Фотография - 86 тема

  • 36 131
  • 751
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 2 917
Както казаха и по-горе, не е нормално преподаващ основите на фотографията да иска курсистите му да се изръсят с няколко хиляди за техника, без дори самите те да са сигурни, че фотографията няма да им омръзне след 6 месеца. По сегашни цени, тяло и обектив, които наистина си струва да се купят нови от магазина, погледнато дори и от професионалната страна на нещата, ще стъпят на поне 3 000 лева и то без допълнителни екстри като батериен блок, бързи карти памет и т.н.

# 406
  • Мнения: 449
мимамима, не разбирам защо се засягаш, всички бяхме отзивчиви, а освен това сме минали по пътя, по който ти вървиш в момента и се опитваме да ти спестим някой друг излишен разход в началото. Ще ми е интересно да споделиш какъв ориентир за камера ще ти дадат хората от курса. Аз съм се учила на мн по-нисък клас от това, което ти подаряват, но въпреки това съм се научила (си мисля аз Joy). Чакаме те скоро тук със снимки!!

# 407
  • София
  • Мнения: 790
Малко за разведряване - нещичко от бг фотограф за вдъхновение, след което мисля да си взема метафоричния фотографски биберон и да ида да помълча някъде за това, че въобще приех да снимам сватба.

https://dimitristefanov.bg/portfolio/dreaming-in-highland/?fbcli … AXtVDq3JCqqbtjwpg

# 408
  • София
  • Мнения: 2 917
Малко за разведряване - нещичко от бг фотограф за вдъхновение, след което мисля да си взема метафоричния фотографски биберон и да ида да помълча някъде за това, че въобще приех да снимам сватба.  ...

Леекинко пресоляваш нещата Simple Smile. Ако мислиш, че такива ломографии ще ти спечелят симпатията на клиентите, си далеч от истината. IMHO както винаги Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

П.П. Няма как да кача тук снимки от старите ми списания от 90-те години, но смея да твърдя, че нищо не се е променило в стила на сватбената фотография до днес.

# 409
  • София
  • Мнения: 790
Леекинко пресоляваш нещата Simple Smile. Ако мислиш, че такива ломографии ще ти спечелят симпатията на клиентите, си далеч от истината. IMHO както винаги Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

П.П. Няма как да кача тук снимки от старите ми списания от 90-те години, но смея да твърдя, че нищо не се е променило в стила на сватбената фотография до днес.

Засега по-скоро ми е важно на мен да ми харесват, а клиентите да следват моя вкус, но въобще съм още много далеч от тоя етап. Simple Smile) За съжаление нямам такива обширни наблюдения - едва от няколко години се заглеждам по сватбени фотографии, така че за мен всичко е сравнително ново.

ПП: Операторът, с когото снимах на подписването, ме уведоми, че на 6д-то на Канона само средната точка била с рязък фокус и едва ли не въобще да не сменям точките като снимам. Изтъкна техническа причина, но аз не съм толкова навътре като познания по структурните особености на камерата и не мога да възпроизведа сега. Някой друг с такива наблюдения?

# 410
  • София
  • Мнения: 2 917
Леекинко пресоляваш нещата Simple Smile. Ако мислиш, че такива ломографии ще ти спечелят симпатията на клиентите, си далеч от истината. IMHO както винаги Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

П.П. Няма как да кача тук снимки от старите ми списания от 90-те години, но смея да твърдя, че нищо не се е променило в стила на сватбената фотография до днес.

Засега по-скоро ми е важно на мен да ми харесват, а клиентите да следват моя вкус, но въобще съм още много далеч от тоя етап. Simple Smile) За съжаление нямам такива обширни наблюдения - едва от няколко години се заглеждам по сватбени фотографии, така че за мен всичко е сравнително ново.

ПП: Операторът, с когото снимах на подписването, ме уведоми, че на 6д-то на Канона само средната точка била с рязък фокус и едва ли не въобще да не сменям точките като снимам. Изтъкна техническа причина, но аз не съм толкова навътре като познания по структурните особености на камерата и не мога да възпроизведа сега. Някой друг с такива наблюдения?

Най-вероятно е споменал кръстообразен централен датчик за фокусиране:).

# 411
  • София
  • Мнения: 790
Най-вероятно е споменал кръстообразен централен датчик за фокусиране:).

А, баш! Благодаря. Отивам да се образовам по въпроса.

