Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 29

  • 48 783
  • 756
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 510
Здравейте!
Момичета, тук все се коментират гинеколозите, но мисля, че за вагинално раждане имат голяма, да не кажа основна заслуга акушерките.
Бихте ли казали от кои акушерки сте доволни?
И когато се избира екип, може ли и акушерката да се избере или всеки доктор си работи с определена акушерка?
Благодаря много.

# 361
  • Мнения: 16 897
Май акушерките са на смяна, а не с конкретен лекар. Нека ме поправи някой ако греша.

# 362
  • София
  • Мнения: 2 666
Здравейте!
Момичета, тук все се коментират гинеколозите, но мисля, че за вагинално раждане имат голяма, да не кажа основна заслуга акушерките.
Бихте ли казали от кои акушерки сте доволни?
И когато се избира екип, може ли и акушерката да се избере или всеки доктор си работи с определена акушерка?
Благодаря много.

Не можеш да избереш акушерка. Изражда тази, която е на смяна.

# 363
  • Мнения: 510
Много Ви благодаря за бързите отговори!
Понеже ще ми е първо раждане и съм доста шашната, а времето, то направо си лети и аз все повече се шашкам.
Имам възможност да си избера секцио зарани ниска плацента или естествено раждане, но аз съм се закучила за естествено. Да, страх ме е от болката, но смятам, че мога да издържа.
Изчакват ли достатъчно в Токуда или веднага бързат с окситоцина?
Чух, че има някакъв вагинален гел, който ти поставят при самото раждане, за да няма разкъсвания. В Токуда това прави ли се? Мога ли да го изисквам? Има ли някоя опит с това?
На едно обучение ми дадоха мостра на Гинофит вагинален гел.
Извинете ме за дългия пост.

# 364
  • Мнения: 16 897
Гинофитчето няма нищо общо с разкъсванията по време на раждане.

Евала, че искаш нормално. Аз бях секцио, за съжаление или не. Относно гела по време на раждане не мога да кажа. За октитоцина - една позната докато не се съгласи не й пуснаха, явно изчакват.

# 365
  • Мнения: 466
Здравейте , От Днес съм с установена най накрая причина за 3 те ми последователни аборта . И Тя е сладката тромбофилия .
На страна шегите . Има ли тук хора с такива проблеми . При кой АГ да се насоча в токуда ?
Препоръчаха ми токуда защото имат и Неонатонология ( да стигнем до там )
И други лекари за тоя съответно проблем .
Въпроса е че изобщо не знам при кой да се насоча . Само Карагьозов го знам но той е в Вита часовете са му след 100 века и не следи бремени до колкото разбрах на този етап


За тромбофилията аз бих те посъветвала да направиш консултация с проф. Паскалева в Трета градска болница и да следваш нейната терапия. Аз се следих при Колева, с тромбофилия съм, но не съм се консултирала изобщо с нея точно по този въпрос.

# 366
  • Мнения: X
Натали , аз ще се консултирам с Русев и Паскалева Simple Smile
По скоро търся и АГ което да има опит с тия работи защото и това е важно Simple Smile но явно ще да е Колева
Мерси

# 367
  • Мнения: 452
Натали , аз ще се консултирам с Русев и Паскалева Simple Smile
По скоро търся и АГ което да има опит с тия работи защото и това е важно Simple Smile но явно ще да е Колева
Мерси
Мен Сигридов с моята тромбофилия ме изпрати при Нашар в Токуда. Вече се срещнах с нея и имам чувството, че повечето и пациентки са с тромбофилия.

# 368
  • Мнения: X
ей това е най големия проблем . АГ то .
все пак е важно то да е наясно с тая пуста тромбофилия . не иска повече аборти

# 369
  • Мнения: 3 904
Аз се следих при Сигридов и раждах при Нашар, тя ме следи от 30та. И за разлика от Сигридов беше твърдо против терапията му от през ден:) след раждането ми вдигна дозата и бях на инжекции още две седмици. На фона на масовите АГта останах с добри впечатления за информираността и ангажираността ѝ към проблемни бременности.

Лека и този път до термин!

# 370
  • Мнения: 452
Аз се следих при Сигридов и раждах при Нашар, тя ме следи от 30та. И за разлика от Сигридов беше твърдо против терапията му от през ден:) след раждането ми вдигна дозата и бях на инжекции още две седмици. На фона на масовите АГта останах с добри впечатления за информираността и ангажираността ѝ към проблемни бременности.

Лека и този път до термин!
Как беше раждането при нея? Доволна ли си? Беше ли ангажирана достатъчно и след като роди?

# 371
  • Мнения: 3 904
Добре беше, борихме естествено няколко дни, предизвикахме. Не стана - стигна де до спешно секцио. Всичко беше супер. В следващите няколко дни не я видях, като се качихме горе. Там минаха само дежурните. Предвид коледната лудница трябваше да чакам много за първия контролен, но бяхме с детето и аз се напрегнах,прегледа ме Атанасова. След това и Нашар няколко пъти, защото не се чистих като хората. То тогава и репродуктивния ми ме следи много, че не беше ясно какво става. Но в крайна сметка май де оказа физиологична особеност при мен плюс несучещо бебе.

# 372
  • Мнения: 1 501
Наскоро някое момиче беше пуснало пост за метода на Щарк и дали се практикува в Токуда. Аз тъй като родих 2017-та и реално дадох отговор от тогава, но въпреки това д-р Илиев така с една убеденост ми каза, че всички практикували по Щарк. В същото време гледам, че по темите се говори, че само Ташков в Надежда, Димитров в Токуда и Велев  в Шейново правели секцио по Щарк. Та някой с по-скорошна информация да даде  ? Някое момиче, което примерно последната година-две е питало ?

# 373
  • Мнения: 101
Здравейте,мен ми откриха тромбофилията след прокървяване в 12 г.с и от тогава съм на инжекции всеки ден.Благодарение на д-р Анна Богданова(преглежда в Токуда и в сградата на МЦ Света Петка).Консултация направих и с доц.Паскалева и сега всичко е добре.Решила съм да раждам при Богданова! Simple Smile

# 374
  • Мнения: 16 897
Мен ме оперира Димитров. Не знам кой метод е приложил, не ми е казвал.

Зачудих се сега от любопитство.

Общи условия

Активация на акаунт