Студенти в UK - 11

  • 67 751
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 482
Здравейте! Някой има ли информация какво ще е положението след брекзит относно студентите, които ще кандидатстват след 1-2 години? Предварително благодаря!

Най-вероятно, няма да имат право на студентски заем. Както беше преди 2007 г.
Тоест таксата ще остане 9250 паунда, но студентите трябва да търсят друг начин за финансиране?

# 736
  • Мнения: 2 076
най-вероятно не
тази такса е за Home/EU Students, след като EU отпадне, очевидно ще остане в този размер само за местни

# 737
  • Мнения: X
На този въпрос и правителството на ОК няма още отговор, в момента решенията са "на парче", последното е за 2020/2021.
https://www.gov.uk/government/news/eu-student-funding-continued-for-202021
Но имаше преди време някакъв пейпър, още на Мей, с намеренията след Брекзит. Колко от тях ще останат и ще станат закон, и колко ще отпаднат, никой не знае.

# 738
  • Мнения: 16
Малко е трики това с портретите.
Самият израз фенарт говори за друг тип начална инспирация за рисуването им. Аз не бих ги включила. И това беше реакцията ми още като прочетох, че рисува портрети на изв. личности,  преди да съм допрочела поста ви.
Университетите никога няма да кажат “не ни нинооказвайте това-несериозно е” точно и както винаги ще продължат да апелират за “разкажете ни, покажете ни, запознайте ни искрено с това кой сте” и все пак това не оснавача, че човек не би трябвало да има стратегия и да не съобразява определени неща. И въпреки това си мнение все пак допускам възможността щом толкова много иска да ги покаже. Но трябва да сте 1000 % сигурни, че портретите са заслужаващи си, правилни анатомично конструктивни ( ако са на принципа на етюда) или пък добре овладяни и оригинални, ако са на принципа на бърза лека абстрактна препратка към образа на ( известната) личност. Другото нещо, с което трабва да се съобразите е останалата част от портфолиото-трябва да закове с наистина силно, разнородно  откъм идеи и стилове и опити, да го представи като основно и щом толкова много иска, да речем в допълнение, добавя тези няколко портрета защото и носят неангажиращо удоволствие в част от времето. Нещо такова.
Може да не съм права, просто споделям мнение.
Кои университети си е избрала девойката?

Благодаря много! Кандидатства в Dundee, Robert Gordon и Еdinburgh Napier (за него няма особено желание обаче).  А дали вместо портретите на известни личности може да включи няколко портрета на свои приятели, или трябва да са само образи, идващи от въображението й, които е рисувала за упражнение?  Има и 2 доста детайлни рисунки с черен молив на картини на известни художници в размер А3 на черна и бяла хартия - заслужава ли си да ги помести в портфолиото, въпреки че не са оригинални творби?

# 739
  • Мнения: 399
Здравейте, нова съм тук и идвам с въпрос. Синът ми подаде за шотландски университети и днес Робърт Гордън прати следното-
In order to fully assess your application I would be most grateful if you could confirm which subjects you are studying during the current academic year.
По какъв начин е добре да пратим информацията - като официален документ като например преведен учебен план, като прост текст или нещо друго. Академичната справка, която сме пращали в UCAS, е до 11кл само. В момента няма срочни оценки, че да поискаме от училището справка за 1ви срок на 12кл и така да се видят предметите. В училището ще питаме утре какво могат да издадат, но на сайта му има бланка само за академична справка. Вашият опит какъв е?

# 740
  • софия
  • Мнения: 4 974
Не сте ли попълнили очаквани иценки за текущите предмети ?
Според мен обикновен мейл с изброяеане на предметите би трябвало да е достатъчно.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 638
Да, избройте предметите, които изучава. Ако вече е оформен,
може да поискате и справка за първи срок от училището.

# 742
  • Мнения: 399
Не сте ли попълнили очаквани иценки за текущите предмети ?
Според мен обикновен мейл с изброяеане на предметите би трябвало да е достатъчно.
Агентката каза, че нямало нужда да даваме очаквани оценки при кандидатстването, щели да си поискат университетите. Сега искат само предметите според писмото.