# 412
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 723
Мунчо,  толкова много знаеш. Като учебник по фотография си. А накрая ни замазваш очите с някакви китчици. Stuck Out Tongue Winking Eye Я, недей да си криеш кадрите. Покажи ни, покажи ни. Simple Smile

# 413
  • София
  • Мнения: 790
Много е потаен Мунчо... Stuck Out Tongue И трябва да го почерпя, както и оператора на сватбата, защото мисля, че си разреших мистерията с мекия фокус. 

# 414
  • Мнения: 449
Мъхче, за сватбата ли стискахме палци преди няколко дни?Cold Sweat
Как беше? С какви обективи снима? Колко пъти се изпоти? Настъпи ли шлейфа на булката, докато фокусираше очите ѝ? Колко часа спа след това емоционално земетресение? Разкажи! И ни покажи снимки, ако имаш разрешение Stuck Out Tongue Winking EyeKissing Heart

# 415
  • София
  • Мнения: 790
Мъхче, за сватбата ли стискахме палци преди няколко дни?Cold Sweat
Как беше? С какви обективи снима? Колко пъти се изпоти? Настъпи ли шлейфа на булката, докато фокусираше очите ѝ? Колко часа спа след това емоционално земетресение? Разкажи! И ни покажи снимки, ако имаш разрешение Stuck Out Tongue Winking EyeKissing Heart

Аха, аха. Satisfied Satisfied Satisfied Смееш се ти, ама "човек само когато знае кво му е, само аз си знам кво ми е", дет вика Божинката. Само първата част снимах сега - подписване и църква. Другия месец ще е основната галимация с многото гости, подготовки и пр. С 35 сигмата и с 85, не съм взимала други. Усети се, че не е много удобно, когато имаш само едно тяло, но след разхода за нова батерия и две карти по 64 гб + сега и раница трябва да взема, се отказах от друг обектив. Ужас, бе, Вейдичке, попрепорих си се, да ти кажа. Simple Smile Бях спала и само 3 часа преди това. То вярно, че си е чист репортаж, ама големи емоции! Аз бях супер притеснена! Така не съм се вълнувала много отдавна. Нали са ми познати хората - и за тях се вълнувах... Не очаквах да има оператор, та и от него се притеснявах, щото нали се чувствам не особно компетентна. На всичкото отгоре неочаквано и си поревах като се разплакаха гостите след подписването... Хахаха, абе... хаос! На изнасянето от ритуалната на ръце нямам нито един нормален кадър - букета на булката й е пред лицето, а операторът се зареди да снима първо той, и сега нямам хубав кадър. В църквата беше страшно тъмно, снимала съм на исо 3200, че над това е някакъв абсолютен мазаляк. Беше съвсем мъничка - прескачахме се буквално с отчето, с гостите, с оператора. Той пък и допълнителен статив заметна в единия край. По едно време щях да му го съборя. Grinning Като цяло, няма д си направя харакири, но и кадрите не са кой знае какво. По-доволна съм от тези в църквата, което ме изненада, но там имах време. В ритуалната всичко продължи 15 мин. Аз докато застана, те вече бяха почнали.

# 416
  • София
  • Мнения: 2 917
Много е потаен Мунчо... Stuck Out Tongue И трябва да го почерпя, както и оператора на сватбата, защото мисля, че си разреших мистерията с мекия фокус. 

Ъхъм,  "Read The Fucking Manual", както се казва на чист български Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

# 417
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 723
Чета ти поста Мъхче и се хиля с глас. Щяла си да бутнеш статива на оператора. Чак си представих. Blush И аз се развълнувах на моите младоженци сега в събота. Макар и кратък ритуал, беше така прочувствен. Младоженецът обаче не изнесе булката на ръце.

# 418
  • София
  • Мнения: 790

Ъхъм,  "Read The Fucking Manual", както се казва на чист български Simple SmileSimple SmileSimple Smile.

Тъй, fucking, тъй!

# 419
  • Мнения: X
Ааа, Мъхче, докато стискахме палци, имам спомен, че ми се мерна някакъв твой кадър от сватбата /или бъркам дали е бил от нея, не съм сигурна/ и хич не беше лош Heart Hug
Мунчо, страхотен и изчерпателен, както винаги! Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт