Парфюмни размисли и страсти - 225

  • 63 856
  • 721
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 794
Аз харесвам мнооого повече Scandal By Night.Първо ме порази трайноста-над три дена на едно кожено яке.Много по-дийп ми е от първородния образ и не толкова прост.За мое нещастие обаче, на хората около мен им идва прекалено силен.

# 181
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
За мен разликата е адски голяма, имам и двата, третия сигурно ще го пропусна. Както преди съм казвала, втория го чаках с нетърпение от първо душ в магазин, особено след като първия ми стана любимец. Първият има много изразен мед при мен, не обичам мед (да ям), обаче умирам за него в парфюми, адски силен парфюм, сигурна съм, че околните след мен са припадали от насилствено задушаване, тъй като аз обичам да си се поливам.😄 Усещах го през целия ден, нямаше го това губене на сетивност както при други парфюми, парфюм-секс, секс-парфюм, каквото и определение да му дадеш, този парфюм за мен си е трепач отвсякъде, седеше с дни върху дрехи, особено ако трупаш пране, а не переш всеки ден.😄 Та, представи си като си пръснах втория и как леко ме разочарова, как не ми е толкова траен и толкова уникален, как не го усещам през целия ден, просто номер 2.😄 Това си е мое мнение обаче, не ангажирам никой, защото кожите са ни различни, различно гълтат парфюмите и самите те различно се разгръщат върху нас. Не, че няма да си го изпръскам пак с кеф де, но за мен не е толкова скандален колкото първия, този по-скоро е малко цензуриран според мен. Simple Smile

# 182
  • Мнения: 3 026
Няма парфюм,при който флакнъра да ми е харесал повече от първообраза !Първият си е винаги първи-номер 1 !

# 183
  • Мнения: 31 366
На този специално Нощният е много по- хубав за мен, защото е по- гъст и нектарест. Скандал Париж не ме вълнува въобще.

# 184
  • Мнения: 521
 Новата кокосова вода от Алегориите е подплатена със зелен чай- поне това остана в драйдауна върху моята кожа.
 Хареса ми много новото диамантче на Ланком -чист, красив, траен! Heart Eyes

# 185
  • Мнения: 3 026
След разносването на Amouage се радвам ,че почти нищо не ме впечатлява.Този сок прониква в порите на кожата и тъканите и трае до безкрай-от тъкан се маха само след изпиране...С каквото и да се напръскам,след часове излиза пак Amouage.....наистина най-голямата ми парфюмна любов до момента-красота,елегантност,женственост,трайност-какво повече да иска човек от един парфюм ,освен да му се наслаждава Heart Heart Heart

# 186
  • София
  • Мнения: 1 983
Сега обмислям да се завърна към доброто старо L'eau d'Issey - и то е старичко, но е голям свежак и го понасям без проблеми. Обаче има и една по-нова версия, която за момента не намирам вариант да пробвам, ето тази: https://www.fragrantica.com/perfume/Issey-Miyake/L-Eau-d-Issey-P … raiche-35088.html
Чета, че бил като първообраза, само малко по-"фреш". А като трайност как е?
Здравей Argent, да чудесна трайност и сияж има тази версия!
За мен, тя е една от най-сполучливите в свежата посока, с която са известни първоначално мъжките Issey Miyake парфюми.
Споделяш, че имаш или си имал старо Исей - вероятно имаш предвид най-най-първото - https://www.fragrantica.com/perfume/Issey-Miyake/L-Eau-d-Issey-P … ur-Homme-721.html

Според мен, този първообраз е по-модерния, независимо от това, че е много по-стар, защото Fraiche версията е по-ароматна, по-зелена, зряла и фужерна. Много сила, мъжко присъствие и виталност има в това издание и именно заради това страшно ми харесва. Исей тук загърбват младежкото и  цитрусово внушение/въпреки, че пак си го има разбира се/ и се фокусират върху дъхави зелени нотки и по-зряло мъжестевно излъчване, сякаш е по-горчив и тръпчив, в хубавия смисъл. Докато първия мъжки Исей е сравнително семпъл - чист, свеж цитрусов - чудесен, спор няма.
За мен, Fraiche е по-интересния, по-специфичния и богат парфюм с доста по-сложен и комплексен характер, при все, че си е свеж основно...
Така че, аз бих те посъветвал да го тестваш - има го в Дъглас/Бюти и тн. Ако нямаш възможност и би искал да чуеш дали е безопасен за сляпа поръчка - да, поне за моя вкус е безопасна сляпа покупка, особено ако си отворен към по-мъжкото, класическо и зелено, ароматно звучене на свежите парфюми. Риска е да не би да ти дойде по-зрял и труден, защото има и билково излъчване, има леко горчив привкус/от нотките на грейпфрут и чай/, някак по-суров фужер е, независимо, че има много отворен и енергичен характер.От мен, за тази си версия, Исей получават пълно 6 - страхотен!
Друг на Исей, който смятам за превъзходен е L'Eau d'Issey Pour Homme Intense, но той пък поема в още по-мъжествена посока с пронизваща, тънка нотка на тамян, така че за него друг път ще говорим. Но имай го предвид - невероятен е и го потърси - заслужава си запознанството също както и Fraiche версията.

# 187
  • София
  • Мнения: 5 572
Тествах и аз кокосовата Аква Алегория. При мен е повече сладка и плодова, по-малко кокосова. Особено в драйдауна. Мирише основно на диня. И то на газирана диня. Вкусен аромат, но не съм сигурна, че искам да мириша така.

Препоръчаният в темата Miami Glow Jennifer Lopez по пирамида също е в тази категория - сладки и плодови, но и него искам да тествам. Къде го има? В Лили или ДМ евентуално?

Някой пробва ли вече https://www.fragrantica.com/perfume/Dolce-Gabbana/Light-Blue-Sun-54493.html? Възлагам му големи надежди, тъй като ми се иска нещо, което хем е кокосово, хем не е толкова сладко. Отзиви?

# 188
  • Мнения: 392
Balenciaga L'Essence - фланкър, който харесвам много повече, независимо от взаимоотношенията ми обичам/ретро ми е/ обожавамдолудостивзимамвсякабутилкакоятонамеря  GrinningInnocent
Пролетно ми е, не ми е златно, медено, сладникаво или ориенталско, независимо, че обещах да снимам злато (виновна до доказване на обратното, може би...ще видим).Вътрешно ме влече към зелено и розово, търся пролетта и възраждането на природата в бутилка (пхахах, написах в бутика, но  и това е верно Flowers Hibiscus). Иде ми да си боядисам косата дори в тези цветове и да си ходя като щастлив аутсайдер по улиците (не, че ще го направя, но пък не пречи да си помечтая Joy).
 

# 189
  • Мнения: 470
Тествах и аз кокосовата Аква Алегория. При мен е повече сладка и плодова, по-малко кокосова. Особено в драйдауна. Мирише основно на диня. И то на газирана диня. Вкусен аромат, но не съм сигурна, че искам да мириша така.

Препоръчаният в темата Miami Glow Jennifer Lopez по пирамида също е в тази категория - сладки и плодови, но и него искам да тествам. Къде го има? В Лили или ДМ евентуално?

Някой пробва ли вече https://www.fragrantica.com/perfume/Dolce-Gabbana/Light-Blue-Sun-54493.html? Възлагам му големи надежди, тъй като ми се иска нещо, което хем е кокосово, хем не е толкова сладко. Отзиви?

 Аз съм в Германия, тук съм го виждала в Росман и Мюлер, нямам идея в България къде може да се намери.  За цената си не е огромен риск да се поръча без тест. Не е лек аромат, по-скоро сладък и малко остър, напомня на пясък, море и кокос със захар. Разбира се, всичко е много индивидуално - ако го вземете, пишете мнение Simple Smile И той е с една малка златна обувчица, по темата за златните парфюми Simple Smile

# 190
  • Мнения: 521
 Light Blue Sun e поредното цитрусово леко нещо. Rolling Eyes
 Никакъв кокос не усетих, а и е безумно нетраен, поне върху
 мен. Задължително проба преди покупка.

# 191
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
А каква е разликата между нощния и дневния скандал? Аз ги пръсках, мирисах на коса, на кожа на дрехи - някаква много неуловима за носа ми е разликата. Ще си купя аз поне едни вирнати краченца, но кой от двата? Парижкият се изпари прекалено бързо от мен и отпадна като вариант.
Почти никаква за мен освен леко във връхните ноти,първото издание на Скандал при мен е в пъти по-трайно и шлейфово от By night.

Последна редакция: ср, 17 апр 2019, 11:56 от Bright Crystal

# 192
  • Мнения: 31 366
Хареса ми много новото диамантче на Ланком -чист, красив, траен! Heart Eyes
И на мен им хареса този парфюм.

# 193
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145


Някой пробва ли вече https://www.fragrantica.com/perfume/Dolce-Gabbana/Light-Blue-Sun-54493.html? Възлагам му големи надежди, тъй като ми се иска нещо, което хем е кокосово, хем не е толкова сладко. Отзиви?
[/quote]

Има го в Бюти Зона, Мол София Стамболийски.

# 194
  • Мнения: 199
Може ли малко повече инфо за новия Ланком . Подходящ ли е за летния сезон? И зареден ли е вече в Сефора и Дъглас, за да го тествам ?

Общи условия

Активация на акаунт