Аджибадем Сити Клиник - Болница Токуда - тема 29

  • 48 698
  • 756
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 775
Ахааааа:) разбрах! Мисля, че беше 30, но ще те излъжа.

# 601
  • София
  • Мнения: 10 642
Потенциата е разреждането на веществото. Колкото по-голямо число - толкова по-разредено е веществото

# 602
  • София
  • Мнения: 184
И аз пиех Арника след секциото, както pipi е описала, взех каквата ми дадоха в аптеката.
Des_123, и аз си бях приготвила чай на Хип. Мина един д-р на визитация и каза нищо такова да не пием, защото когато стимулираш повече кърма, отколкото може бебето да изсуче, става запушване и родилките масово били с проблеми.
Аз го послушах и нямах проблеми. А бебка си засука много добре (в началото не засука от лявата гърда, та стана твърда, но компрес и малко изцеждане помогнаха и засука). Та мисля, че беше прав. Можеш да се консултираш с консултант по кърмене, би трябвало да са наясно.

# 603
  • Мнения: 452
Според мен чаят се пие, ако не тръгне нещо кърмата или няма особено...иначе предварително всички да пият не е удачно. Едно момиче до мен първото раждане ревеше на мъжа си по телефона, че има много кърма, цялата и нощница мокра, а аз че нямам...🤪

# 604
  • Мнения: 16 876
От един чай кърмата няма да тръгне.  Това е хормонален процес. Разровете се малко за кърменето, ако смятате да го практикувате.

# 605
  • Мнения: 1 554
Мерси, че ме информира, не бях се сетила....

# 606
# 607
  • София
  • Мнения: 2 666
След 2 раждания в Токуда и 3+ години кърмачески стаж реших да напиша нещо по темата кърмене.

В болницата могат да помогнат за правилното засукване на бебето, но нищо повече. Често съветите, които дават си противоречат. Четете предварително и след това Simple Smile . Помощ търсете от консултантите по кърмене. Не се поддавате на съветите за режими и нощна почивка за корема на бебето. Няма как всички новородени да сучат точно на 3 часа с нощна пауза от 22.00 до 6.00 ч. Чисто физиологично не е нормално едно новородено да остане толкова време без храна.

През февруари 2018 имаше няколко акушерките, които категорично отрекоха даването на вода на кърмено бебе, както и паузи по-големи от 2 часа. Но знаеха, че това ми е второ раждане и нещата ми бяха ясни.

Неонатолозите препоръчват  бебето да е на естествено хранене, но в болницата те носят отговорност за него и не могат да го оставят гладно и без да наддвава. За това настояват да им се дава АМ.

Кърменето не за всички е лесно, но усилията си струват.

# 608
  • Мнения: 452
M да права си за всичко, което казваш. Аз чета книги, подготвям се, но ще успея ли да се справя ще видим!
А да попитам имате ли телефони и т.н на консултанти по кърмене, на които мога да се обадя като се приберем от болницата и евентуално да дойдат до нас и да помогнат?

# 609
  • София
  • Мнения: 2 666
Има сертифицирани консултанти, които са платени. Удобството при тях е че се ангажират дългосрочно с Вас и бебето. Може да се уговорите да Ви посетят вкъщи в първите дни след раждането.

Другите помощници са ЛаЛеЧе лига и Подкрепа за кърмене. По телефона и на живо консултират майки, които имат дълъг кърмачески стаж. Техните консултации за безплатни.

Лично аз препоръчвам и доброволните консултанти и сертифицираните.

# 610
  • София
  • Мнения: 10 642
От един чай кърмата няма да тръгне.  Това е хормонален процес. Разровете се малко за кърменето, ако смятате да го практикувате.
Колко литра чай изпих....

# 611
  • Мнения: 1 554
Здравейте, на днешния ми преглед се оказа, че бебето се е обърнало с главата нагоре... вече съм в доста напреднала бременност и не изключвам да се наложи секцио. Въпросът ми е някой раждал ли е секцио при Анна Богданова и моля за впечатления. Може и на лично. Благодаря!!

# 612
  • Мнения: 45
Здравейте! Изчетох почти цялата тема, но не успях да намеря информация за раждане при д-р Маркова. Ще съм благодарна ако някой сподели някакви впечатления, било то лични или от разкази на познати как е протекло раждането про тях.

# 613
  • София
  • Мнения: 5 762
Здравейте, на днешния ми преглед се оказа, че бебето се е обърнало с главата нагоре... вече съм в доста напреднала бременност и не изключвам да се наложи секцио. Въпросът ми е някой раждал ли е секцио при Анна Богданова и моля за впечатления. Може и на лично. Благодаря!!
Освен ако не държиш на секцио, пробвай с упражнения за обръщане. При мен помогнаха, в 34седмица ги почнах, в 36 беше се обърнал.

# 614
  • Мнения: 1 554
Не държа на нищо, но и не вярвам на упражнения. И да се е обърнало бебето, по-скоро вярвам, че е станало случайно

Общи условия

Активация на акаунт