Американски колеж - шестнадесета тема

  • 40 264
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 16 193
Ами, хайде де, време е Simple Smile.

# 631
  • Мнения: 5 639
Време е да поработите, не да преливате от пусто в празно. Аман от почивни дни.

# 632
  • Мнения: 7 154
Предвид уклонът на темата, все повече се амбицирам да направя въпросният списък.
А тези тук, които сте против него, защо се противите? Самата Данибон обяви публично къде ще учи синът й. А вие? Срамувате ли се от нещо? Не ми отговаряйте!
Хм. Не ви разбирам!

# 633
  • Мнения: 2 992
Фран,
Никой не се противи. Колкото повече списъци по-добре!
Което не омаловажава полезността на по-подробния списък.
Има стегнация в Европа и по-скоро на Острова, така че е полезно да се знае от къде все още може да се очаква оферта, че вратата не е затворена за българи. За нашия випуск Единбург си беше напълно постижим например, но в последните години децата дори не смеят да го пишат като избор. Поне такава информация имам.
В САЩ също е интересно да се знае кои университети са пробиваеми и ако те интересува някой от тях да потърсиш после подробности .

# 634
  • Мнения: 1 622
А, напротив.Има родители на деца в АК, които кротко следят дискусията за университетите, но тя е достатъчно натоварена от инфо и разсъждения, че е достатъчно само да четем)). Синът ми е забил пети в пода, че ще става лекар, което за мен значи България, няма как с тази специалност да го финансираме навън, но какво пък, както вече някой писа-да са живи, здрави и щастливи:)

# 635
  • Мнения: 2 182
А, напротив.Има родители на деца в АК, които кротко следят дискусията за университетите, но тя е достатъчно натоварена от инфо и разсъждения, че е достатъчно само да четем)). Синът ми е забил пети в пода, че ще става лекар, което за мен значи България, няма как с тази специалност да го финансираме навън, но какво пък, както вече някой писа-да са живи, здрави и щастливи:)
Защо реши, че е непосилно финансирането? Доста деца от семейства средна ръка следват медицина в Германия и Франция. Познавам такива деца, завършили АК, НЕГ, СМГ и ФЕГ.

# 636
  • Мнения: 7 154
Защо реши, че е непосилно финансирането? Доста деца от семейства средна ръка следват медицина в Германия и Франция. Познавам такива деца, завършили АК, НЕГ, СМГ и ФЕГ.
Уоруик, ти прочете ли точно какво написа Ripple?
Тя казва, че за НЕЯ би било непосилно, а ти влезе в темата и сложи всичко под общ знаменател.

Синът ми е забил пети в пода, че ще става лекар, което за мен значи България, няма как с тази специалност да го финансираме навън, но какво пък, както вече някой писа-да са живи, здрави и щастливи:)
Извинявай, че ползвам мнението ти, но то има връзка с последната дискусия.
Ако обаче случайно синът ти реши да кандидатства и бъде приет в топ университет с медицина някъде извън БГ, АК ще се похвали с това, но реално ако вие не можете да си го позволите финансово, детето би учило в България, информация, която за някои родители би била ценна. За това говорим. Аз, Poppea и Русалка.

Последна редакция: ср, 01 май 2019, 10:06 от Фран

# 637
  • София
  • Мнения: 18 025
Ripple,  просто съвет, при това най-добронамерен. Simple Smile
Фран,  и уроците за подготовка  тук струват доста Simple Smile
Ако наистина е толкова убеден,  да избере немски като втори език. С доучване навън ще вземе ДаФ и проблемът с езика няма да го има. Остава само гонене на диплома в годините. Парите,  които бихте дали за уроци по биология/химия тук още от 11клас, ако не и от по-рано (чувам за страшни суми от 50+ лева на урок по единия предмет и  нарастващ интензитет от два пъти седмично в 12 клас),  спокойно ще покрият един значителен период от следването навън. А после и самият студент може да допринася с някой  друг час почасова работа. Трудно,
но не невъзможно за организиран човек.  Следването на медицина в Германия е все пак безплатно,  разбира се остават другите разходи,  но когато човек тегли чертата,  те не са толкова повече в сравнение с разходите тук.
Имате доста време,  ако правилно помня,  че детето е едва 8 клас,  така че - успех в решението Simple Smile

# 638
  • Мнения: 2 182
Защо реши, че е непосилно финансирането? Доста деца от семейства средна ръка следват медицина в Германия и Франция. Познавам такива деца, завършили АК, НЕГ, СМГ и ФЕГ.
Уоруик, ти прочете ли точно какво написа Ripple?
Тя казва, че за НЕЯ би било непосилно, а ти влезе в темата и сложи всичко под общ знаменател.

