Ужасен сърбеж,антибиотици ....

  • 1 702
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 62
Здравейте,мами!
Необходима ми е вашата помощ!
Преди 3 седмици се разболях буквално от нищото.Просто една вечер ужасно много ме заболя гърлото,на сутринта вече не можех да търпя от болка,вдихнах температура.Отидох на лекар изписа ми Зинат 500.Изпих антибиотика БЕЗ пробиотик(забравих да си го купя,с попринцип трябваше да ми е обица на ухото,защото веднъж
след един антибиотик получих течение)Някъде след 3-тото хапче започна един ужасен вагинален сърбеж и дискомфорт.Направих си баня със сода и вода веднъж,взех си Био баланс и уж премина.След 7 дни отивам на контролен,кашлицата беше станала по-дълбока.Изписа ми Панцеф.Оставаше ми едно хапче от антибиотика,когато започна отново този сърбеж.На всичкото отгоре след като се обръснах нещата станаха още по-ужасни.Появиха ми се ситни пъпки там където е бръснато...
Сигурно ще кажете,че трябва да ида на гинеколог.На 19 съм,преди около 3 месеца бях на преглед,всичко беше нормално,но изобщо не ми е приятно да посещавам този лекар.Аз съм прекалено стеснителна....А в нашият град най-добрият УЖ в града е мъж...Не ми се иска пак да ходя.Секс последно съм правила преди да се разболея тоест преди месец.И съм в цикъл,превръзката допринася и тя за сърбежа...
Някои ако е минал през същото може ли да сподели какво е приемал и някакво кремче за тези пъпки след бръсненето,което се появиха...Благодаря предварително

Последна редакция: пн, 08 апр 2019, 13:23 от nataliatotova

# 1
  • Мнения: 6 622
Може да не ти се иска, но най-добре посети лекар. Младо момиче си и трябва да се отнасяш отговорно към здравето си. Това, което е помогнало на някой може при теб да не помогне, след като не знаеш причината за дискомфорта.

# 2
  • Мнения: 46 511
И да ти напише някой, че е карал нещо подобно, смееш ли да се лекуваш така по интернет? Може да е нещо съвсем различно. Ще ти кажа 2 неща:
Първо, колкото повече чакаш, толкова по-зле ще става, ще е по-трудно лечението и може да останат хронични проблеми.
И второ, този доктор е видял толкова работи по време на професионалната си дейност, че въобще не му прави впечатление дали му показаш гърло или нещо друго. Стягай се и отивай, всичко ще е наред!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 880
Микомакс 150 мг еднократно, при нужда още един след 48 часа и си като нова. Спокойно.

# 4
  • Мнения: 1 073
Красота! Мммм, гъбички. Не се лигави на 19 години, бързо на гинеколог, че кофти работа! И като казваш така, че те е срам от тези доктори - свиквай! Че женското здраве си е МНОООГО ВАЖНА РАБОТА! Все пак водиш полов живот... най-малкото всяка година трябва да ходиш на цитонамазка! Стягай се и заминавай на лекар! А тези гъбички се лекуват бавно и гадно, нямаш избор много 🙄

# 5
  • Мнения: 62
Взех си Микомакс както ме посъветва тук Aurora и лекарката.Еднократно обаче.Взех и Клитримазол.Първият ден имаше подобрение.Вторият ден отново започна сърбежът,а сега освен сърбеж,когато ходя по малка нужна и се избърша чувството е отвратително.Сякаш съм претъркана.За първи път ми се случва това.Освен това тези дни ми свърши,но от време на време когато се изкашлям или засмея сякаш се напишквам (все още съм с превръзки,но вече ежедневни) и имам доста воднисто светло кафяво течение с някакви неща предполагам,че е от цикълът все още.В понеделник ще ходя на гинеколог.Тази сутрин направих баня с вода и сода.Мисля си,че е нещо от антибиотиците все пак Зинат 500 и Панцеф са силни антибиотици.Да не говорим,че гърлото все още ми е минало.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 880
Започва да прилича на дерматит/алергия, хм. Ще трябва да те види док. При гъбички от Микомакс веднага ми е минавало.

# 7
  • Мнения: 62
Възможно ли е от превръзките да имам алергия?Само че как дс спра да нося превръзки,като съм с такова течение...Мия се с интимен гел Интимопелп.

# 8
  • Мнения: 1 073
Всичко е възможно, в понеделник ще разбереш какво е положението... до тогава прави промивки, слагай памучно бельо, вземи си превръзки БЕЗ ароматизатори, парфюми и тн. ... много гадно Sad дано всичко се оправи. Успех

# 9
  • София
  • Мнения: 3 880
Реагирала ти е кожата към нещо. Веднъж имах подобни оплаквания от уж детски сапун Бочко, страшен контактен дерматит направих. Оттогава само Гинофит в тази област.

# 10
  • Мнения: 62
Това което съм имала са били гъбички от антибиотиците.Изписаха ми Дифлукан еднократно и глобули.
Всичко е окей.Но днес след рентген се видя,че имам бронхит и личната пак настоява за антибиотик.Обясних,че вече ми дотегна от гъбички-но все едно на стената говоря.Стигна се чак до скандал.Тъй като работното време и свърши и не можа да ми види рентгена утре съм пак при нея.Ако ми изпише антибиотик какво да правя?Пак ще се напълня с гъбички...Да взема пак Диклукан еднократно ?+ няколко дозички Гинофит гел? Тази години както ми тръгна по болници....

# 11
  • Мнения: 1 073
Пиеш ли пробиотик заедно с антибиотика?

# 12
  • Мнения: 62
Гинеколожката ми каза,че пробиотикът нямал нищо общо с това.Той бил за корема.В момента всичко ми е ок,ако утре съм на антибиотик просто отново ще се набъкам...Писна ми.

# 13
  • Мнения: 1 073
Аз си към много глупава и цял живот съм била в жестока грешка.... Антибиотиците убиват не само вредните бактерии, но и полезните, поради тази причина, много често след антибиотик се хващат гъбички, поради тази причина по време на прием на тези силни лекарства е изключително важно да се взима пробиотик. Той нормализира микрофлората...
Моля ти се, вземи си пробиотик, как може да не ти предпишат, по дяволите!

# 14
  • Мнения: 62
А освен това нещо друго?Дифлукан?Микомакс?Вече ми е като страх.

Общи условия

Активация на акаунт