Студенти в UK - 11

  • 67 892
  • 752
  •   1
Отговори
# 180
  • софия
  • Мнения: 4 984
Извинявам се за включването не много по темата, но има потребител, който ми е писал лично съобщение и не мога да му отговоря, защото си е забранил получаването на входящи лични съобщения!
Няма да назовавам име, предполагам, че ще се сети поради дългото време, в което съм оставила потребителя без отговор!
Та така, не мога да отговоря преди да си оправите настройките на входящи съобщения!

# 181
  • Мнения: 408
Здравейте!
Някой ползвал ли е кодовете от UCAS за отваряне на on line студентска банкова сметка в UK? Моля да споделите, ако имате опит- важи ли за бг студенти, какви документи искат и др.
https://www.ucas.com/finance/managing-money/quicker-way-get-student-account
Ето тази информация са дали в UCAS заедно с два кода.
Благодаря Ви!

Последна редакция: вт, 25 юни 2019, 08:33 от i_nenova

# 182
  • Мнения: 20
Ние имаме CAE с А, но държан преди две години към датата на кандидатстване. Затова ще държим и IELTS. Като че  той е за предпочитане.

IELTS се приема на повечето места в UK, а и самият изпит като формат е по-лесен от Cambridge

# 183
  • Мнения: 408
Дипломата за средно ибразование- в University of Surrey я искат: цветно копие, нотариално заверено, преведено от преводач, регистриран в МВнР. Преводачът направи pdf файл /с всички документи в него/, който качихме в Surrey Self Service. Цена: нотариална заверка -6 лв, преводач-25 лв.
Университетът не иска легализирана диплома. Дъщеря ми писа имейли и те й обясниха изискванията си.
Така вече има unconditional offer - Computer Science , University of Surrey

# 184
  • Мнения: 83
Здравейте,

Моля, ако някой е ходил на стаж в университет преди кандидатстването за специалност графичен или продуктов дизайн, да сподели впечатления  и доколко е полезно това.
Благодаря

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 13:31 от kate_d

# 185
  • Варна
  • Мнения: 366
Здравейте,
Получихме оферта за общежитие и искат плащане на 400£ депозит . А за таксата може да се плати наведнъж или на 3 вноски,но с Direct debit. Някой може ли да ми обясни какво точно означава. ☺

# 186
  • Мнения: 1 989
Депозит се плаща веднага. Така запазвате стаята. Имате определен срок за това.
Таксата за цялата година може наведнъж, като при плащането ще приспаднат платения депозит. Това при нас се случи септември при настаняването в общежитието с дебитната карта от България.
Директен дебит: студентът подписва съгласие, в обслужващата го банка се заверава и го предава на администрацията на общежитията. На определените за плащане дати ще се плаща наема от сметката служебно. Вие ще имате там средства.
До колкото съм запозната, с директен дебит ще можете да обслужвате само през сметка открита в UK. Все още този вид услуга  плащане от сметка открита в българска банка към английска не е в действие.
Ако са съгласни  с преводи да ги плащате трите вноски от България  е друг вариант.
Предполагам, че и други ще се включат с разяснения.

# 187
  • Мнения: 157
Здравейте,
Получихме оферта за общежитие и искат плащане на 400£ депозит . А за таксата може да се плати наведнъж или на 3 вноски,но с Direct debit. Някой може ли да ми обясни какво точно означава. ☺
Ние платихме първо депозита, за да запазим стаята. След което плащахме на 3 вноски, като за всяка вноска получавахме писмо, да кога е срока за плащане. Всички плащания извършихме от моята българска карта VISA.

# 188
  • Попово
  • Мнения: 329
Здравейте,
Получихме оферта за общежитие и искат плащане на 400£ депозит . А за таксата може да се плати наведнъж или на 3 вноски,но с Direct debit. Някой може ли да ми обясни какво точно означава. ☺
Ние платихме първо депозита, за да запазим стаята. След което плащахме на 3 вноски, като за всяка вноска получавахме писмо, да кога е срока за плащане. Всички плащания извършихме от моята българска карта VISA.
И при нас беше така. Депозита ни го върнаха в месеца след изтичане на договора т. е. в края на учебната година, мисля, че през юли месец беше.

# 189
  • Мнения: 59
Дипломата за средно ибразование- в University of Surrey я искат: цветно копие, нотариално заверено, преведено от преводач, регистриран в МВнР. Преводачът направи pdf файл /с всички документи в него/, който качихме в Surrey Self Service. Цена: нотариална заверка -6 лв, преводач-25 лв.
Университетът не иска легализирана диплома. Дъщеря ми писа имейли и те й обясниха изискванията си.
Така вече има unconditional offer - Computer Science , University of Surrey


А нас ни "изоблиха"от агенция да платим 110 лв.за легализация, при все, че хиляди пъти тук прочетох, че не е нужна , писахме и в университета, като оттам отговориха, че искат само превод. Да де,но междувременно детето си беше занесло дипломата в агенцията и подписало съгласие за легализация. Та.....оказа се,че докато не платим 110 лв.,те няма да пратят предварителен превод до университета.....Искаха си ги и толкова........

# 190
  • Мнения: 3 197
А, ние тук хиляди пъти написахме и да не си давате парите на агенции, ама ... "имали сте бол пари, платили сте" Grinning
И още ще плащате.

# 191
  • Мнения: 157
GrinningGrinningПосочвайте имената на тези агенции, посочвайте имената на тези "агенти"(служители на агенциите), публикувайте ги във ФБ. Да знаят хората и да се пазят. Когато дъщеря ми трябваше да кандидатства, до като беше на изпит по IELTS, в сградата на АУБГ в София, видяхме, че в близост имаше офис на Интеграл. Отидохме да са поинтересуваме , какво трябва да направим , за да кандидатства детето в чужбина, с ясното съзнание, че ще похарчим 500-600 лв.  Вътре седяха две "каки", които си "пилеха ноктите" и въобще "не ни отразиха". Подхвърлиха ни едно книжле и толкоз. А, аз по принцип се вбесявам, когато искам да си похарча парите, а те не иската да ми ги вземат, за това излязох бесен, станах "БГ-татко " , както каза съпругата ми, в БГ -Мама   и нещата се получиха!

# 192
  • Мнения: 408
Защо ли очакваме някой друг, а не ние самите , заедно с нашите деца, да решим кой университет е подходящ, да разгледаме предметите по дадена специалност, да контактуваме сами с университетите/ те са супер отзивчиви!/, да напишем сами мотивационното си писмо, а не служителка от агенция, сами да качим нужните документи където е необходимо!? Защо ли си мислим, че някой друг ще свърши това по-добре от нас самите? Нима не могат нашите деца да го направят, та нали отиват в uk университети да се обучават!? Предоверяваме се на агенциите, очакваме те да са лоялни и коректни срещу немалкото заплащане, а когато биваме излъгани, сме учудени и ядосани.
Добре, че още в самото начало разбрах какви са Britanica Advisers. Платих им, но им нямах доверие / аз на кой ли имам 😀/. Когато обаче ми казаха, че искат матура по информационни технологии за специалност computer science, се обадих в МОН, където ми обясниха, че такава матура все още не се държи! Тогава свършиха отношенията ми с агенцията- взех си парите и сами с дъщеря ми и с помощта на всички в този форум- за което БЛАГОДАРЯ - имаме безусловна оферта за компютърни науки.

Последна редакция: пн, 01 юли 2019, 22:09 от i_nenova

# 193
  • Попово
  • Мнения: 329
Ние преди две години също избрахме фирма, с която кандидатствахме. Не мога да кажа, че не ни насочваха, но дъщеря ми си правеше всичко сама, те само го изпращаха. За съжаление късно открих форума тук, вече имахме оферти от всички унита. Леко изтрещях, когато фирмата изгуби документите за заема, но навреме се усетих ме и пратихме нови. И до ден днешен си мисля, че детето само щеше да се справи, ама пуста й несигурност... Да се застраховаме...
Ама да се знае: БГ мама форум са най-добрите. Вече тук търся отговор на всеки въпрос, особено във връзка с образованието. 😄

# 194
  • София
  • Мнения: 4 232
Аз не разбирам какво означава "искаха ги и толкова". Плащате за нещо, което не е необходимо. Искайте обяснение, търсете си правата! Ако трябва, подайте сигнал срещу агенцията в органа, който я е лицензирал.
Явно е вярна (груба, но има истина в нея) фразата - "Докато има овце,ще има и стригачи."

Общи условия

Активация на акаунт