Да, прочетох, Русалката ме е изпреварила и е обяснила, че разходите за изучаване на медицина в Германия (и във Франция) са съизмерими с тези в България.

# 639
  • Мнения: X
За списъците - колкото повече, толкова повече, а всеки взема, каквото иска, може и смята, че му е необходимо.
И разбира се, че и България е опция, за някои специалности поне - медицина, компютърни науки се сещам на прима виста. Русалка е права, медицина тук се влиза трудно и скъпо, и ако немският е на ниво C2 и дипломата - висока, Германия е добра опция. Но и там влизането си има особености и не е лесно, доколкото виждам, въвеждат тестове на някои места. Изобщо, да учат езици и да се оглеждат, нещата се менят бързо и стратегиите трябва да се пренагласят.
Разходите в Германия и Франция са съпоставими с БГ, но има особености, които трябва да се имат предвид - специално за Франция в темата за висше  някой беше питал и му бяха обяснили точно за медицина (по спомен). В темата за висше в Германия също има много писано за медицина. И езикът не е майчиният, колкото и да е на високо ниво, което допълнително затруднява обучението и се иска воля и усилия, за да продължат напред. А, и се иска език на много високо ниво (ДаФ 4х4 за немския, за френския не знам, но няма да е по-ниско от С1), което за втори език също изисква сериозни усилия в гимназията, ако не е английски. Но определено е опция, която заслужава обмисляне.  Има си плюсове, има си минуси, всеки си преценява.
Всъщност, постът на Ripple ме навежда на мисълта, че обучение на друг език освен английски (и български) не влиза в плановете им, а обучение по медицина на английски извън България наистина граничи с невъзможното.

Последна редакция: ср, 01 май 2019, 11:11 от Анонимен

# 640
  • Мнения: 5 425
Само аз ли се потрисам от нивото на "ентайтълмента", царящ напоследък навсякъде и в частност - във форума?
Например: "...колкото повече, толкова повече, а всеки взема, каквото иска, може и смята, че му е необходимо..."
А какво дава този всеки?

# 641
  • Мнения: X
Само аз ли се потрисам от нивото на "ентайтълмента", царящ напоследък навсякъде и в частност - във форума?
Например: "...колкото повече, толкова повече, а всеки взема, каквото иска, може и смята, че му е необходимо..."
А какво дава този всеки?
Каквото знае и може да даде. Личните ти интерпретации са ми през ....

# 642
  • Мнения: 2 992
Скрит текст:
За списъците - колкото повече, толкова повече, а всеки взема, каквото иска, може и смята, че му е необходимо.
И разбира се, че и България е опция, за някои специалности поне - медицина, компютърни науки се сещам на прима виста. Русалка е права, медицина тук се влиза трудно и скъпо, и ако немският е на ниво C2 и дипломата - висока, Германия е добра опция. Но и там влизането си има особености и не е лесно, доколкото виждам, въвеждат тестове на някои места. Изобщо, да учат езици и да се оглеждат, нещата се менят бързо и стратегиите трябва да се пренагласят.
Разходите в Германия и Франция са съпоставими с БГ, но има особености, които трябва да се имат предвид - специално за Франция в темата за висше  някой беше питал и му бяха обяснили точно за медицина (по спомен). В темата за висше в Германия също има много писано за медицина. И езикът не е майчиният, колкото и да е на високо ниво, което допълнително затруднява обучението и се иска воля и усилия, за да продължат напред. А, и се иска език на много високо ниво (ДаФ 4х4 за немския, за френския не знам, но няма да е по-ниско от С1), което за втори език също изисква сериозни усилия в гимназията, ако не е английски. Но определено е опция, която заслужава обмисляне.  Има си плюсове, има си минуси, всеки си преценява.
Всъщност, постът на Ripple ме навежда на мисълта, че обучение на друг език освен английски (и български) не влиза в плановете им, а обучение по медицина на английски извън България наистина граничи с невъзможното.

