Рожденият ви ден - кой и защо ви честити?

  • 4 789
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 374
Tays , обича да е център на вниманието, да й се кланяш и да я издигаш в култ едва ли не, затова не харесва баща ми и мен. Защото не й обръщаме внимание на простотията.. Поне така си мисля аз.
да не е някоя рогата зодия.... да не кажа точно коя, че някой ще се засегне сигурно......... че имам една такава особа покрай себе си, тъкмо с болно его и прави подобни "намеци" с всичко което казва, подарява или прави...
Хайде сега, аз съм козирог и определено не обичам да съм в център на вниманието Wink

По темата: родата и най-добрите ми приятели ми звънят, по-рядко ми пишат. Не съм задала РД във фейса, но с удоволствие честитя на познати и приятели. За мой срам, много трудно помня дати, та ползвам фейсбук да помни вместо мен. Удобно е.

# 31
  • Мнения: 10 351
Нямам фейсбук по ред причини и единствените, които знаят рождения ми ден са най-близките ми хора около мен и няколко приятели. Не се сърдя на никой, който ме забрави, аз също забравям понякога. Приятно ми е да се чуя с хората, които не са ме забравили, радвам се.
Персефона, започвам да се чудя дали нямаме обща леля. Все едно, че чета за моята. В момента съм успяла да скъсам всякакви отношения с нея и съм щастлива от този факт. И тя е рогата зодия.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 153
Нямам фейсбук по ред причини и единствените, които знаят рождения ми ден са най-близките ми хора около мен и няколко приятели. Не се сърдя на никой, който ме забрави, аз също забравям понякога. Приятно ми е да се чуя с хората, които не са ме забравили, радвам се.
Персефона, започвам да се чудя дали нямаме обща леля. Все едно, че чета за моята. В момента съм успяла да скъсам всякакви отношения с нея и съм щастлива от този факт. И тя е рогата зодия.

Не е рогата зодия обаче моята, заблуди ви Yangdze хехе

# 33
  • Мнения: 4 808
Мой много близък човек години наред не ме поздравяваше за рождения ден. Беше ми много обидно, знам, че мъжете не помнят дати, но пък жена му не се ли сети да му напомни?! Тежеше ми много, а аз не пропусках негов празник, но накрая умишлено спрях да го поздравявам. Сега гледа да не забравя. ММ също не помни дати, но винаги му напомням кого трябва да поздрави, моя рожден ден го запомни след 10-15 години и то защото имаше лична карта, издадена на тази дата.

# 34
  • Мнения: 8 890
Махнала съм си РД от ФБ профила. И без това го ползвам не толкова за контакти с приятели, а за следене на няколко групи. Най-близките ми ми звънят или пишат, но и да ме забрави някой - не драматизирам. От друга страна, на мен самата не ми е удобно да честитя на всеки от т.нар. приятели, за когото ФБ ме информира, че има РД. Честитя само на тези, с които принципно ФБ ни е единствената или най-ползваната връзка, но това са шепа хора. Знам си и по-докачливите хора, та се старая да не ги пропусна. Помня лесно дати, все още.

# 35
  • Мнения: 4 303
Блу, помненето на дати не е до възрастта.
И аз имам такава леля за съжаление и тя е рогата зодия.
Аз никога не пускам за имен ден картичка, която да се отнася за един куп фбприятели. Старая се винаги лично да им пусна и даже по възможност различна.
Дразня се, когато на другия ден се появи съобщение от рода на: благодаря на всички за пожеланията и т.н. Аз не съм всички. Старая се да харесам поздрава на всеки и понякога освен с дежурното "благодаря", да напиша и две три думи.
Не си водя сметка и отметки кой кога и защо ме е поздравил или не е. Здраве да е!

# 36
  • Мнения: 11 505
Едно време, преди ерата на аларми, социални мрежи и всякакви други електронни джаджи беше много мило да ти се обадят за РД (ако дуплексът не е захапал телефонната линия). Сега пак е мило, но не така спонтанно.

Не се сърдя ако ме забравят, хора сме, случва се.

# 37
  • Мнения: 10 757
Последно честитих РД на близка позната във ФБ, на лични съобщения. Така и не получих „Благодаря”, но е харесала и коментирала всички публилации на стената си... Малко тъпо ми стана, но какво да правиш.

# 38
  • Мнения: 4 303
Неприятно е когато не ти зачетат поздрава разбира се.
Аз винаги отвръщам, но хората сме различни.

# 39
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Щом получа подсещанка за нечии празник, ако ми е близък или приятел, ще честитя. Подминавам хора, които не са ми близки (не смятам, че им пука или дори че се сещат за мен на личния си празник, няма смисъл да се бутам там).
Отговарям на всички, независимо дали са ми честитили по ФБ, чат, съобщение или пощенски гълъб.
Не се сърдя (откровено не забелязвам) ако някой ме забрави. Съответно и не знам кой кога ме е пропускал. Реално, ако приложението на телефона ми или ФБ не ме подсетят, ще пропусна и рождения ден на майка ми. Предполагам не съм единствената, така че нямам основание да съм придирчива към другите Wink

После го питам- кво ти стана пък на тебе ? Той- ми не знам. Викам- на какво прилича това. Отговор- На нищо не прилича.
Сладур Satisfied Това е материал за майтап между двама ви за години напред Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 17 773
Аз много помня, включително дати и специално за рождени дни не мога да вляза в положението на човек, който бил забравил, ако ми е по- близък. Та, става ми обидно и го помня, да. Аз от своя страна, също много държа на личните празници на близките ми и гледам да ги уважа максимално, което включва и премисляне на какъв подарък точно да купя, така че човекът да се зарадва най- много. Очаквам същото от тях.
Веднъж бях се обидила на приятелка, която ми в честитката беше вмъкнала тъпа шегица. Изобщо не ми стана приятно.
Няма как да пропусна честитките на по- близките, тъй като те знаят, че не обичам да ми се честити на стената, а само лично- чрез съобщение, а за най- близките- само по телефона.

Отговарям на всички честитки, знам, че повечето са между другото, но все пак някой е намерил минутка да ти каже нещо готино и смятам за напълно нормално да върна благодаря. Щото може и да видиш известието и да не отделиш тия 40-50 секунди.

# 41
  • София
  • Мнения: 5 614
Аз помня, винаги поздравявам на близки или познати. За съжаление обаче много често напоследък забравят рождения ми ден или роднини минават с едно ЧРД на стената във Фейсбук. Мноого грозно. Да не говорим, че откакто се омъжих и родих, също голяма част от "приятелите" ме забравиха.

# 42
  • София
  • Мнения: 5 931
Аз помня, винаги поздравявам на близки или познати. За съжаление обаче много често напоследък забравят рождения ми ден или роднини минават с едно ЧРД на стената във Фейсбук. Мноого грозно. Да не говорим, че откакто се омъжих и родих, също голяма част от "приятелите" ме забравиха.
Дреме ти. Лицемери.
Като ме забравят и аз "забравям" тях и толкоз, какво има ....
Но да кажа, че аз по начало не съм от този тип хора, изобщо много не обичам любезности , четки, поздравления и ах и ох.... Иде ми престорено някой път, какво има да припадаш
Същото мисля и за торта за възрастен човек със свещи и да духа свещи и всички да пищят и поздравяват
За дете бива, за големи? какво има сега да се припада
Изобщо сякаш не ми стига че остарявам, пък трябва и да черпя пък и суматоха, ми не обичам......
за себе си говоря де, някой може да харесва вниманието да е приковано в него... Thinking

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 15:26 от Yangdze

# 43
  • Мнения: 4 303
Като ме забравят и аз "забравям" тях и толкоз, какво има ....
Но да кажа, че аз по начало не съм от този тип хора, изобщо много не обичам любезности , четки, поздравления и ах и ох.... Иде ми престорено някой път, какво има да припадаш
Същото мисля и за торта за възрастен човек със свещи и да духа свещи и всички да пищят и подравяват
За дете бива, за големи? какво има сега да се припада
Изобщо сякаш не ми стига че остарявам, пък трябва и да черпя пък и суматоха, ми не обичам......
за себе си говоря де, някой може да харесва вниманието да е приковано в него... Thinking
Все едно съм го писала аз за себе си.
Днес се замислих и над горното: Като ме забравят и аз "забравям" тях и толкоз, какво има ....
Не бях се замисляла и напомни ли ми фб изпращах поздрав с картичка или пък се обаждах. Днес обаче реших да проверя въпросната персона дали и как ме е поздравявала някой път. За 7-8г ни веднъж, само моите поздрави. Ами, сори, ама стига вече. Тел.номер не ми знае, така че не може да ми е звъняла. Иначе се подкрепяме в някои групи и доволно си общуваме. Не е като само да ми е бройка във фб.
Темата не е за фб, но да си кажа. Скоро изтрих няколко, защото там се поздравяваме, а на живо "не се познаваме", което в действителност не е така. Хайде чао мили мои фб приятелки.

# 44
  • Мнения: 1 404
Мен ми е тъпо, когато много близък мой човек реши да ми честити по вайбър/фейсбук.

Общи условия

Активация на акаунт