В ЮЛСКИТЕ тумбачета има лъвчета и рачета. Тема 5

  • 26 801
  • 753
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 134
Ааа няма да се бода с игли, това със сигурност. Просто гледам разни точки за облекчаване на стрес и безсъние дето се натискали по няколко минути. Ама явно просто трябва да се примиря Simple Smile
Joy Аз нямах предвид конкретно бодене с игли. Има масажи на определени точки, които се правят или с ръце, или с един уред, наречен сонда(като метална химикалка със затъпен връх).

# 361
  • Мнения: 3 253
Аз си спинкам вечер, бебето кротува, гушкаме си се с възглавницата за бременни. Иначе мога да предложа чай от лайка, уж действал за отпускане на нервната система, и е полезен за бременни.
"При безсъние
Вечерната чаша чай от лайка е по-добро решение от таблетката сънотворно. По-сигурно е действието на вълшебната лайка, ако това ви стане навик и ако в рамките на деня приемате по още една или две чаши от същия чай. Без да губите тонуса си – ще се радвате на избистрено съзнание, позитивна нагласа към проблемите и готовност да действате без паника и тревога. При балансирани емоции и психика съзнанието и физиката са подготвени без проблеми да направят прехода към състояние на сън само след чаша чай от лайка (lechenie.bg). Вършат работа и стандартните филтър-пакетчета, но е по-добре да запарвате по една чаена лъжичка суха билка на чаша вряла вода."

# 362
  • Мнения: 503
Пипи какъв е този Б12 за смучене? Мога ли да си го купя без рецепта?
Иначе мина и моята последна фетална. Няма ги кистите в мозъка на бебето и всичко е наред! 1.665гр., не пише см. Развива се добре - води, плацента, пъпна въръв - всичко си е в норма.
Този път ходих при др- Мануелян, която много хвалят... Но аз не останах впечатлена от нея. Прегледа при Троянчев е милиони пъти по - добър! Но в крайна сметка бебето е добре, което всъщност е най - важно!
Пожелвам на всички бебчета да останат в коремчетата възможно най - дълго и да се родят здравички!
Жени, много стискам палци и чакам хубави новини от теб!

# 363
  • САЩ
  • Мнения: 116
Здравейте!
По повод мърдането на бебетата, забелязах че от както бебето се обърна преди 2 седмици го усещам по различен начин и като честота и като сила. Преди това имах чувството, че ми стъпва точно на шийката и ме гонеше параноята, че ще ми скъса конците на серклажа и ще се покаже някой крак  Grinning
Искам да попитам дали някоя от вас приема утрогестан? Аз го приемам от 14-15 седмица, в началото беше вагинално, след секлажа продължих през устата. Само ми намалиха дозата на предишната консултация на 2x2.

Аз съм на прогестерон (таблетки Утрогестан) от самото начало на бременността, та до сега, без прекъсване.
2х2 вагинално.
На 49 години съм, бременност след инвитро.
Бебето ми мърда много силно, но не постоянно, понякога е в покой с часове.   

# 364
  • Мнения: 1 969
За безсънието много помага чесъна. Смъква кръвното и веднага те отпуска. Казвам го като идея, ако можете да го ядете. На мен ми действа безотказно.

# 365
  • Мнения: 2 571
В12 за смучене е Метилкобаламин, форма която се препоръчва ако имате мутация при която не се усвояват вит.
Забравих вече от кога ги приемам . На Солгар са много приятни , малки розови хапченца.  Тях и тези които приемам сега на Jarrow  ги поръчвам от Iherb.  
100 таблетки х 1000 микрограма  ( не помня цена) на Солгар бройката е 30 , но май бяха една идея по-скъпи

# 366
  • Мнения: 388
Multinedia През цялата бременност ли поставяте прогестеронови препарати? Дори и ако бебето е момченце?
За първи път чувам,но щом доктора така е казал. Аз също съм след инвитро и прогестероновия препарат го спрях в 14 г.с.

# 367
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз днес бях на преглед. Моето бебче се е обърнало вече с главата надолу. Два месеца беше седалищно.
Измериха го 1200...но Като чета вашите мерки ми се вижда малко....
В 29 седмица влизам днес.