За първи път съм съгласна с всяка дума, написана от Попея. Това което е спестила за дискутираното за медицина във Франция беше, че е почти невъзможно да се завърши медицина във Франция, ако езика не ти е матерен.

По въпроса за университетите. Продължавам да твърдя, че е по-добре да получиш информация, дори тя да е имаше непосилна финансова оферта. Това е също ценна информация и ти спестява време и усилия. Ако учиш в АК, имаш шанс да се добереш до подробности.

# 643
  • Мнения: 5 425
Само аз ли се потрисам от нивото на "ентайтълмента", царящ напоследък навсякъде и в частност - във форума?
Например: "...колкото повече, толкова повече, а всеки взема, каквото иска, може и смята, че му е необходимо..."
А какво дава този всеки?
Каквото знае и може да даде. Личните ти интерпретации са ми през ....
Арогантността също впечатлява...

# 644
  • Мнения: X
Скрит текст:
За списъците - колкото повече, толкова повече, а всеки взема, каквото иска, може и смята, че му е необходимо.
И разбира се, че и България е опция, за някои специалности поне - медицина, компютърни науки се сещам на прима виста. Русалка е права, медицина тук се влиза трудно и скъпо, и ако немският е на ниво C2 и дипломата - висока, Германия е добра опция. Но и там влизането си има особености и не е лесно, доколкото виждам, въвеждат тестове на някои места. Изобщо, да учат езици и да се оглеждат, нещата се менят бързо и стратегиите трябва да се пренагласят.
Разходите в Германия и Франция са съпоставими с БГ, но има особености, които трябва да се имат предвид - специално за Франция в темата за висше  някой беше питал и му бяха обяснили точно за медицина (по спомен). В темата за висше в Германия също има много писано за медицина. И езикът не е майчиният, колкото и да е на високо ниво, което допълнително затруднява обучението и се иска воля и усилия, за да продължат напред. А, и се иска език на много високо ниво (ДаФ 4х4 за немския, за френския не знам, но няма да е по-ниско от С1), което за втори език също изисква сериозни усилия в гимназията, ако не е английски. Но определено е опция, която заслужава обмисляне.  Има си плюсове, има си минуси, всеки си преценява.
Всъщност, постът на Ripple ме навежда на мисълта, че обучение на друг език освен английски (и български) не влиза в плановете им, а обучение по медицина на английски извън България наистина граничи с невъзможното.

За първи път съм съгласна с всяка дума, написана от Попея. Това което е спестила за дискутираното за медицина във Франция беше, че е почти невъзможно да се завърши медицина във Франция, ако езика не ти е матерен.
Скрит текст:
По въпроса за университетите. Продължавам да твърдя, че е по-добре да получиш информация, дори тя да е имаше непосилна финансова оферта. Това е също ценна информация и ти спестява време и усилия. Ако учиш в АК, имаш шанс да се добереш до подробности.
Rosss, не исках да препредавам мнения и дискусия, нека всеки сам си прочете и вземе, каквото сметне за нужно. Лично аз нямам опит с медицина, но Русалка е много наясно за Германия, така че на нея може да се вярва. Все пак относно езика - възможно и невъзможно са субективни понятия, за един е невъзможно, но за друг може да е различно. Всеки да си прочете и обмисли за себе си, информацията  стои в темите.

Финансирането във Франция и Германия би трябвало да е във възможностите на човек с дете в АК, но на френски и немски, съответно, виж за програма по медицина в ОК или САЩ е много  различно нещо като пари, а и доколкото знам, в ОК за медицина не приемат български дипломи (има писано в темата за висше), в САЩ пък медицина е само graduate, т.е. след бакалавър, доколкото помня, в Канада - също, за там съм сигурна. Има и входен тест, тоест, освен десетките (за Канада) и стотици (за САЩ) хиляди долари за нерезидент трябва да имаш бак преди това и да си взел тест MCAT с много висок резултат, защото конкуренцията е бясна, а резидентите имат много по-ниски такси и/или право на заем. Тоест, съвсем не е само финансирането.

Последна редакция: ср, 01 май 2019, 12:03 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт