Парфюмни размисли и страсти - 225

  • 69 047
  • 721
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 329
Споделяш, че имаш или си имал старо Исей - вероятно имаш предвид най-най-първото - https://www.fragrantica.com/perfume/Issey-Miyake/L-Eau-d-Issey-P … ur-Homme-721.html

Да, точно него имах предвид и питах за Fraîche версията. Hands Thumbsup Благодаря за разясненията! Ще го дебна из Дъглас - досега, когато се завъртя, все имат в наличност класическото и още някои от другите фланкъри, но точно версията, която ме интересуваше, не я засичам. Във "Венера" пък, понеже съм от Пловдив и имам възможност да го пробвам във физическия им магазин, го нямат като тестер.


FragranceFanatic, благодаря и на теб за предложенията! Задължително ще се запозная с Dior Homme Sport 2017. Преди имах версията от 2012 и си спомням, че го носех с кеф.

Аз пък ще се радвам да споделите нещо за Vanitas

Любимият аромат на майка ми. Много чист, свеж, но свежестта върви в посока стил и изтънченост, а не залита към тип ароматизатор за тоалетни или омекотител за дрехи, както се случва с доста свежаци. Много хубав дамски парфюм за пролет и лято и много office friendly, обаче казвайки го това последното, нямам предвид "невзрачен" - със сигурност ще се забелязва от околните.

# 226
  • София
  • Мнения: 1 635
Момичета, колко и какви като жанрове парфюми бихте взели със себе си на 3 седмична почивка?

Чудя се как да ги измисля. Имам достатъчно време, но как бихте процедирали? Универсален, за вечеря, за клуб, за радост, освежителен за жега (Нинфео, без този и крачка няма да направя лятото.....), елегантен....
Повече от 7 не. Но пък да влачиш толкова тежи стъкла...отливки не обичам.

1. Izia
2. Eli Saab In White
3. Gucci Guilty Absolute

5. Givenchy Live!
6. Ninfeo Mio
7. Oyedo
10. Alien Essence Absolute
11. Womanity Taste of Fragrance

Изглеждат много, но Изиа и Сааб са купени специално за там- роза, портокалов цвят. Ще го мисля...
С един е невъзможно.

Разчитих няколко:imp:ImpImpImpImp

# 227
  • София
  • Мнения: 305
thEia, няма къде да се тестват в София парфюмите на Jul et Mad Paris. Марката се предлага на много малко места в Европа, но много от момичетата си купиха от парфюмите. Потърси в темата за размените, може би някой ще откликне.

Ех жалко, че ги няма. Не знаех, че са чак толкова "нишови" Simple Smile Благодаря за идеята за темата за размените, но аз нямам много парфюми и не знам какво бих предложила за размяна... Misc Thought Balloon

# 228
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Момичета, колко и какви като жанрове парфюми бихте взели със себе си на 3 седмична почивка?
Чудя се как да ги измисля. Имам достатъчно време, но как бихте процедирали? Универсален, за вечеря, за клуб, за радост, освежителен за жега (Нинфео, без този и крачка няма да направя лятото.....), елегантен....
Повече от 7 не. Но пък да влачиш толкова тежи стъкла...отливки не обичам.

Един тежък - приложим при вечерята и клуба.
Щом ползваш Нинфео (не знам за кой става въпрос, Нинфео мио ли?), ползвай го за радост и универсален. За жегите може нещо леко, ако си ги разделяш на категории, или тези двата, които специално си купила за почивката. Общо взето ти ги намалих на 4, ако те устройват толкова. Не взимай много, защото просто няма да се пръскаш с тях и само ще ги мъкнеш.

# 229
  • Мнения: 33 597
Дези, носи всичките, не намалявай повече.

# 230
  • Мнения: 2 477
Аrgent, за нищо Wink.

Още малко разяснения ще ти направя, понеже миналата пролет го носих плътно 3 месеца в ротативката. След това, ако го купиш някога, или тестваш, ще са ми интересни твоите впечатления Simple Smile.

Нищо общо няма с 2012, няма Iris, много лимон, бергамот, цитруси и пипер, много малко мускус в драйдайуна и ветивер сякаш изобилен, но зависи от температурата и околоните миризми, и дали пръскаш дрехите си.
Наподобява Issey Miyake L'Eau D'lssey, Chanel Allure Cologne. В този типаж е. Трайността е много добра.
Лично, не можахме да се спогодим, много остър и силен пипер.
Аз съм "А Chanel Guy", нещо Dior-те не мога да ги харесам, това не пречи вече година да ползвам Deo Stick-а на Sauvage, и да е много добър с химията ми, и да ми харесва, нали, ясно. В същото време не харесвам EDT и EDP, предпочитам и затова си взех Bleu Parfum - именно, защото ухае на парфюм и е рафиниран, абсолютен елеганс Wink, отива ми и на типажа, представям си се в главата с него и сияжа му, като воал, а дитърджънтът - праха са пране, както казваш, го предпочитам на мишниците Wink.

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 16:04 от FragranceFanatic

# 231
  • София
  • Мнения: 305
А някой има ли представа дали някъде в София могат да се тестват парфюмите на Jul et Mad Paris?
В официалния сайт на Jul et Mad https://juletmad.com/ се предлагат единични парфюми по 7мл, доставката е безплатна, опакована шикозно, с проби на други парфюми, с благодарности, че се проявява интерес към тях, мн са точни. Ако пуснеш в търсачката на форума, ще намериш описания на повечето им парфюми.
Winter fairy беше писала, че някои от нишовите парфюми трябва да се подновяват през два-три часа. Наистина е така, има малък проблем в кратката трайност, нямам обяснение защо. Личат естествените съставки, личи висшата парфюмерия, а след малко нищо не се усеща. Обаче ако парфюмът е правилно създаден за мен, ще си ходя с него и ще го подновявам.

Изглежда много сладко и луксозно това глезене от официалния им сайт. Ако не намеря друг начин да ги пробвам ще прежаля 25 евро за 7 мл. Не че е малко, но дето има една приказка - кеф цена няма.
Иначе и аз съм на мнение, че ако един аромат ми харесва няма да ме притеснява трайността му. Дали пък точно заради повечето естествени съставки един парфюм би бил по-малко траен, в сравнение с такъв с повече химия? 

# 232
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
И така става..😁 Аз почти винаги се връщам с нещо ново, я стъкло, я козметика, та гледам да не мъкна чак толкова. Ако пък си имате достатъчно багаж, си ги носете на воля, все пак на вас да ви е кеф. Simple Smile

# 233
  • Мнения: 4 450
Аз за седмица вземам 3 ,така че за 3 седмици е много трудно да ограничиш бройката под 6-7  Laughing

Да се похваля, не се сдържах поръчах

 DELINA
страхотно бижу е ,още се опознаваме ,но ще се харесаме.Сега ми е съвсем още ново и прясно... Heart Eyes
Това е една от най-хубавите рози ...

От новите попълнения много харесах червения Бушерон - тръпчиво-сладък,свеж и траен..Mademoiselle Rochas Couture - въпреки,че ми е като за есен или такива дъждовни пролетни дни..
Не харесвах обувката,донякъде заради грозната бутилка,но пък случайно ми попадна да подуша кадифената обувка и много я търся.Ако някъде сте я виждали, дайте знак.

Последна редакция: чт, 18 апр 2019, 16:51 от mimozata

# 234
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 351
Аз за пътуване дори и по-дълго взимам винаги един парфюм. Така ми се подсилва усещането за нещо различно, без домашния комфорт. Също после асоциирам ваканцията с определен аромат и имам спомени. Пък и една бутилка заема по-малко място.

# 235
  • Мнения: 6 991
Няма разлика в аромата,само бутилката е нова.Това се случи и с insolence,l’instant,l’inatant magic,Chamade,Champs-Elyseeis

Благодаря ти!

# 236
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 425
В официалния сайт на Jul et Mad https://juletmad.com/ се предлагат единични парфюми по 7мл, доставката е безплатна, опакована шикозно, с проби на други парфюми, с благодарности, че се проявява интерес към тях, мн са точни...

Абе не знам колко са точни, но на мен на втори компютър (реших, че първият е с някакви защити) не ми дава начин на плащане.
Бихте ли ми обяснили как се процедира на последната стъпка? (може и на лични).
Благодаря.

# 237
  • Мнения: 452
Радика, ще пиша на лични, но и на мен ми даде невалиден начин на плащане.

# 238
  • В сърцето на един мъж
  • Мнения: 145
..
Не харесвах обувката,донякъде заради грозната бутилка,но пък случайно ми попадна да подуша кадифената обувка и много я търся.Ако някъде сте я виждали, дайте знак.

Има една парфюмерия на спирката на трамваите на попа. Не знам как се казва магазинчето, но преди около две седмици там имаше кадифената обувка 👌


# 239
  • Мнения: 928
Основната обувка и кадифената обувка,както и брокатената и новата обувка с точки по нея са един и същ аромат в различни бутилки за колекционери. Единствения фланкър на обувката е good girl legere.
Брокатената беше лимитирано издание през 2017
Кадифената през 2018
И тази на точките е от 2019

Общи условия

Активация на акаунт