Американски колеж - шестнадесета тема

  • 40 263
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 8 061
Испански се учеше яко (випуск 2018), но както навсякъде: език се учи със самоподготовка вкъщи, урока, домашните, речника, книжки... не само каквото чуеш в клас Simple Smile на което разчита в момента моя малкия (не е в АК), не му били дали значението на новите думи, следователно не трябвало да ги учи тях...

# 661
  • Мнения: 118
BoyanaH, oт коя учителка се е наплашил? Доколкото виждам има две преподавателки. А слуховете (натъртвам на слухове), които се носят около нас, са че немският изобщо не се учи, само контролни се правят. С испанския било същото...., само си губят времето. За френски нищо не съм чула засега. Това са мнения на ученици де, но при всички случаи ми звучи странно, тъй като повтаря ситуацията в редовите училища, където просто се отбива номера с втория чужд език и се хабят едни 2-3 часа на седмица.

Випуск 2019 или поне част от него имаха късмета и удоволствието да им преподават всички преподаватели по немски и да кажа- учи се … Дъщеря ми учи най-много по немски в 9 клас, като може би оказа влияние и фактът, че досега се беше занимавал с английски и руски. За другите езици не мога да кажа, а само да препредавам инфо, но няма да е коректно.

# 662
  • Мнения: 7 150
Това са мнения на ученици де...
Мненията на ученици са по-ценни и достоверни от тези на родителите.
Не всички родители са запознати детайлно и изцяло с учебния процес.
С едно, две мнения тук, във форума, няма как да добиете представа за нивото на колежани по език в края на 12-ти клас.
Разпитайте 12-окласниците, те ще ви кажат. Хубаво е да има и такива срещи на малки с големи, обмяна на личен опит, мнения, препоръки и т.н.

# 663
  • Мнения: 8 061
Фран, много добър съвет!
Сина ми си избра и езика и профила в комуникация с големите... не само от 12 клас. Комуникацията с другите набори в клубовете или дори в местата за почивка докато има "дупка" преди клубовете е безценна Simple Smile

# 664
  • Мнения: 5 425
Малка подробност. По немски, големият син учеше при учители, които вече ги няма по една или друга причина.
Малкият не намира учителката си за страшна - напротив. А доколко успява да научи немски е рано да се каже.
Големият е с В2 сертификат.

# 665
  • Мнения: 7 150
Випуск 2019 или поне част от него имаха късмета и удоволствието да им преподават всички преподаватели по немски...
Да кажа личното си мнение, че смяната на преподаватели всяка година по немски език не е добра идея по много причини.
По-добрият вариант за мен е един преподавател да си поеме групата/класа в 9-ти клас и да си го изкара до 12-ти.

# 666
  • Мнения: 5 425
По-добрият вариант за мен е един преподавател да си поеме групата/класа в 9-ти клас и да си го изкара до 12-ти.
Винаги е по-добре да си млад и здрав пред стар и болен. Но не винаги е възможно. Хората се пенсионират или за съжаление - разболяват...

# 667
  • София
  • Мнения: 2 768
По-добрият вариант за мен е един преподавател да си поеме групата/класа в 9-ти клас и да си го изкара до 12-ти.
Винаги е по-добре да си млад и здрав пред стар и болен. Но не винаги е възможно. 
А винаги ли е невъзможно?

# 668
  • Мнения: 7 150
Ежко, това е ясно, но аз конкретно отговарям на потребителката, която пише, че са имали късмета и удоволствието да им преподават всички преподаватели по немски. Нещо, което аз намирам за не толкова работещо и успешно, без да дълбая причините.
Ето ти прост пример на различни мнения: един доволен, друг не.

# 669
  • Мнения: 2 992
По-добрият вариант за мен е един преподавател да си поеме групата/класа в 9-ти клас и да си го изкара до 12-ти.
Винаги е по-добре да си млад и здрав пред стар и болен. Но не винаги е възможно.  
А винаги ли е невъзможно?

Явно не винаги, щом има преподаватели от 92 год; 95 също. ( уточнявам, че не са по немски, но едва ли някой има нещо тенденциозно точно срещу преподавателите по немски)
Има и възможни, и невъзможни неща.

Допълвам се: Не мисля, че вторият език при моята дъщеря се учеше много напористо ( испански). Не е взимала някакъв сертификат и не знам какво й е било нивото. За нея също нямаше значение и не беше приоритет. Впоследствие никога не го е ползвала и сега твърди, че разбира с мъка , но не би се наела дори да 'мъцне".
След нас нещата по испански се бяха променили и тук имаше отзиви, че се учи на високо ниво. Но не знам дали още е така.

Последна редакция: чт, 02 май 2019, 11:12 от rosss

# 670
  • София
  • Мнения: 11 980
Испански се учеше яко (випуск 2018), но както навсякъде: език се учи със самоподготовка вкъщи, урока, домашните, речника, книжки... не само каквото чуеш в клас Simple Smile на което разчита в момента моя малкия (не е в АК), не му били дали значението на новите думи, следователно не трябвало да ги учи тях...[/b]

Е, стига деее... Разби ми всички илюзии! Weary Същото изречение, едно към едно, ми бе казано онзи ден от малкия по повод ежеседмичните нови думи по английски за домашно. Аз се успокоявах с това, че той е само втори клас, ама, викаш, да не тая надежди - до живот е. Joy

Сори за спама, но не устоях на силното усещане за дежавю. Фран да ме изтрие, ако прецени.

# 671
  • Мнения: 415
...
Големият е с В2 сертификат.

Да не забравяме, че деветокласниците са по нова програма и хорариумът  е 2/два/ часа седмично. Няма как да научиш втори език за два часа седмично, според мен. Необходима е и допълнителна подготовка - уроци или школи, или доста самостоятелна работа.

# 672
  • Мнения: 5 425
...
Големият е с В2 сертификат.

Да не забравяме, че деветокласниците са по нова програма и хорариумът  е 2/два/ часа седмично. Няма как да научиш втори език за два часа седмично, според мен. Необходима е и допълнителна подготовка - уроци или школи, или доста самостоятелна работа.

Може да се сложат и допълнителни часове под формата на електив, но като цяло промените на МОН относно втория език няма как да радват...

# 673
  • Мнения: 8 061
Е, те тези часове които са "взети" от 9-10 клас са преместени после в 11-12, но... и мен не ме радват

# 674
  • Мнения: 44
BoyanaH, oт коя учителка се е наплашил? Доколкото виждам има две преподавателки. А слуховете (натъртвам на слухове), които се носят около нас, са че немският изобщо не се учи, само контролни се правят. С испанския било същото...., само си губят времето. За френски нищо не съм чула засега. Това са мнения на ученици де, но при всички случаи ми звучи странно, тъй като повтаря ситуацията в редовите училища, където просто се отбива номера с втория чужд език и се хабят едни 2-3 часа на седмица.

Нямам идея как се казва, но преподава на “големите” от 9 клас. Аз затова искам малко по-адекватна информация, защото според мен, това са някакви легенди. Нямам абсолютно никакви претенции, че информацията ( по слухове) е достоверна!

Общи условия

Активация на акаунт