Американски колеж - шестнадесета тема

  • 40 277
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 5 019
Във връзка с новите матури за 10-ти клас - означава ли, че за нашите настоящи осмокласници ще се смятат и оценките им от тази година като средноаритметично за балообразуване ?

За дипломата за първи гимназиален етап - да.

# 691
  • Мнения: 8 080
Означава. Както и за настоящите деветокласници. Те взеха свидетелства за завършено основно образования в седми клас. В осми са си в следващата образователна степен - средно образование.

# 692
  • Мнения: 7
Здравейте!
Някой може ли да ми каже с каква цел се иска семейна снимка при подаване на документи за намаляване на таксата?

# 693
  • Мнения: 1 970
Защото стипендията е свързана с доход на член от семейството,. съответно искат не само да декларираш, а и да покажеш семейството. В някои случаи би било проблем, или поне американците така си мислят.
Винаги са го искали в Колежа, от американски университети, когато даваха стипендии за българи, също, не знам дали всички, но приятели се снимаха за студентката преди време....

# 694
  • Cobrs
  • Мнения: 791
А докога беше срокът за подаване на документи за намаляване на таксата?

# 695
  • Мнения: 1 267
Днес изпратих запитване по мейла, какви ще са сроковете и процедурата. Щом получа отговор ще споделя информацията.

П.П. Получих отговор: в началото на м. юли ще получим формуляр и договор за следващата уч. година. Там ще са уточнени уловията и датите на кампанията.

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 09:51 от Фран

# 696
  • София
  • Мнения: 16 199
Да ви "подгрея" за идващата събота: от 10:30  до 15:30 в Колежа ще се проведе ежегодният Арт Фест. Ние ще сме там, на "щанд", и който иска да ни види и да поговори с нас, е добре дошъл. Има забавления и за малки братчета и сестричета (надуваем замък).

# 697
  • Мнения: 8 080
Тази година ще пропусна Арт феста... нищо, че се бях зарекла, че това че баткото е завършил, да не означава пропуск на такива интересни събития Sad
Скрит текст:
Малката е на национален танцов турнир, за който се готвят от месеци... Но от следващата седмица заминава на "бабин дом" Smiling Imp та ще съм малко по свободна за виждане с мами!

# 698
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Дано времето да е усмихнато за Арт феста. За пръв път ще отидем като гости, без да се готви и опакова вкъщи до 5 сутринта и без да се изнася половината къща за щанда. Там сме Simple Smile

# 699
  • Мнения: 13


Здравейте,има ли някой представа на тази среща какво точно ще се коментира?Имам предвид дали ще е мотивиране на детето да се запише в АК или за деца коите не са ходили на отворените врати 🤔🤔🤔
Ние сме от провинцията и сме записани вече,ще пропуснем ли много ако не отидем?Хубав ден от мен

# 700
  • Мнения: 8 080
За първи път се организира такава среща, така че никой не може да ти каже... Hands V

# 701
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Скрит текст:


Здравейте,има ли някой представа на тази среща какво точно ще се коментира?Имам предвид дали ще е мотивиране на детето да се запише в АК или за деца коите не са ходили на отворените врати 🤔🤔🤔
Ние сме от провинцията и сме записани вече,ще пропуснем ли много ако не отидем?Хубав ден от мен

За мен ще е полезно да науча повече за профилите и как ще протече обучението предвид промените в МОН. Брой часове и прочие. Ако имате някакви въпроси, пишете, да ги задам довечера:)

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 10:48 от Фран

# 702
  • Мнения: 13
Скрит текст:


Здравейте,има ли някой представа на тази среща какво точно ще се коментира?Имам предвид дали ще е мотивиране на детето да се запише в АК или за деца коите не са ходили на отворените врати 🤔🤔🤔
Ние сме от провинцията и сме записани вече,ще пропуснем ли много ако не отидем?Хубав ден от мен

За мен ще е полезно да науча повече за профилите и как ще протече обучението предвид промените в МОН. Брой часове и прочие. Ако имате някакви въпроси, пишете, да ги задам довечера:)1
Благодаря за отзивчивостта,но след като не е водена до сега такава среща ще присъстваме и ние😀

Последна редакция: пн, 03 юни 2019, 10:48 от Фран

# 703
  • Мнения: 5 234
Да ви "подгрея" за идващата събота: от 10:30  до 15:30 в Колежа ще се проведе ежегодният Арт Фест. Ние ще сме там, на "щанд", и който иска да ни види и да поговори с нас, е добре дошъл. Има забавления и за малки братчета и сестричета (надуваем замък).
Благодаря за информацията. Какво представлява този Арт Фест и допускат ли външни лица?

# 704
  • София
  • Мнения: 16 199
Copy/Paste от ФБ страницата на Колежа.

Цитат
Американският колеж в София Ви кани на Фестивала на изкуствата!

Фестивалът ще започне в 10:30 ч. на 8 юни (събота) в парка на колежа.

Доведете цялото семейство!

Очакват ви:

Програми за мюзикъл, английска и българска драма
Изложби на ученически творби
Вокални и инструментални групи
Класически, поп и рок изпълнения
Балкански и модерни танци
Представяне на ученическите клубове
Българска и интернационална кухня
Забавни игри за най-малките
Конна езда
Барбекю
Лотария с много награди

Сухо и концентрирано. Реално е голямо забавление на открито, с музика на амфитеатрална външна сцена, класически концерт в Уитакър хол, вкусотии по щандовете, веселба и глъч.   

Общи условия

Активация на акаунт