В ЮЛСКИТЕ тумбачета има лъвчета и рачета. Тема 5

  • 26 791
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Хайде и аз да се включа в новата ни темичка първо за партито. Много се вълнувам и дори имам запазени идеи за украса която искам сама да направя, а самото събиране мисля да е на 40 ден или по на там в крайна сметка когато си реша ще си събера приятелки и ще се почерпим. То е ясно че таткото ще направи сбирка докато ни няма, но и ние след това.
Шезлонг мисля да взема или по точно една приятелка от Англия ще ми вземе и ще ми изпрати.
За кърмене много се надявам този път да се получи защото с първото много проблеми имах. Запушваха се каналите, вдигах температура и адски болки. Мисля че все пак аз си бях виновна бях млада и глупава както се казва и сега имам възможност да поправя допуснатите грешки 10 години по късно.

# 16
  • Мнения: 43
Благодарим за новата тема!С големи усилия кърмех,едвам имах кърма 5 месеца с тъпчене с жито,течности,чайове и денонощни изцеждания с електрическа помпа (препоръчвам електрическите пред ръчните помпи за кърма) ... и накрая като се захранихме напълно спря .Но съм доволна,че успях да кърмя тези месеци.Сега съм готова за същото.

# 17
  • Мнения: 39
И аз така бях с кърменето първия път-голяма мъка! Пиене и ядене на какво ли не, след всяко кърмене цедене с помпа, за да стимулирам лактация... И другата крайност с прекалено много кърма не е ок, но... Не можех да кърмя навън, защото до 5ти месец т.е. докато захраня сучеше на всеки 2ч. и докато слезе млякото бебето дърпаше доста време... Много ме беше трудно, ще видим този път как ще е...

# 18
  • София
  • Мнения: 388
Благодаря и аз за новата тема! Сега видях и първата страничка, нямам щъркелче... не съм споделила явно, чакаме момиченце Simple Smile А относно кърменето, понеже и аз се притеснявам много, нека опитните майки да кажат дали ръчна или електрическа помпа препоръчват.

# 19
  • Мнения: 181
Момичета, тъй като не си спомянм дали е коментирано, какво ммислите за марката Carter's и дали имате опит с поръчки онлайн? На сайта до колкото виядях пише, че има доставка до БГ, но дали стига директно до адрес или има възможност да се задържи на митница или да има друг проблем?

# 20
  • Мнения: 141
И аз да се изкажа за кърменето 😁
С първото ми дете не се получиха нещата,  а много ми се искаше 😕. Тя така  и не захапа както трябва, седеше по 1 час на гърдата, а изобщо не е яла, само ме е ползвала за биберон и после ревеше. Аз бях много млада и неопитна, та горкото ми дете си е било гладно няколко дни докато се усетя. Тогава не живеех в Бг, нямаше и баби да ми помогнат, че беше визов режим. После цедих и давах от шише, но кърмата намаля и изкарах само 1 месец така, а и  си беше мъчение. Та мина на АМ и двете бяхме щастливи.
Вторият път бях решила, че ако стане - стане, няма да насилвам нещата и се получи, кърмих 6 месеца, но и доста се бях информирала, а тя си беше и  лакома ☺

За попмите- първият път ползвах на Авент, ръчна и бях доволна( но стара информация преди 13 год.😉), вторият път не съм ползвала помпа.

За електрическите -  не съм ползвала и нямам наблюдения.
Чай не съм пила, пиех много вода.

# 21
  • Мнения: 209
И аз да се включа в новата тема 😊
Аз днес съм на кожен лекар ,че от 4..5 дена съм се обринала цялата  с пъпки и лишей...не мога даже да си мия тялото с вода... като се намокря и става още по зле положението.
Надявам се днес да ми кажат нещо ефикасно за спиране на сърбежа и намаляване на тези гадинки че не съм спала няколко дена от гадната болка и сърбежа .
И най лошото е че за 4 дена от 1 лишей в областа на корема пламнах цялата..
И сега съм като петниста хиена от главата до краката 😖😖😖
Имам и бонус от вчера ,давах кръв за изследване и ми се пръсна вената сега ръката ми е посиняла и отекла...
Така като почне с лошо и почвам да се притеснявам за всичко....
Иначе и бебо видяхме вчера на прегледа,застанал е седалищно и по размер  на бедрена кост изостава с една седмица ,тежи 700 гр отговаря на 23 г.с  а аз съм в 24с+3д
Вашите бебчета колко  тежаха в 24 г.с

# 22
  • Мнения: 2 571
Блонди, сигурно има някое мазило което ше помогне,  знам какво е ...С един лишей покрай пъпа откачих , но го оправих с крем здраве .

Нормално е да има изоставане или да идцързват бебоците, не се притеснявай.
Моите момичета са с разлика 100 гр , и съответно едната избързва другата изостава...Но си отг на г.с

# 23
  • Мнения: 1 196
Ужас! От какво се получава този проблем с кожата? Дано минава бързо. И как ти е взела кръв тази лаборантка, че да ти се пръсне вената чак?
Иначе не сравнявай бебчо с мерките на нечии други мами, защото е много индивидуално, това че някое е било по- развито, или изоставащо не е проблем, ако всичко останало си му е наред. Моето в началото на бременността изоставаше, после пък навакса и дръпна напред, до последния път, в който го гледахме на ехограф си вървеше с близо 2 седмици напред. Но не се притеснявам, защото лекаря каза, че не е проблем и е напълно възможно да си забави темповете, като вземе да му отеснява повече. Този месец съм на трета ФМ и ще го видим. Аз съм в 28+2 и от 2-3 дни мога да кажа, че някой от движенията му вече хич не са ми приятни. Grinning Не знам какво прави, с какво ме бута, протяга ли се, върти ли се, но има моменти, в които откровено ме заболява като мръдне.

# 24
  • Мнения: 209
Блонди, сигурно има някое мазило което ше помогне,  знам какво е ...С един лишей покрай пъпа откачих , но го оправих с крем здраве .

Нормално е да има изоставане или да идцързват бебоците, не се притеснявай.
Моите момичета са с разлика 100 гр , и съответно едната избързва другата изостава...Но си отг на г.с



Благодаря за бързия отговор,малко се успокойх щом е нормално няма за какво да се притеснявам........
 Мазах се с здраве,нивеа,кислородна вода,бебешко олио,вазелин,йодасепт,салицилова киселина...с всяко намазване ми излизат двойно повече пъпчици и лишей...

За бебо се притесних защото аг каза че трябва да е поне 800 гр и ми стана неприятно защото преди две седмици вървяхме с седмица напред и всичко беше наред.
Дали е от значение позата на бебето  при измерването ,нещо доктора да не е премерил правилно..
Нямам търпение за следващия преглед, но той ще чак другия месец в друг град че ще се местим....та незнам как ще чакам толкова много време за преглед.
Мисля другата седмица да отида при друг АГ ей така профилактично за да се успокоя 😁 

# 25
  • Мнения: 528
Да се запиша и аз Simple Smile Благодаря за темата Нанси :* Блонди не се притеснявай моя момък в 23г.с беше 530гр и ми казаха че е нормално...след малко съм на ЖК и ще си видя принца как е..иначе много е буен и мен ме наболява като рита силничко, а като ритне в мехураааа.....знаете какво е Grinning

# 26
  • Мнения: 207
Моята разбойничка е 650 гр., точно 24 гс. и също не се спира. Какви акробатики точно прави никой не знае Grinning
Както виждате всичко е индивидуално.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 429
Моите бебоци в 22-23 г.с. бяха 600гр. и 580 гр. Утре отново сме на преглед и ще ги видим как  са Simple Smile Иначе, принцесата е по-активна Simple Smile , ще е някоя лудетина, като тате си сигурно.... Grinning

# 28
  • Мнения: 620
Честита ни нова тема 🥰 Момичета, аз съм малко невежа, я ми обяснете за какво са тези шезлонги? За дремване през деня и по-лесно носене от стая в стая ли? Или за плаж? 🙃 Сори, но явно съм много ненаясно 😃

# 29
  • Мнения: 503
Blondy, мега упорит лишей ми мина напълно с низорал! Аз ползвах шампоана, но трябва да има и крем. Питай дали е проблем, че си бременна, защото аз не бях. Ефекта не беше много бърз, но лека полека всичко ми се изчисти и кожата направо стана като нова. Мажех, без да го мия сутрин и вечер след баня. Къпех се с по - хладка вода. Пожелавам ти бързо да се оттървеш! ❤️❤️❤️
Шезлонга го ползвах, за да върша нещо, а бебето да стои в него. Удоно можеш да си го разнасяш навсякъде, къпеш се и слагаш бебето пред вратата на банята, готвиш и то е до теб и си го гледаш и така.

Общи условия

Активация на акаунт