Януарски бебета 2019! Тема 2

  • 18 354
  • 742
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 948
Моята девойка още не е открила напълно ръцете си. Иначе и при нас има нькакъв по- остър период. Блъска шишето, извива се, оглежда. Смяната на памперса също е приючение. Проблемът обаче е заспиването. Изнервя се, пищи, дори и на ръце..мисля, че тази нощ събудихме всички съседи. Заспа в 3.30.

# 151
  • Мнения: 697
И моята кукла беше неспокойна снощи , събуждаше се често с плач ...

# 152
  • Мнения: 3 266
Нашата мадама от 2 седмици заспива на ръце. През деня обикновено сама си заспива, но вечер след баня упорито си търси люлеенето на ръце. Седи и си гледа блажено, докато я разнасяме. Дори и се усмихва. Уж е заспала, като умалея и я сложа в креватчето, започва да мрънка. И хайде още една порция люлеене Simple Smile Обикновено заспива към 23 ч, но снощи заспа в 12. Правя силови упражнения с нея за ръце хахаха.

# 153
  • Мнения: 21
Момичета, на моето момче от няколко дни фонтанелата му пулсира,а като мрънка и плаче се вдлъбва... четох из интернет,че трябва да се пие повече вода,но бебчо отказва да пие вода.Някоя мама със същия проблем?

# 154
  • Мнения: 307
Момичета, на моето момче от няколко дни фонтанелата му пулсира,а като мрънка и плаче се вдлъбва... четох из интернет,че трябва да се пие повече вода,но бебчо отказва да пие вода.Някоя мама със същия проблем?
На моята бебка като плаче и й пулсира фонтанелата. Може и в други ситуации да пулсира, не я пипам постоянно, пък и има доста коса и не си личи толкова. Мисля че пулсирането не е проблем. За вдлъбването и аз четох че е при дехидратация, но тогава ставало много вдлъбнато. Моята също не пие вода. Предлагам от време на време като се събуди от сън засмуква малко и това е. Посъветвай се с педиатъра,но според мен ако бебето е дехидратирано ще си му личи по държанието.

# 155
  • Мнения: 1 410
Това за вдлъбнато то на фонтанелата, на око ли се вижда, или при пипане

# 156
  • София
  • Мнения: 1 635
Vasi, давай му да суче по-често. По принцип вдлъбването на фонтанелата може да е признак на обезводняване, но при здраво, хранещо се бебе, без повръщане и диария, не ми се струва вероятно да се е обезводнил. Нищо, че не пие вода. Има други признаци на обезводняване - липса на сълзи, суха уста, обща отпадналост и пр.

И ние минахме подобен период с дърпане от гърдата. Особено - дясната.

Заспива - на гърда, в леглото с биберон, на ръце, а понякога ме изненадва (както сега, докато ви пиша) и сам си запсива при играчките на дивана. Снощи легна късно обаче.

Още не се сеща да хваща играчки. Гледа ги, но не посяга съзнателно. От време на време го хващам, че си изучава ръцете с кръстосан поглед. Много е смешен. Главата стъчи почти във всеки удобен момент и се набира до седнало положение като му подам ръце от около седмица някъде. Ако е легнал в някой, се напъва да се изправи сам. Обаче не се и опитва да се завърти настрани.

_limonche_, много ми стана смешно как си е близала играчката половин час твоята девойка. Иначе, те сега ще спрат да наддават толкова бързо. Стават по-активни, хабят повече енергия.
M0n17y, така както го описваш и на мен ми прилича на газове.

Успявате ли да вмъкнете две разходки на ден? Аз - никак. Ей сега, докато станем, оправя бебето, направя си закуска и се поогледам наоколо (да не говорим, ако седна да прегледам форума) и ей го - заспал. Докато го изчакам да се събуди ще стане 12.

# 157
  • Мнения: 2 109
Аз излизам към 12 - 1 и стоим навън до към 5. Мисля, че му е достатъчно. Голяма хамалогия ми се струва да излизаме 2 пъти.

# 158
  • Мнения: 21
Това за вдлъбнато то на фонтанелата, на око ли се вижда, или при пипане
При пипане само се усеща.

# 159
  • София
  • Мнения: 1 635
Аз излизам към 12 - 1 и стоим навън до към 5. Мисля, че му е достатъчно. Голяма хамалогия ми се струва да излизаме 2 пъти.

И аз предпочитам така, но със сегашната ми програма ми е малко сложно. В 4 трябва да се натоваря в колата и да прибирам децата от училище. После ги водя по разни занимания. Иначе си мечтая за целодневни разходки в парка, но нещо не успявам да се организирам.

# 160
  • Мнения: 86
Ние само да заведем баткото до градина и после да го вземем са ни 2 излизания. Като включим и ходенето по паркове и градинки,стават 3-4. В общи линии цял ден мъкна коша и количката нагоре-надолу Laughing

# 161
  • Мнения: 6 622
Момичета, кажете нещо ефикасно за температурата, което не се взима през устата. Малката ту вдига , ту сваля от ваксината насам. Сега пищи от обяд и пак е с температура. Последно е яла в 10 и нещо и сега отказва . Пробвах да дам Панадол, но го плюе. Педиатъра изписа Нурофен, незнам защо реши, че него няма да го изплюе.

# 162
  • Мнения: 1 410
Свещички слагах на каката, тя също не пиеше никакви лекарства

# 163
  • Мнения: 6 622
Какви свещички?

# 164
  • Мнения: 3 266
Момичета, кажете нещо ефикасно за температурата, което не се взима през устата. Малката ту вдига , ту сваля от ваксината насам. Сега пищи от обяд и пак е с температура. Последно е яла в 10 и нещо и сега отказва . Пробвах да дам Панадол, но го плюе. Педиатъра изписа Нурофен, незнам защо реши, че него няма да го изплюе.
Лепенки за температура ни препоръча нашата лекарка. Ето тези https://apteka.framar.bg/30006730/%D0%BA%D1%83%D1%83%D0%BB-%D0%B … D1%83%D1%80%D0%B0. Ние не сме излизали цяла седмица, все ми е студено.

Общи условия

Активация на акаунт