти ние как го обърнахме.
Но трябва да сте двама както са написали в предния пост.

# 683
  • Мнения: 5 056
Само да кажа, че преди време питах на едно място за рамкиране на пъзел и ми казаха, че не рамкират пъзели, ако не са здраво залепени.Не знам дали навсякъде са така, аз говоря за Бриколаж.

# 684
  • София
  • Мнения: 9 850
Отдавна не съм споделяла мнение за марка. Днес ще споделя за Анатолиан. Тази марка е прекалено надценена според мен, а като качество е доста под това, с което може да се похвали дори Clementoni. Толкова хлабави части, лъскави... Реденето на изкуствена светлина е почти невъзможно. А това да наредиш част от пъзела и да я преместиш е още по-невъзможно. Много съм разочарована и определено много ще помисля, преди да закупя отново пъзел на тази марка.
Ще ви издам, че започнах пъзел на Графика, на Josephine Wall, когато го завърша, ще пиша и за него.
Мисля, че имах да пиша ревю и за още една марка, някой ако си спомня, ще съм благодарна да ми припомни Simple Smile

# 685
  • Срещу планината:)
  • Мнения: 286
Днес си залепих пъзела и реших да го илюстрирам в снимки.
1.Обръщане- разфасовах 2 кашона. Нямаше какво друго да ползвам.Понеже го редя на килимче подпъхнах единя картон под килимчето. Другия отгоре Защипване с щипки. Малко помощ от приятел и мисията е изпълнена. Когато е малък не е нужен 2ри човек. 😊
2. Махнах долния картон, защото не е много равен само щеше да пречи.
 3.По принцип го лепя хоризонтално и вертикално, но ми свърши тиксото та импровизирах😁
Когато е по-малък( 1000 части) е много стабилен след залепяне. Сега с тези 3000части се огъва.

# 686
  • София
  • Мнения: 9 850
Така, минавам да покажа 2 пъзела. Първия е пак от Wasgij, така че решението е в скрития текст.

Скрит текст:
А това е Grafika, 1000 части. Сега ще кажа само, че беше чисто удоволствие подреждането на този пъзел.

# 687
  • Мнения: 960
Във времена, в които доброволно сме като в затвора, се чудих как да забавлявам децата. Съответно реших като добра майка да положа усилия за развитие на логическите им умения. Разглеждах пъзелите, като търсех нещо по-различно, все пак имаме солиден опит с тях. Попаднах на някаква турска марка KS Games, като ги купих от https://malchugani.com/puzeli/  Потвърждавам, че са превъзходни за малки деца, които за пръв път се сблъскват с пъзелите. Много са качествени.

# 688
  • Мнения: 2 903
Позволявам си да нахълтам при вас, тъй като и аз съм фен на пъзелите.
От днес в Кауфланд има намаление на пъзели, нямаше голям избор, но грабнах два които ми харесаха. Първия го започнах вече:



Вчера довърших един от 500 части, който мисля да рамкирам и сложа в кухнята за цвят:

# 689
  • гр. София
  • Мнения: 1 583
Бихте ли казали, какви пъзели имаше освен този?

Общи условия

Активация на акаунт