Паническо разстройство - 36

  • 34 861
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 1 550
Моя близка приятелка пие Липовон, отслабва, защото не яде, не й се яде изобщо, но и не може да спи,има и описаните от вас странични ефекти. Тя не е с ПР, но така я тресат нервите, че понякога като говорим по тел и я чуя как крещи на мъжа си, че се чудя как превключва от хахо хихи за секунди до крясъци. Според мен този липовон за хора като нас с ПР не е ок, защото явно превъзбужда нервната система.

# 661
  • Мнения: 1 916
При мен няма много нервност, но пък всички други странични ефекти са налице и се чувствам ужасно то и затова се отслабна, защото ти е лошо. Но пък при всеки е различно сестра ми го пие откакто и аз и е добре, но пък почти не е свалила. Даже да ви споделя че това което чувствам от 3 дни е по зле и от ПА.

# 662
  • Мнения: 973
Момичета не искам да плаша никой,но миналата година моя позната на 34 години получи инфаркт. Има съмнения,че е пиела хапчета за отслабване,съчетани с цигари и стрес. Моля ви, отслабването става с малко диета и движение ,пазете се.

# 663
  • Мнения: 1 916
Напълно си права моят пулс винаги е бил нормален преди да започна хапчетата ми беше 65, а сега от сърцебиене ще умра. Онзи ден наистина си мислех, че ще получа инфаркт бях изтръпнала със сърцебиене, бодежи в сърцето и прочие. Остава ми да се надявам, че след като съм ги спряла до няколко дни ще отминат тези ужасни състояния. Защото ако не отмине ще се притесня много и трябва да търся лекарска помощ от една моя глупост.

# 664
  • Мнения: 781
Аз също често ми се е случвало това със зрението и после адско главоболие, и на очен бях и на невролог, даже не знаеха какво точно им обяснявам, докато един ден случайно попаднах на статия и припознах себе си...простичко казано очна мигрена... От тогава не се плаша и спокойно си чакам да отминат тези 15-20 мин, в които не виждам нищо и се моля да не е много силно главоболието

# 665
  • Мнения: 1 782
Моля ви, отслабването става с малко диета и движение ,пазете се.
Или просто с правилно хранене, а не с ограничения. Не стига, че това ПР ни мъчи яко, а вие и допълнително с тия хапчета. Не си го причинявайте, момичета!

# 666
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Тези които са с мигрена им препоръчвам хапче Хедан. От 1/4 изпита в началото на пристъпа ми минава. Пробвала съм какви ли не болкоуспокояващи-ефект нула.

# 667
  • Мнения: 156

Тези които са с мигрена им препоръчвам хапче Хедан. От 1/4 изпита в началото на пристъпа ми минава. Пробвала съм какви ли не болкоуспокояващи-ефект нула.  
Аз също често ми се е случвало това със зрението и после адско главоболие, и на очен бях и на невролог, даже не знаеха какво точно им обяснявам, докато един ден случайно попаднах на статия и припознах себе си...простичко казано очна мигрена... От тогава не се плаша и спокойно си чакам да отминат тези 15-20 мин, в които не виждам нищо и се моля да не е много силно главоболието
И на мен ми се случва това със зрението често,но последния път откъм страната с която не виждах изгубих чувствителност в дланта,после ми изтръпна пак от същата страна устата и зъбите и гърлото.Джипито каза,че мигрената е неврологично заболяване и било нормално да изтръпнат нервите.Горе долу това разбрах.Ама се уплаших.Обачеее главоболието беше фантастично.От другата страна на главата където почувствах тези екстри.Очите си не можех да отворя от болка.Нещо страшно
На следващия ден бях като пияна,дезориентирана и постоянно ми изсъхваше устата.И аз четох,че след такива пристъпи е нормално да се чувстваш така няколко дни

neji_s този Хедан е със активна съставка Симатриптан.Точно него ми изписаха вчера,но прочетох за взаимодействието с АД.Ти взимаш ли АД?

Последна редакция: ср, 05 юни 2019, 12:15 от Ettyy

# 668
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Пия деанксит и ксанакс вс ден. Хедан само при нужда по 1/4,иначе ме замайва много. Ако не мине след час, вземам още 1/4. Взема се в началото на пристъпа, или по време на аурата.

# 669
  • Мнения: 156
Пия деанксит и ксанакс вс ден. Хедан само при нужда по 1/4,иначе ме замайва много. Ако не мине след час, вземам още 1/4. Взема се в началото на пристъпа, или по време на аурата.

