Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 29

  • 48 750
  • 756
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 501
И мен ме оперира Илиев без да знам кой метод използва. Като го питах той така с насмешка ми каза, че едва ли не възмутен изглеждаше, че питам и твърди, че ползвали всички Щарк ама знам ли...

# 376
  • Мнения: 16 893
Той малко на важен го играеше в отделението докато бях. Не ме изкефи поведението му, но това е друга тема.

Освен ако не попитаме лекаря няма как да разберем. В този ред на мисли, жените, които твърдят, че при тях е използван въпросният метод - така предполагат или докторът е казал така. Защото четох уж за бързо възстановяване и малко болка, коренно различно от моето преживяване, особено с болката, възстанових се сравнително бързо за 5-6 дни.

# 377
  • Мнения: 1 501
Дам... и аз съм се оплаквала назад в темата, че имах големи болки след секциото, и затова съм малко мнителна, че е било по Щарк.

# 378
  • Мнения: 16 893
Абе да ти кажа зависи от доста неща според мен. Аз имам една коремна операция, с пълна упойка, не беше рязано по матката, но беше по яйчниците и бях дренаж. Много бързо се възстанових и не ме болеше чак толкова. Нормално при втори разрез на същото място да боли повече.
Дали по Щарк или по Димитров  или по Илиев си боли. Моята матка беше толкова разпъната от това огромно бебе Joy пък и с окситоцина дето пускат после болеше доста.
Мен ми е все едно по кой метод са ме рязали/шили, важното е аз и детето да сме добре.

# 379
  • Мнения: 775
Малко спам да направя 😃 верче, пишеш, че си била с огромен корем, тъй като и аз бях, изглеждах като с близнаци, два медеца вече минаха и още си имам коремче, честно казано мисля, че вече трябваше да се е прибрал въпреки огромните си размери. Ако си опъна тениската изглеждам бременна:( та се чудя дали вс е ОК. Ходих само на 1 преглед след раждането и всичко беше ОК, но все пак почвам да съм в чуденка. Не съм на диета, но не ям много, качих доста кг де и знам, че трудно ще вляза във форма, но корема ме мъчи най-много

# 380
  • Мнения: 16 893
Огромен корем, да, огромен беше Joy
Но бързо се прибра, на изписването бях с мн.малък. Кг не бях качила много и всичко оставих в болницата. Сега, имам си тлъстинки и коремът ми не е както преди, но яко правя упражнения, за да го махна.
Спопед мен си е до структура и до хранене. Но ако кърмиш няма как да се ограничаваш.

# 381
  • Мнения: 1 501
Аз имам само една операция преди секциото от апандесит, но с усложнения и доста дълга като времетраене. Даже по време на секциото видяха цитирам някаква "дупчица" при апандесита, и нещо са пипали и там доколкото разбрах и като ме пусна упойката беше зор. Може и това да има значение не знам.

# 382
  • София
  • Мнения: 4 144
Аз раждах 2013 г. при д-р Бойко Димитров и си е класическо секцио и с разрез и на матката, така че не мисля, че е било с метода Щарк. Възстанових се след около 5 - 7 дни.

# 383
  • София
  • Мнения: 10 642
Тя матката винаги се реже.

# 384
  • Мнения: 775
Отгоре отгоре попрочетох за този метод и до колкото разбирам при него не се срязват коремните мускули 🤔

# 385
  • Мнения: 39
На една лекция за бременни през април Кръстанова каза, че при тях коремните мускули се разделяли, не се режели. Да не би да е говорила за този метод?

# 386
  • Мнения: 3 904
Аз раждах Декември - разместват мускулите. Казаха ми, че вече на всякъде и всички действали така. Не знам има ли си име методът.

# 387
  • Мнения: X
Не знам какво е това разместване но двама човека раждали в Щерев ми казаха че мускулите все едно ги раскъсвали а не разрязват . Така заздравявали по естественно .

# 388
  • Мнения: 454
Аз раждах трети път със секцио през февруари при д-р Нашар. Не знам какъв метод е използвала, но този път се възстанових най-бързо и почти нямах болки след раждането. Разреза е върху стария белег, надолу нямам представа как е рязала.

# 389
  • Мнения: 101
Някой знае ли д-р Богданова кога ще излиза отпуска?

Общи условия

Активация на акаунт