# 368
  • Мнения: 207
Доктора ви каза ли, че е малко Thinking, ако не е - не се стресирайте с глупости.
Забелязвам тази тенденция, всяка да търси проблем, при липсата на такъв... явно е някаква женска черта Laughing

# 369
  • Мнения: 77
Пипи какъв е този Б12 за смучене? Мога ли да си го купя без рецепта?
Иначе мина и моята последна фетална. Няма ги кистите в мозъка на бебето и всичко е наред! 1.665гр., не пише см. Развива се добре - води, плацента, пъпна въръв - всичко си е в норма.
Този път ходих при др- Мануелян, която много хвалят... Но аз не останах впечатлена от нея. Прегледа при Троянчев е милиони пъти по - добър! Но в крайна сметка бебето е добре, което всъщност е най - важно!
Пожелвам на всички бебчета да останат в коремчетата възможно най - дълго и да се родят здравички!
Жени, много стискам палци и чакам хубави новини от теб!

Хей Светле,
здравейте мами,
Аз съм малко по-спокойна.  Снощи за първа нощ успях да заспя от няколко поредни нощи. Свързахме се и с познати лекари в Германия, за да попитат професорите в АГ болницата там - казали са същото: много почивка, лежане, лекарствата и белтъчини.  Чисто механичен проблем е и нищо не зависи от мен и че е по-добре, когато се наложи да се роди, дори и мъничко и ще навакса в пъти повече навън.
Поуспокоих се, от днес започнах протеин на прах, който ми бяхте предложили няколко мами. Не е толкова гаден на вкус, но и да е - го пия с надежда.
Тази нощ дори сънувах следващия преглед.
Успех на всички мами в трудни положения, ще се справим ❤ Добре, че я има тази група, като семейство сте ми. Благодаря за подкрепата!!!! 💓

Последна редакция: пт, 26 апр 2019, 13:09 от Jeni_Miteva

# 370
  • Мнения: 528
Пипи какъв е този Б12 за смучене? Мога ли да си го купя без рецепта?
Иначе мина и моята последна фетална. Няма ги кистите в мозъка на бебето и всичко е наред! 1.665гр., не пише см. Развива се добре - води, плацента, пъпна въръв - всичко си е в норма.
Този път ходих при др- Мануелян, която много хвалят... Но аз не останах впечатлена от нея. Прегледа при Троянчев е милиони пъти по - добър! Но в крайна сметка бебето е добре, което всъщност е най - важно!
Пожелвам на всички бебчета да останат в коремчетата възможно най - дълго и да се родят здравички!
Жени, много стискам палци и чакам хубави новини от теб!

Хей Светле,
здравейте мами,
Аз съм малко по-спокойна.  Снощи за първа нощ успях да заспя от няколко поредни нощи. Свързахме се и с познати лекари в Германия, за да попитам професорите в АГ болницата там - казали са същото: много почивка, лежане, лекарствата и белтъчини.  Чисто механичен проблем е и нищо не зависи от мен и че е по-добре когато се наложи да се роди дори и мъничко и ще навакса в пъти повече навън.
Поуспокоих се, от днес започнах протеин на прах, който ми бяхте предложили няколко мами. Не е толкова гаден на вкус, но и да е го пия с надежда.
Тази нощ дори сънувах следващия преглед.
Успех на всички мами в трудни положения, ще се справим ❤ Добре, че я има тази група, като семейство сте ми. Благодаря за подкрепата!!!! 💓

Бъди силна Жени, Ние сме с теб! Вярваме, че всичко ще е наред..вярвай и ти мила.. успех и целувки :*

# 371
  • Мнения: 181
Момичета и аз май се включвам към клуба "Лежащи тумбачета". Снощи в продължение на около два часа имах постоянно стягане/отпускане на корема, отидох да ме прегледат и ме задържаха за нощта. Измериха шийка само 20мм (затворена, не фуниевидна), опитаха да хванат контракциите на апарат, но макар аз да усещах същото стягане, на апарата нямаше големи промени. Обясниха го с това, че още съм в 26та седмица и може да не успяват да се засекат. Сложиха ми прогестеронова свещичка, още една която не знам каква беше (обясниха, че е за контракциите) и система антибиотик. На кръвната картина излязоха леко завишени левкоцити, от вагиналната микробиология още нямам резултат. Днес вече дойде да ме види и моята следяща лекарка в същата болница и измери шийка 29мм (?!?)..пусна ме вкъщи, но ми забрани да ставам и пътувам (трябваше да пътуваме с кола за празниците). Терапията ми е 3*1 прогестерон вагинално, Панцеф за 5 дни, магнезия продължавам (аз съм в Македония и тук дават доста малки дози магнезии само 2*1 на ден, но аз май ще си пия по 3*2, както са ми казвали в Надежда). Отделно в събота и неделя, тъй като влизам в 27ма седмица иска да ми сложи две инжекции Флостерон за подпомагане развитието на белия дроб на бебето. В момента не знам как да преценя ситуацията, дали се презастраховат, дали е възможно някой грешно да мери шийката.. След инвитро съм и прегестерона го спрях още в 11та седмица и хич не искам да го приемам пак, но нямам избор.

Момичетата, които лежите - как се справяте, аз въобще не съм свикнала, до колко трябва въобще да не се става....

# 372
  • Мнения: 502

Момичетата, които лежите - как се справяте, аз въобще не съм свикнала, до колко трябва въобще да не се става....

Днес ми беше първият ден интензивно лежане. Ще гръмна от тоя телефон Scream  Измих няколко чинии сутринта. Сега трябва да къпя децата, изобщо не са самостоятелни. Разхвърляни до безобразие, повтарям до припадък да си прибират нещата и т.н.  Мразя, когато телевизора влиза в ролята на бавачка.
Мъжът ми хич не му се вярва, че трябва да пазя леглото. Според него, не трябвало да абдикирам от готвене и чистене. Само ме изнервя допълнително, като ми дава примери с тая и оная жена, какви огромни кореми имали и цял ден не сядали...  Само аз ли съм била бременна на тоя свят.  Пфууу

Кълбо от нерви съм. Другата седмица съм на контрола в болницата, да видим дали скъсяването прогресира. Надявам се да попадна на същия лекар.

Бях си наумила тази седмица да изпера и изгладя дрешките, но ще го отложа. Имам някои неща от каката и баткото, купих и още няколко. Мисля тук да купим от втора употреба, има хубави и евтини. Матрак ще вземем нов. В България почти не са спали в креватчето, ползвах го основно за красота Simple Smile

Имам нужда от позитивни мисли. А не се полупава. Не мога да спра да рева за майка ми, която има рак, вече е стигнал до костите. Никой не знае колко още ще изкара. А аз не мога да пътувам, за да я видя. Ужасно е. Толкова месеци не се реших, а вече пътуването ми става съвсем невъзможно. Мечтая да се роди бебето и по най-бързия възможен начин да тръгнем за дома. Но ще трябва да се прави паспорт, друга документация, бог знае колко време ще отнеме.Направо ще гръмна от мисли, бебе ли да посрещам, или майка да изпращам. Ужасно е Disappointed Relieved

# 373
  • Мнения: 503
Кате, много съжалявам за майка ти! Знам през какво минаваш... Няма ли как да се прибереш да стоиш при нея? Много път ли имаш? Може и в БГ да родиш. Не искаш ли?

# 374
  • Мнения: 502
Кате, много съжалявам за майка ти! Знам през какво минаваш... Няма ли как да се прибереш да стоиш при нея? Много път ли имаш? Може и в БГ да родиш. Не искаш ли?
Мечтая да родя в Бг, но няма как да стане, ще има купища разправии с майчинство, документи. Освен това не мога да пътувам. А и да можех, няма как да оставя децата самички, тук училището е до 30 юни.  Не е само една причината.
Надявам се майка да устиска, цял живот ще ми тежи, ако не я видя.


Ето нещо позитивно и от мен - терминът ми съвпада с 100 РД на баба ( на същата дата беше и терминът на дъщеря ми, но тя избърза с две седмици. Синът ми избърза с 20дни. Да си призная, надявам се и бебо да се роди по-рано, но дано да не е преди 37 седмица все пак Simple Smile
Така се надявам да се съберм всички у дома, стогодишната баба, майка, децата и бебчето. Дано, дано Innocent

Общи условия

Активация на акаунт