Да и на мен ми казаха в началото на пристъпа.Като усетя аурата.Но по цяло и ако не мине след 2 часа още едно.Но май-е много.Ще опитам с четвъртинки и аз.Мерси

# 670
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Пия деанксит и ксанакс вс ден. Хедан само при нужда по 1/4,иначе ме замайва много. Ако не мине след час, вземам още 1/4. Взема се в началото на пристъпа, или по време на аурата.

Да и на мен ми казаха в началото на пристъпа.Като усетя аурата.Но по цяло и ако не мине след 2 часа още едно.Но май-е много.Ще опитам с четвъртинки и аз.Мерси
Зависи как ще реагира организма ти. При мен не винаги има аура, понякога почва направо главоболието от слабо към силно, с гадене и до повръщане съм стигала. И на мен са ми казвали по 1 хедан от 50 мг, но ми е силно, прималява ми, става ми зле. За това 1/4, ако не мине още 1/4.

# 671
  • Мнения: 156
Аз и преди съм пробвала с тези хапчета,но започват да ми изтръпват слюнчените жлези зад бузите и започва едно гадно слюноотделяне.Два пъти ги пих и ми мина главоболието,но този ефект не ми хареса.Сега ще пробвам с по-малка доза.И моите са 50мг

# 672
  • Мнения: 1 312
Дами ,и на мен днес ми се случи подобно на вашето страдание.

В периферията на очите , мисля , че само на едното, ама не съм съвсем сигурна , започнаха едни блестящи накъдрени линии.
След като ми подмина, ми изтръпна дланта , след това устни, нос, зъби, гърло.......
Сега ме боли главата от едната страна, но болката е поносима. И устата ми е силно пресъхнала.

Преди два месеца отново ми се беше случило това, ала в началото виждах петна, след това периферните светещи линии...

А още по - преди две години пак така ми беше станало. Започнах да виждам черни петна, след това много силно главоболие точно отгоре на главата. И думите , които произнасям в този момент са ми странни, като ги чувам.
Спомням и ,че  тогава не можех да произнеса думата портмоне правилно...
Ама аз и много бързо се шашкам...и си мисля, че и това допринася за засилване на усещанията.  Дори тогава след това от страх спях да спя, беше някакъв ужас няколко месеца наред.


И още два пъти ми се е случвало това . И все през две години. Ама сега започна да зачестява. Не знам дали има значение, но в момента ми идва цикъла. В други пъти пък съм била след силно напрежение или след безсъни и алкохолни нощи.

Наистина е доста неприятно. Ходила см на невролог. всичко ми е наред, освен , че съм доста чувствена и всяка емоция при мен има физическо проявление.
Няма да се учудя , ако и при вас е така 😁

Аз , като си чета симптомите също си мисля за мигрена с аура..
Ама имам една чуденка : мигрени те не се ли проявяват много по - рано в живота?

Но пък имаме и добра страна : хора , като нас  отпускат напрежението малко по малко. И кръвоносните ни съдове и артериите ни свикват на пулсациите и стават по-гъвкави.
Начи трудно ще се мре от инфаркти и инсулти.😀


# 673
  • Мнения: 135
Аз си мислих ,че умея да се владея ,ала не било така Sad Гледам да си давам кураж ,защото имам детенце с увреждания и не трябва да се чувствам зле ,трябва да преодолея всичко лошо ,трябва да се чувствам добре ,защото детето ми има нужда от мен .Малкия има само мен и баща си ,няма си братче и няма кой да му помага  Sad   За жалост бях бременна, но заради Мисед се наложи абразио ,за това и се засилиха паник атаките ми . Аз пия само мента глог и валериана, понякога лексотан (когато имам нужда ) .Трудно е ,много е трудно но трябва да стискаме зъби ,имаме деца ,семейства ,родители .Момичета не се давайте ,борете се с тези паник атаки ,те са в главата ни и ние трябва да ги победим ,длъжни сме !   Simple Smile

# 674
  • Мнения: 148
Здравейте, напоследък ми се случва нещо странно и исках да питам дали на някой друг му се е случвало нещо подобно и дали има нещо общо с тревожността според вас. От два дена имам бучене в ушите - засилва се като е тихо, навън изчезва. Кръвното ми е ниско, но нормално за мен. Другото странно, което и аз не мога да обясня е едно напрежение, все едно ток или непрекъсната вибрация в краката...не са крампи, не боли.. тъпча се с магнезий заради екстрасистолите. Просто се чудя какво пък е сега това чудо.

Общи условия

Активация на акаунт