Фотография - 86 тема

  • 36 239
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 790
Чоки, и при мен не изглежда добре. В сенките даже ми зеленее леко, а челото е червенко и по-тъмно спрямо останалото лице. Има и хало. Аз бих затъмнила и цветята на преден план, защото разсейват. Heart

landlake5, привет! Осмелявай се по-често Simple Smile Сегашният състав на темата не хапе... много, a ухапванията са добронамерени. Stuck Out Tongue

# 61
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
И на мен лек ми зеленее, но тъй като не го споменахте, реших, че може би виждам грешно. Blush

# 62
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря много! Ще я почна отначало.
Контражурно съм снимала, да. И диването си е сложило фон дьо тен, според мен оттам идва проблемът... Около косата не съм чистила нищо. Халото си го има и в суровия кадър, а лицето е съвсем сиво. Само съм добавила овърлей на небето и затоплих цвета на рапицата.

# 63
  • София
  • Мнения: 790
По-добре е от преди, макар че според мен можеш още да я пипнеш. Но нека и другите кажат, че аз не съм голям експерт. Утре ще я видя и на светло.

# 64
  • Мнения: 4 008
На мен проблемът ми не е в цвета, аз обичам всякакви странни цветове, проблемът ми е, че лицето се отличава драстично от цвета на ръцете. Ясно е, че не са по еднакъв начин осветени, но ме човърка това повече от всичко.

# 65
  • Мнения: 6 876
Във Flickr е ОК, но тук сиво-жълтеникъв за сметка на това тук небето е по-хубаво.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Благодаря, момичета! Пак я смених. Светнах ръцете и още малко лицето.

The_Third, това, което виждаш тук във форума, е остатъчно изображение и е първият вариант, който бях качила. Намалих опаситито на слоя с небето, защото прекалено много изпъква халото, когато е засилен, както беше първоначално. А и някак с това небе повече ми се връзва цветът на кожата, който докарах този път.

# 67
  • Мнения: X
Редактираният вариант, според мен е по-добре.Hands Plus1

# 68
  • Мнения: 451
Не видях предишните варианти, но и на мен веднага ми направи впечатление разликата между лицето и ръцете, а и едната ръка е лилава. Лицето не е ли прекалено светло?







# 69
  • Мнения: 11 314
Намирам последния вариант на Чоколина най-добре, но съм съгласна с коментара на Вейда за ръката - и на мен ми лилавее много. Пробвай в селектив колорс да намалиш магентата в сивото и черното.
Можеш леко да затъмниш вляво, за да се уравновеси светлата и тъмната част.
Но ако питаш мен лично, изражението на лицето не ми носи нищо, някак си твърде напрегнато ми стои за такъв тип снимка

# 70
  • София
  • Мнения: 2 919
Явно изразено нежелание и досада. Бих изтрил снимката без съжаление. В такива ситуации ползвайте подсветка - страданията след това ще са много по-малко.

# 71
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Добро утро/добър ден. Simple Smile

_DSC0473 by Ina K., on Flickr

# 72
  • Мнения: 11 314
Тази седмица ми се падна едно супер ококорено бебе

# 73
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
Чудно бебе. Пу,пу.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Дъщеря ми си се хареса на тази снимка, затова й отделих толкова време и усилия. В никакъв случай изражението й не е на нежелание и досада. За ръцете сте прави, ще се опитам да ги оправя.

Много ми е трудно свикването със Сонито и съм само с един варио обектив 24-70 (как ми липсват останалите дължини, които имах с Никона!!!), но пък как хубаво маже Simple Smile

Ето един сладур от днес (sooc):
Hello-o-o! by chockolina, on Flickr

Общи условия

Активация на акаунт