# 743
  • софия
  • Мнения: 4 974
Не сте ли попълнили очаквани иценки за текущите предмети ?
Според мен обикновен мейл с изброяеане на предметите би трябвало да е достатъчно.
Агентката каза, че нямало нужда да даваме очаквани оценки при кандидатстването, щели да си поискат университетите. Сега искат само предметите според писмото.
Агентска му работа..... в юкас се изброяват предметите изучавани текущата година като полето за оценка се оставя празно!
Знам, че вас вече не ви касае, но поне следващите да четат ( дано прочетат навреме)

Скрит текст:
Малко е трики това с портретите.
Самият израз фенарт говори за друг тип начална инспирация за рисуването им. Аз не бих ги включила. И това беше реакцията ми още като прочетох, че рисува портрети на изв. личности,  преди да съм допрочела поста ви.
Университетите никога няма да кажат “не ни нинооказвайте това-несериозно е” точно и както винаги ще продължат да апелират за “разкажете ни, покажете ни, запознайте ни искрено с това кой сте” и все пак това не оснавача, че човек не би трябвало да има стратегия и да не съобразява определени неща. И въпреки това си мнение все пак допускам възможността щом толкова много иска да ги покаже. Но трябва да сте 1000 % сигурни, че портретите са заслужаващи си, правилни анатомично конструктивни ( ако са на принципа на етюда) или пък добре овладяни и оригинални, ако са на принципа на бърза лека абстрактна препратка към образа на ( известната) личност. Другото нещо, с което трабва да се съобразите е останалата част от портфолиото-трябва да закове с наистина силно, разнородно  откъм идеи и стилове и опити, да го представи като основно и щом толкова много иска, да речем в допълнение, добавя тези няколко портрета защото и носят неангажиращо удоволствие в част от времето. Нещо такова.
Може да не съм права, просто споделям мнение.
Кои университети си е избрала девойката?

Благодаря много! Кандидатства в Dundee, Robert Gordon и Еdinburgh Napier (за него няма особено желание обаче).  А дали вместо портретите на известни личности може да включи няколко портрета на свои приятели, или трябва да са само образи, идващи от въображението й, които е рисувала за упражнение?  Има и 2 доста детайлни рисунки с черен молив на картини на известни художници в размер А3 на черна и бяла хартия - заслужава ли си да ги помести в портфолиото, въпреки че не са оригинални творби?
Портрети на приятели може да сложи. Даже е добре. Разбира се винаги има значение колко са добри. Това тя си знае. Не е задължително всичко да идва от въображението и, може да рисува от натура. Един вид забелязва нещата около себе си и ги прави в картина. Показва на света, каквото вижда, каквото и харесва...(рисуването на портрети на известни личности е липса на въображение - "те са известни и красиви, всички ги харесват, харесвам ги и аз") Портрет на приятел/близък/съсед/минувач/продавач от бакалията е наблюдателност, обръщане на внимание на света около теб. Дано схващате какво казвам.
За репродукциите малко се колебая какво да отговоря. Как точно е формулирана специалността?
Всъщност разгледах Дънди сега и се подсетих разни важни неща. Има ли някой, който да ви помага за подбора? Питах и преди - какво учи девойката? Разпитвам те така, за да знам колко точно да съм обстоятелствена в писанията си, да не се окаже, че досаждам!

Последна редакция: вт, 28 яну 2020, 22:08 от Амели

# 744
  • Мнения: 6
Здравейте, дами! Синът ми е приет в 5 университета  в Англия. Може ли мнения за университетите в Съри, Ридинг и Саутхамптъм. Благодаря ви!

# 745
  • Мнения: 1 152
Здравейте, дами! Синът ми е приет в 5 университета  в Англия. Може ли мнения за университетите в Съри, Ридинг и Саутхамптъм. Благодаря ви!

Поздравления за петте оферти! Каква специалност кандидатства синът Ви? Не знам какво по-конкретно Ви интересува, но мога да споделя само прекрасни неща за Southampton University, където дъщеря ми завърши Computer science. Условия за обучение, възможности за студентите- всичко е на отлично ниво. Дъщеря ми е изключително доволна от избора си на университет, който направи.
Ако Ви интересува нещо по-специално- питайте. Тук има и други родители на студенти в Саутхямптън, така че със сигурност ще намерите отговори Simple Smile
Успех!

# 746
  • Мнения: 16
Не сте ли попълнили очаквани иценки за текущите предмети ?
Според мен обикновен мейл с изброяеане на предметите би трябвало да е достатъчно.
Агентката каза, че нямало нужда да даваме очаквани оценки при кандидатстването, щели да си поискат университетите. Сега искат само предметите според писмото.
Агентска му работа..... в юкас се изброяват предметите изучавани текущата година като полето за оценка се оставя празно!
Знам, че вас вече не ви касае, но поне следващите да четат ( дано прочетат навреме)

Скрит текст:
Малко е трики това с портретите.
Самият израз фенарт говори за друг тип начална инспирация за рисуването им. Аз не бих ги включила. И това беше реакцията ми още като прочетох, че рисува портрети на изв. личности,  преди да съм допрочела поста ви.
Университетите никога няма да кажат “не ни нинооказвайте това-несериозно е” точно и както винаги ще продължат да апелират за “разкажете ни, покажете ни, запознайте ни искрено с това кой сте” и все пак това не оснавача, че човек не би трябвало да има стратегия и да не съобразява определени неща. И въпреки това си мнение все пак допускам възможността щом толкова много иска да ги покаже. Но трябва да сте 1000 % сигурни, че портретите са заслужаващи си, правилни анатомично конструктивни ( ако са на принципа на етюда) или пък добре овладяни и оригинални, ако са на принципа на бърза лека абстрактна препратка към образа на ( известната) личност. Другото нещо, с което трабва да се съобразите е останалата част от портфолиото-трябва да закове с наистина силно, разнородно  откъм идеи и стилове и опити, да го представи като основно и щом толкова много иска, да речем в допълнение, добавя тези няколко портрета защото и носят неангажиращо удоволствие в част от времето. Нещо такова.
Може да не съм права, просто споделям мнение.
Кои университети си е избрала девойката?

Благодаря много! Кандидатства в Dundee, Robert Gordon и Еdinburgh Napier (за него няма особено желание обаче).  А дали вместо портретите на известни личности може да включи няколко портрета на свои приятели, или трябва да са само образи, идващи от въображението й, които е рисувала за упражнение?  Има и 2 доста детайлни рисунки с черен молив на картини на известни художници в размер А3 на черна и бяла хартия - заслужава ли си да ги помести в портфолиото, въпреки че не са оригинални творби?
Портрети на приятели може да сложи. Даже е добре. Разбира се винаги има значение колко са добри. Това тя си знае. Не е задължително всичко да идва от въображението и, може да рисува от натура. Един вид забелязва нещата около себе си и ги прави в картина. Показва на света, каквото вижда, каквото и харесва...(рисуването на портрети на известни личности е липса на въображение - "те са известни и красиви, всички ги харесват, харесвам ги и аз") Портрет на приятел/близък/съсед/минувач/продавач от бакалията е наблюдателност, обръщане на внимание на света около теб. Дано схващате какво казвам.
За репродукциите малко се колебая какво да отговоря. Как точно е формулирана специалността?
Всъщност разгледах Дънди сега и се подсетих разни важни неща. Има ли някой, който да ви помага за подбора? Питах и преди - какво учи девойката? Разпитвам те така, за да знам колко точно да съм обстоятелствена в писанията си, да не се окаже, че досаждам!

Благодаря за обширните отговори! Специалността е Arts & Design Foundation - първата година е обща, а от втората може да избере само илюстрация, графичен дизайн и т.н. За съжаление нямаме никой познат, който е кандидатствал такава специалност в чужбина, така че дъщеря ми гледаше разни клипове и статии в интернет за да се ориентира какво са включили в портфолиото някои приети студенти. Освен Дънди, има още един месец да завърши портфолио и за Робърт Гордън. Засега обаче най-неразбираемата й част е включването на sketchbook pages с цел да се проследи мисълта й и зараждането и развиването на идеи - тя не нахвърля идеите предварително, просто започва да рисува каквото й харесва и това се оказа проблем. В интернет гледаше доста примери на такива sketchbooks/art diaries с някакви изрязани снимки, скици, написани текстове от песни и т.н., но за Дънди няма да има време да направи такъв и май ще мине без. Досега не се била сетила, че може да й трябва такова нещо.

# 747
  • Мнения: 6
Благодаря, duNdence!  Специалностите, които иска да запише синът ми са бизнес мениджмънт и предприемачество. Унито в Саутхемптън е на 18 място в класациите по бизнес специалности и за мен е отлична оферта.Искам да попитам настаняването за цял семестър ли се плаща, за какви стипендии може да кандидатства, от Б-я или там на място...

# 748
  • Мнения: 407
Здравейте! Ето нещо от 31.01.2020 отностно студентското кредитиране след Brexit
https://www.gov.uk/guidance/studying-in-the-uk-guidance-for-eu-s … content=immediate

За Университетът в Съри- дъщеря ми в момента учи там и е много доволна, специалност computer science.

# 749
  • София
  • Мнения: 4 221

Благодаря, i_nenova.
Включих информацията в новата тема.
Заповядайте - https://www.bg-mamma.com/?topic=1176038.new#new

Общи условия

Активация на акаунт