Операция на Халукс валгус; Мнения за д-р Ивелин Костадинов в МБАЛ Св. Анна, София

  • 12 573
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 269
Не съм чувала това име. Но това не означава, че не е добър. И все пак - ако сте в София - бих ви препоръчала Горна Баня. Базата е стара, но там работят най-добрите ортопеди-хирурзи. Поне си направете консултация с още един лекар - има различни методи, а и цени!

# 31
  • София
  • Мнения: 3 611
Не съм чувала това име. Но това не означава, че не е добър. И все пак - ако сте в София - бих ви препоръчала Горна Баня. Базата е стара, но там работят най-добрите ортопеди-хирурзи. Поне си направете консултация с още един лекар - има различни методи, а и цени!
Може ли някакво име на хирург, от който имате впечатления?

# 32
  • Мнения: 14
Здравейте! Предстои ми преглед на 30.09 в Пловдив и евентуална операция на двата крака заедно. Какво мислите по въпроса дали да не фи оперирам един по един? С дете на 2г съм и не знам дали бих се справила след операцията. Доктора видя само снимка и ми каза операция и 3000лв за двата крака като ценара включва и обувките. Интересувам се и от Горна Баня или друго място. Всякаква информация ще ми е от полза. Благодаря!

# 33
  • Мнения: 1 355
Аз чета, че след операцията рецидивирали. Може ли да споделите мнения?

# 34
  • София
  • Мнения: 225
Аз чета, че след операцията рецидивирали. Може ли да споделите мнения?
Това твърдение е много относително. Според мен зависи най-вече от оперативния метод и после от обувките, които се носят след операзцията. Аз лично не желая и да си помисля за високи токове вече или пък за обувка, която да ми носи и най-малък дискомфорт, независимо колко е прекрасна.

# 35
  • Мнения: 269
В Горна Баня се оперирах при д-р Райчо Кехайов, преди три години. По принцип нося удобни обувки, през зимата с ортопедични стелки /направени по поръчка/. Досега нямам рецидив на кокалчето, чувствам се много добре, но си го пазя и не нося токчета, само платформи.

# 36
  • Мнения: 14
Здравейте! На 30.10 се оперирах в Пловдив при Д-р Стаматов и Д-р Червенков. Все още нося обувките. Болка нямам и съм изключително доволна. С по два винта съм на всеки крак, които не се махат. Тръгнах си 4ч след операцията и се прибрах във Варна. Болки по-силни, но поносими имах първите два дни. От ден първи си ходя с обувките и без патерици и сама се грижа за 2г си дъщеря. Операцията беше 45 мин с пълна упойка. Ако някой иска повече информация може да ми пише. Успех!

# 37
  • Мнения: 7
В Горна Баня се оперирах при д-р Райчо Кехайов, преди три години. По принцип нося удобни обувки, през зимата с ортопедични стелки /направени по поръчка/. Досега нямам рецидив на кокалчето, чувствам се много добре, но си го пазя и не нося токчета, само платформи.
Може ли да споделиш малко и за финансовата част? На каква стойност е операцията и какво включва? Има ли нещо, което се покрива от НЗОК?
Също така ти си доволна от др Кехайов, но знаеш ли дали той е "светилото" в този тип операции? Обувките, които носиш сега, по-специални ли са или са си от масовите модели просто на платформа? Мерси много!!!

# 38
  • Мнения: 269
Доколкото съм запозната д-р Кехайов прави 90 % от операциите на халукс валгус в Горна баня, така че, мисля, че той е най-добрият в това. А иначе операцията се поема от Здравна каса, но ако искате да се оперирате при даден хирург се плаща за избор на екип - преди беше около 400 лв. Заплащат се и винтовете, които се слагат - те са титаниеви и един струва 700 лв. Не знам дали не са се променили нещата сега, но винаги можете да си вземете направление за ортопед от личен лекар и да си запишете час за преглед при д-р Кехайов - той ще ви обясни всичко, а дали ще се решите да се оперирате - това зависи само от вас. Успех!

# 39
  • Мнения: 7
Доколкото съм запозната д-р Кехайов прави 90 % от операциите на халукс валгус в Горна баня, така че, мисля, че той е най-добрият в това. А иначе операцията се поема от Здравна каса, но ако искате да се оперирате при даден хирург се плаща за избор на екип - преди беше около 400 лв. Заплащат се и винтовете, които се слагат - те са титаниеви и един струва 700 лв. Не знам дали не са се променили нещата сега, но винаги можете да си вземете направление за ортопед от личен лекар и да си запишете час за преглед при д-р Кехайов - той ще ви обясни всичко, а дали ще се решите да се оперирате - това зависи само от вас. Успех!
Благодаря много за информацията!

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте! Предстои ми преглед на 30.09 в Пловдив и евентуална операция на двата крака заедно. Какво мислите по въпроса дали да не фи оперирам един по един? С дете на 2г съм и не знам дали бих се справила след операцията. Доктора видя само снимка и ми каза операция и 3000лв за двата крака като ценара включва и обувките. Интересувам се и от Горна Баня или друго място. Всякаква информация ще ми е от полза. Благодаря!
Ева може ли да споделиш 1 година след операцията как се чувстваш, за колко време се възстанови, по здравна каса ли беше операцията и колко доплати, а и колко време болничен ти дадоха? Ще съм благодарна за инфото, решена съм да отида на преглед в Пловдив, чудя се между д-р Червенков и д-р Стаматов🙄

# 41
  • Мнения: 552
Здравейте обмислям есента да се подложа на операция в ортопедията в Горна Баня. Притеснява ме единствено факта, че работата ми не позволява да ходя с патерици или специални обувки и ако може да споделите колко дълъг болничен биха могли да ми дадат след такава операция и ще може ли да бъде продължен до пълното оздравяване. Четох че поне два месеца, а дори и повече е възстановтелния период.
Другото което ме интересува е как да запиша преглед при д-р Кехайов? Доколкото знам прегледи с направление от ЗК се правят в МЦ към болницата, а той не е част от екипа там. Директно в болницата ли да звънна или от МЦ ще ме насочат впоследствие към него…
Благодаря на отзовалите се ❤

# 42
  • Мнения: 173
Здравейте,
Някой има ли впечетление от доц. д-р Ернесто Пинторе в клиника Вита за операции на халукс валгус?
Благодаря!

# 43
  • Мнения: 282
Здравейте!

Да вдигна малко темата с молбата, който наскоро се е оперирал от халукс валгус по лапароскопския метод (с 3 дупчици само), да сподели за операцията, болката, възстановяването.

И ако имате мнения за д-р Димитър Стаматов от Пловдив, ще съм много признателна да ги споделите.

Изглежда вече трябва да оперирам единия си крак и много бих искала мнения на преминали по този път, и то по възможност от оперирани по този нов метод.

Благодаря предварително!

# 44
  • Мнения: 552
Здравейте!

Да вдигна малко темата с молбата, който наскоро се е оперирал от халукс валгус по лапароскопския метод (с 3 дупчици само), да сподели за операцията, болката, възстановяването.

И ако имате мнения за д-р Димитър Стаматов от Пловдив, ще съм много признателна да ги споделите.

Изглежда вече трябва да оперирам единия си крак и много бих искала мнения на преминали по този път, и то по възможност от оперирани по този нов метод.

Благодаря предварително!
Аз се оперирах по този метод преди година при др Стаматов. Болка има, но поносима, и не е нищо страшно. През първите няколко дни е по-трудно придвижването, особено след като те отпусне упойката. След близо година вече, мога да кажа че въпреки, че все още не съм възстановила на 100 % движението на палеца, се чувствам много по-добре. Ако имате други въпроси - няма проблем да отговоря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт