Студенти в UK - 11

  • 68 106
  • 752
  •   1
Отговори
# 195
  • гр. София
  • Мнения: 182
На сина ми отговориха, че искат само сканираната диплома да бъде качена в системата за кандидатстване. Без превод, без легализация..... Хубаво е да се пита университета!
Това е отговорът на Бат:
Dear ……….., 

Thanks for your email.

Please can you upload an official copy of your certificate to the Bath Application Tracker in order for us to proceed with your application.

At this stage you do not have to contact Accommodation, however if you have nay questions you can email accommodation@bath.ac.uk

Kind regards,
UG Admissions

# 196
  • Мнения: 59
Аз не разбирам какво означава "искаха ги и толкова". Плащате за нещо, което не е необходимо. Искайте обяснение, търсете си правата! Ако трябва, подайте сигнал срещу агенцията в органа, който я е лицензирал.
Явно е вярна (груба, но има истина в нея) фразата - "Докато има овце,ще има и стригачи."


Ами "искаха си ги и толкоз" значи, че са му прибрали дипломата, но не предприемат с нея нищо, преди да е платил. Услужливо, точната служителка беше излязла в отпуск, та контактувах с друга, която, само казваше: "незнам", те в счетоводството си искат парите, затова не изпращат превода.....Не искам да се оплаквам тук, защото съм виновна, че нямам достатъчно време да му съдействам и съм го оставила да прави каквото иска...Та той е решил, че ще ползва услугите на агенция. Иначе, то от нея нямаше много голяма полза, защото сами си избрахме университетите, сами си пращахме имейлите за комуникация,. От агенцията само напомняха за срокове.......
 Исках само да потвърдя, че, след като преминахме през това, съм сигурна, че е излишно и всяко дете с малко повече усърдие, би се справило само.......

"Не е луд който яде баницата, а този, който му я дава."

# 197
  • Мнения: 408
Подсещам за здравните осигуровки😊Сега, в началото на м.юли, в НАП децата трябва да подадат Декларация 7.Може да се плати за три месеца наведнъж /юли,август,септември/- заплатихме 67,20 лв. Може да се плати на каса в брой или при служителката на гише с карта.
Служителката в НАП беше много любезна! Обясни, че, когато заминат в Университетите, трябва да вземат бележка, че са студенти/ издавала се за всеки семестър или за цялата година- зависи от Унито/.  Бележката се изпраща по мейл. Превежда се при заклет преводач.
Преди да заминат, децата трябва да оставят нотариално заверено пълномощно за получаване, подписване и попълване на документи в НАП от родителя.
И така, средата на м.ноември с Пълномощното и Превода на бележката, че е студент,се отива в НАП. Прави се заверка на документите в НАП и ако има нещо за доплащане за октомври, се заплаща.
Това се прави всяка нова учебна година.
Дано успях да обясня подробно 😊
 

# 198
  • Мнения: 1 152
i_nenova, чудесно обяснено Simple Smile Само мога да допълня, че е добре пълномощното, което детето ще направи, да не е само за НАП, а да е генерално такова, ако  се наложи да го представлявате пред други институции.
В интерес на истината, досега от НАП не са ми искали пълномощно, но мисля, че преди доста време бяхме коментирали, че навсякъде е различно и затова е по-добре да има такова.

Честито и успех на всички новоприети студенти!
Ние вече сме на финала- имам си бакалавър - First Class Honours. Дъщеря ми е много щастлива, защото дипломната и работа е наградена. На 22-ри летим към Лондон за церемонията. После  чакам детенце да се прибере за кратка ваканция. Септември започва работа по специалността в Лондон.
Хубаво лято на всички!

# 199
  • Мнения: 14 419
Да попитам какво следва да се направи за здравното осигуряване за периода - година в индустрията?

# 200
  • Мнения: 548


Честито и успех на всички новоприети студенти!
Ние вече сме на финала- имам си бакалавър - First Class Honours. Дъщеря ми е много щастлива, защото дипломната и работа е наградена. На 22-ри летим към Лондон за церемонията. После  чакам детенце да се прибере за кратка ваканция. Септември започва работа по специалността в Лондон.
Хубаво лято на всички!
[/quote]






Честито и на вас, и на дъщеря Ви! С най-добри пожелания! Какво завършва тя, ако е удобно , разбира се?

# 201
  • Мнения: 1 152
  ingi, благодаря 😊
Дъщеря ми завърши Computer science в University of Southampton.

# 202
  • Мнения: 548
Нека да бъде за нея най-доброто! Сбъдване на всички мечти!

# 203
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
duNdence Честито и Браво! bouquet

# 204
  • Мнения: 3
Здравейте, дъщеря ми е приета в Университет Шефилд Халам в град Шефилд и мисли да заминава.
Гледам, че не е от най-реномираните, но някой има ли повече инфо?

Ако някой има близки там, нека ми даде координати да я свържа, да има някой, с който да се съветва, при нужда.
Ще учи PR, Journalism and media, това е огромно нейно желание, но аз не съм убедена, че е перспективно, според парите, които ще дадем. Иначе бих искала да види разбичен свят и култури, но се страхувам ужасно много.

Моля за мнения на хора, минали по този път, майките как си владеете емоциите?

# 205
  • Попово
  • Мнения: 329
Здравейте, дъщеря ми е приета в Университет Шефилд Халам в град Шефилд и мисли да заминава.
Гледам, че не е от най-реномираните, но някой има ли повече инфо?

Ако някой има близки там, нека ми даде координати да я свържа, да има някой, с който да се съветва, при нужда.
Ще учи PR, Journalism and media, това е огромно нейно желание, но аз не съм убедена, че е перспективно, според парите, които ще дадем. Иначе бих искала да види разбичен свят и култури, но се страхувам ужасно много.

Моля за мнения на хора, минали по този път, майките как си владеете емоциите?

Моята щерка беше две години в Университета на Шефилд и също учи журналистика. Халам не е наистина най - добрия избор за тази специалност, докато Шефилд е най-доброто за Англия. И все пак щом сте тръгнали не се отказвайте. Със сигурност е по - добре там от колкото в БГ тази специалност.
Кординати не мога да дам, защото детето замина за една година в чужбина и ще се прибере през септември следващата да си изкара третата година и да завърши, в смисъл не е в града. Но има българи, макар и не много. Ще хареса на детето, освен климата естествено, но вие си знаете за това. Пожелавам успех и упоритост. На разположение съм за въпроси по пътуване и организация, но не мога да дам инфо за университета.

# 206
  • Мнения: 260
Имам следната дилема - през първата година при настаняването отидохте ли с децата си или ги оставихте да пътуват/ да се настаняват сами?

# 207
  • Мнения: 14 419
Отидох да се разходя,той се настани сам.

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Имам следната дилема - през първата година при настаняването отидохте ли с децата си или ги оставихте да пътуват/ да се настаняват сами?
И ние сме леко притеснени, но младежът ни казва, че е безсмислено да го придружаваме.

# 209
  • София
  • Мнения: 1 752
Има ги еднакво успешни и двата сценария. Аз отидох най-вече като помощ да занесем повече багаж и защото билетът от девет евро за връщане просто не беше за изпускане 😁 Всъщност много исках да видя кампуса и университета и просто си намерих амнайсе причини за варианта да се завлека и аз. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт