На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 25

  • 105 617
  • 741
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 59
Особена атмосфера има този град за мен. Всеки път емоция и още с минаването на границата почвам да кроя планове за следващото идване Simple Smile. Сега магазина на Тач - ще се опитам да ви сложа карта, но ако не успея давам инструкции - заставате срещу Ераста и тръгвате по улицата от лявата страна (от дясната се пада Макдоналдс, лявата е кръстовището) на мола; минава се покрай паркинга за колите, страничния вход за мола и след като го подминете изцяло срещу вас през улицата се пада магазина - мисля има табела Тач или пише пердета - не съм съвсем сигурна Simple Smile Има жена, която говори български. Когато ходихме бяха жената и мъж на касата. Има мостри на платове за пердета ужасно много. като цена не си спомням честно казано, една приятелка пита и като и отговориха констатирахме, че е изгодно. Аз загледах чаршафите, но пак не помня цените, освен, че си струваха както за спалня, така и за единични легла; имаше и одеала за спалня, страхотни за около 150-170 лири. Загледах щори и ми казаха да си избера модел и да дам размери от тези, които искам, за да ми направят цена, но докато пердетата могат да ги направят веднага или на следващ ден най-късно за щорите ми казаха няколко дни - изработват се по поръчка. О, сега се сетих, че май взех визитка, ще я потърся и ще ви я снимам и пусна тук.
След магазина на Тач от същата страна на улицата се пада склада за перилните, говори на български, а като подминете и него (все сте откъм гърба на мола) има заведение Kofte - беше отворило на 3.04 - държат го турчин и българска изселничка явно - каза, че 17 години са работили в Македония и сега са отворили заведението. Говори български - мноого вкусно хапнахме там Simple Smile И да ви развеселя - досега не бяхме поръчвали кюфтета - и почваме - по български -аз искам 2, аз искам 3 жената записва, записва и казва все няма проблеми, няма проблеми. После ни каза, че порцията е с 6 кюфтета Simple Smile

# 61
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Това с кюфтетата и аз го играх първият път, когато седнахме да хапнем в Одрин. Идва сервитьорът и аз казвам Кюфте и соча 3 пръста. Пишеше, че са на килограм. Той взе с крака и ръце да обяснява, че една порция съдържа 7 бр. Разбрахме се де, но вече знам да си искам порция, не бройки. Че някой път ще стане сакатлък и ще тъпча бузи с кюфтета Simple Smile

# 62
  • Мнения: 5 278
Здравейте, момичета!
Да попитам имаше ли мама, която живее в Чорлу или наблизо? Спешно ми трябва малко помощ на място Sad

# 63
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Днеска на границата, много, много не бърникаха из багажа или като видяха, че колата полупразна не си направиха труда да разгледат по обстойно.
Ако знаех, че така ще минем, щях да си купя от кашкавала на конци. Ама Делтов като каза- ясак, аз на границата нИ ща да сА излагам с изхвърляне на кашкавали. Cry
Преминаването  на границата през седмицата знаете е много бързо.

Направи ми впечатление, че на турската страна преглеждаха наши коли по-щателно. А колите се виждаше, че са празни. Гледах, как на единият собственик на автомобил лично митничарят му изкара чантата и го накара да я отвори. Чантата беше не голям пътнически сак. Друг багаж, нямаше.

# 64
  • Мнения: 5 386
Логически погледнато празната кола е по - подозрителна от препълнената с дисаги покупки. Тези с покупките сме ние и сме им ясни, но, виж, тези, дето мандахерцат само сакче .... какво са правили в Тр Simple Smile

Последна редакция: ср, 10 апр 2019, 20:43 от *Камея

# 65
  • Varna
  • Мнения: 2 594
Те влизаха в Турция.

# 66
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
На мен са ми проверявали чанта още първият път. Един ухилен до ушите митничар, ми я претараши, докато нещо говореше на турски. Отвори си я, разгледа какво има вътре /то какво ли няма в една чанта/ и си я затвори. Пък как не млъкна, интересно какво толкова говореше. Пък аз за английски го питах, щото турският ми сега е колкото да не остана гладна, а тогава ми беше кръгла 0. Той на турски продължава да си тананиже и да се хили. Накрая се разбрахме, че сме за Едирнето и ни прати по живо, по здраво.

# 67
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Искам да похваля тази халва
Скрит текст:
[spoiler/]
Бях я купила да я хапнем за Заговезни, но чак тази вечер и дойде реда. Направо се топи в устата.

# 68
  • Мнения: 21
Здравейте! Къде в центъра на Одрин мога да намеря магазин за домакински електроуреди?

# 69
  • Varna
  • Мнения: 2 594
На няколко места на центъра в Одрин има магазини за електроуреди.
Вървите и се оглеждате наляво и надясно. И от двете страни има.

# 70
  • Мнения: 351
Магазини за ел.уреди и техника има много по центъра. Магазинът на BOSH сега е преместен на мястото на магазина за обувки на FLO.

# 71
  • Мнения: 19
Задравейте, тази събота планираме пътуване до Одрин и имам няколко въпроса.

Къде в Одрин мога да си купя хубави пердета? Ако някой има адреса на магазин или поне снимка, ще ми е от полза. Интересува ме също така цената. Знам че е относително, но все пак искам да добия някаква представа, за да знам горе долу каква сума да предвидя. В цената включено ли е ушиването им?
Ако няко е ходил скоро в събота, колко чакахте на границата на отиване и връщане.

# 72
  • Мнения: 3 730
Задравейте, тази събота планираме пътуване до Одрин и имам няколко въпроса.

Къде в Одрин мога да си купя хубави пердета? Ако някой има адреса на магазин или поне снимка, ще ми е от полза. Интересува ме също така цената. Знам че е относително, но все пак искам да добия някаква представа, за да знам горе долу каква сума да предвидя. В цената включено ли е ушиването им?
Ако няко е ходил скоро в събота, колко чакахте на границата на отиване и връщане.

По центъра в уличките около Селимие джамия има много магазини за пердета.Аз съм гледала цени на плътни пердета и под 20 лв на метър нямаше.От тънките пердета има на пазара зад Марги аутлет също.Миналата събота на Лесово чакахме по 2 часа и в двете посоки.Бяхме на границата в 6:40 и минахме в 8:40,връщане в 18:50 и минахме в 20:50.

# 73
  • Мнения: 4 529
Искам да похваля тази халва
Скрит текст:
[spoiler/]
Бях я купила да я хапнем за Заговезни, но чак тази вечер и дойде реда. Направо се топи в устата.
Благодаря! Много обичам халва.
Ние последно хапнахме от тази  също много вкусна!

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 21:19 от daniela.qnkova

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 641
Някой да знае някакви подробности за това

https://trafficnews.bg/trafik/turski-mitnichari-spirat-vsichki-b … istratsii-138671/

Общи условия

Активация на акаунт