Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 457
  • 742
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 396
радвам се , че сте добре предполагам колко си се притеснила , но важното е че всичко е наред! 🤗
Коликите на малчо намаляха към 3 месец сега е на 3 и половина има , но само някои дни и рядко . Надявам се да отшумят и да не се връщат вече не му давам нищо като лекарство против колики.
Мисля от другия месец да почна да го захранвам ? Вие какво мислите по въпроса ? Мамите с по големи дечица кога започнахте да ги захранвате ? Изцяло на АМ сме . 💙

# 196
  • Мнения: 6 622
Каката беше на АМ , започнах да захранвам след 6 месеца. Нямаше никаква реакция към новата храна и хапваше с удоволствие. Сега живот и здраве и малката ще я захранвам така. Няма за къде да бързам. Има много проучвания, които доказват, че даването на храна различна от мляко на възраст преди 6 месеца води до редица негативни последици за детето. Ето една статия
https://kellymom.com/ages/older-infant/delay-solids/
Напиши в Google "solid food before 6 months" и ще ти излязат още много.

# 197
  • Мнения: 1 411
Каката започнах да я захранвам на 11м преди това се опитах, но повръщаше , плюеше, не можеше да гълта. Но малкият май по рано ще е, защото като му давам капките с лъжичката си ги гълта

# 198
  • Мнения: 1 243
Ще захранвам на 4 навършени месеца. Не бързам за никъде, с нашите лекарки сме на едно мнение по въпроса.
Колики дъщеря ми няма отдавна, от известно време съм и намалила капките и смятам постепенно да ги спра.

# 199
  • Мнения: 1 124
Aya радвам се, че бебе е добре. Милата кака.

Сестра ми беше паднала на 6м от леглото, вечерта разбраха, че крачето й е счупено. Нямаше никакви признаци.

Нашите колики минаха преди два месеца. Сега сме на 4м. Давах й Абоколикен, през 2рия месец коликите й бяха леки и когато спряхме капките всичко беше точно.
Ще захранвам след 6ти месец. Не бързам. Само на кърма е.

# 200
  • София
  • Мнения: 418
Като майка на най-падалото бебе (каката) да ви успокоя, че главите им са като гумени и въпреки, че за нас е супер стряскащо, бебчетата са доста издръжливи Simple Smile Ая, важното е, че сте добре!
Ще захранвам към шестия месец аз, предния път карах педагогическо + ЗВБ и не беше объркващо за детето, напротив, на 7 месеца "ръфаше" меки плодове и зеленчуци, може пак да опитам, както дойде Simple Smile на кърма е
Момичета, по колко пъти на ден спят бебоците?

# 201
  • Мнения: 425
Моето спи например от около 8 вечерта до към 8 сутринта. Събужда се само да се храни и за памперса. После по обяд като сме навън прави 1/2 деямки и това е. Simple Smile

# 202
  • Мнения: 1 411
Моето спи от 22 до 7ч, не се събужда да яде, аз си настройвам алармата но пак не сучи.
През деня различно.
Как да разбера дали бебчо е с разстройство. Преди си беше като каша, но почти от 2 седмици е течно, няма нищо като топченца и Т.н. Но не цапа при оръцкане и само един или 2 пъти ака през деня. Много му къркорят червата, от вчера му давам биогайа, а от 1 седмица еспумизан.

# 203
  • Мнения: 697
За да се води диария май трябва да има повече от две на ден. Четох тия дни по въпроса заради нас.

Аз се колебая за захранването, каката от шести месец, но по много малко, реално заместено храненене имахме по късно. Така ни посъветва личната и не съм се замисляла.

# 204
  • София
  • Мнения: 1 635
При нас акането си е почти като при новородено. Сменям поне по 5 пампи през деня и всичките наакани. Сутрин това го събужда човека. И на мен ми се струва доста течно, но си е все така и явно не е разтройство.

Спането - има големи разлики от ден на ден. В някои спи солидно, в други само дремва по 20 минутки на всеки два часа и после се нерви. Нощем, като цяло, спи от 8 до 8 с едно хранене в полусън. После още около два часа. След това будува по час-два. Зависи и от това дали сме навън или у дома. И дали каките са наоколо. Joy

Захранването - след навършване на 6 м. Ще трябва да си направя някаква схема, че съм затрила старите. Признавам си, че ме мързи, то е едно пасиране, пазаруване на бурканчета, четвъртинки жълтъци и пр. досадности.

Новото при нас - открих, че бебчо има гъдел. Залива се да се смее като го гъделичкам.

Последна редакция: сб, 20 апр 2019, 23:47 от Jillian

# 205
  • Мнения: 2 109
  Нашият от около седмица и нещо сам махна 2 хранения на веднъж. Сега спи от 9-10 до 6-7, понякога и до 9. Чак се чудя не яде ли много малко. Останаха 5 хранения, но вече му правя по 5 лъжички мляко и почти винаги ги изяжда.
  В понеделник сме на гастроентеролог, подозирам тих рефлукс. Надявам се да си въобразявам, но все пак искам да го прегледат.
  Ако все пак се потвърди рефлукс, предполагам, че ще захранвам по-рано. Със сигурност ще го обсъдя с гастроентеролога, понеже е доста хвален специалист по хранене.
 Иначе и при нас ми се струва, че отшумяват коликите. Противно на очакванията при Ротарикса, в седмицата след ваксината почти нямаше колики. В момента има дни, в които изобщо няма. Надявам се да приключат скоро.

# 206
  • Мнения: 3 272
При нас коликите бяха минали преди месец и нещо. След ротарикса цяла седмица това не беше моето дете. Нервна, не спи, вечер трудно заспива. От вчера е по-добре. Като знам, че има още два приема... Каката я захраних много плавно след 6м, но до 11 кг месец беше почти изцяло на кърма. В 10 м имаше попара и следобед плодово поре. Но като цяло съм забравила всичко. За спането - заспива към 23ч и става сутрин към 9,10. Понякога продължава да спи до към 11,12. Яде към 6 обикновено насън. И при нас е така каката ако е вкъщи трудно заспива и бодува по цял ден.

# 207
  • София
  • Мнения: 9 111
Къде ще ходите на гастроентеролог? Ние имаме направление и от много четене и мислене съм решила да го водя при Радка Куманова. Но за всеки лекар имаше и добри, и лоши мнения като четох.

# 208
  • Мнения: 1 326
Tess, и аз се интересувам от този хвален гастро. Ние сме с ГЕР и то силно изявен. Изписаните дотук неща не мисля, че помагат. Нито прахчетата, които пие за облекчаване на киселините и болките, нито ар ам. Че той повръща и тях... Понякога след ядене повръща по 4-5 пъти.
Аз все още давам капки за колили, въпреки че не знам има ли ги или не. Той редовно се гърчи, свива, има газове и реве, така че иди разбери.
При мен се завърна с пълна сила мигрената и съм в ужас направо. Такова адско главоболие с повръщане имам и парацетамола няма никакъв ефект. Онзи ден пих по-сериозно хапче и затова 12ч не го кърмих. Звънях и на ЛЛЛ да попитам как е най-добре за бебчо, че на всяко друго хапче пише да не се приемя при кърмене. От средата на бременността не ме беше боляла така главата, но ето, че пак се почва.

# 209
  • Мнения: 3 272
Tess, и аз се интересувам от този хвален гастро. Ние сме с ГЕР и то силно изявен. Изписаните дотук неща не мисля, че помагат. Нито прахчетата, които пие за облекчаване на киселините и болките, нито ар ам. Че той повръща и тях... Понякога след ядене повръща по 4-5 пъти.
Аз все още давам капки за колили, въпреки че не знам има ли ги или не. Той редовно се гърчи, свива, има газове и реве, така че иди разбери.
При мен се завърна с пълна сила мигрената и съм в ужас направо. Такова адско главоболие с повръщане имам и парацетамола няма никакъв ефект. Онзи ден пих по-сериозно хапче и затова 12ч не го кърмих. Звънях и на ЛЛЛ да попитам как е най-добре за бебчо, че на всяко друго хапче пише да не се приемя при кърмене. От средата на бременността не ме беше боляла така главата, но ето, че пак се почва.
Силно ми препоръчаха шуслеровите соли номер 7 за силно главоболие. А аз съм им страшен фен на солите.

Общи условия

Активация на акаунт