Инсулинова резистентност и отслабване - Тема 14

  • 38 383
  • 748
  •   1
Отговори
# 525
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Това за увеличаването на въглехидратите касае скоро отслабнали, хранещи се ниско въглехидратни, кето. Не се отнася за хранещите се ВВ или "нормално" . Който си яде по поне 150-200гр въглехидрат и не е отслабваш скоро може да се изследва веднага. Ядящите НВ могат да видят фалшив резултат, все едно са диабетици

Рибата е високо инсулиногенна ако не е мазна и затова добавяме мазнина и много зеленчуци към нея. Тогава няма проблем. Същото е с месото. Чела съм, че мазния черен дроб лесно превръща меките протеини от морски дарове в глюкоза. След отслабване няма проблем да се явят умерено. Аз първо си паса тревата и после хапвам друго. Така забавям усвояването на каквото и да било. Може да си направите експеримент ако вдигате захар - ядете парче сладка торта и мерите на 30, 60, 90 и 120 Мин. След време изяждате същото парче торта, но преди това изяждате една огромна купа с маруля, сол, зехтин, лимон, но може и без тях ако искате за да се диференцира въздействието на сол, лимон и зехтин. След легена с маруля изяждате тортата и мерите пак. Резултатите са небето и земята даже при някои не диабетици. Съжалявам, че не тествах докато можеше.

# 526
  • Мнения: 1 278
Много добре ми обяснихте, мили дами Hug
Добре стана, че се допитах до Вас, а не се доверих на измолените указания на лекаря... Обаче, то това се оказва от съществено значение за достоверността на резултатите. Жалко, че не се прави необходимото, за да се информират достатъчно хората за последиците.
Сърдечни благодарности, ще споделя резултатите за коментар. Весели празници!

# 527
  • Мнения: 3 074
Момичета , вярно ли е, че глюкофаж и метформин са едно и също лекарство, но метформин е  generic?
На мен нищо не ми изписаха , кръвната ми захар е 5,6 😐 , границата е 6.
С рецепта ли е глюкофаж в БГ?

# 528
  • BG
  • Мнения: 4 456
Да се отчета за хляба- направих по рецепта на dolce miele, само че златното ленено семе имаше гранив мирис, не знам дали е така по  принцип, или мойто е било старо, макар че беше в срок до 2020, но обикновеното няма този неприятен мирис. Не го използвах, вместо него смлях 80гр от обикновеното ленено семе, понеже нямах повече и останалите 120 гр добавих брашно от тиквени семки. Като включих миксера има чувството, че бъркам терафлекс, дори бях с големи резерви, че нищо няма да се получи, но взе че стана. Моя мъж много го хареса, дъщерята не, а на мен ми беше странен, въпреки че не беше влажен като сдъвча малко от него имаше лепкав вкус, но като се препече от двете страни на грилчето става много добре. Утре ще направя по рецептата на TaniaDimi, за да видя как ще се получи и той, и кой ще се хареса повече у дома.
След една седмица ще ходим и ние на изследвания на магнезий, В12 и т.н., като му дойде времето, ще ви изброя какво съм разбрала, че трябва, за да кажете изпускам ли нещо. Само се чудя да пусна ли на гладно отново инсулин и кр. захар, ще стане месец от предните резултати.
ПП в Лидл са пуснали сьомгова пъстърва, която е на добра цена, който обича, може да се разходи и да си вземе.

# 529
  • Мнения: 797
Здравейте. Моята сестра пристига за Великден. И аз съм в потрес с какво ще я храня. Яде само салати, безглутенови неща и месо. Моля дайте рецепти. Днес напазарувах разни брашна в магазина. Рошково и ще видим какво ще стане.

# 530
  • Мнения: 27 509
Нощен гост, аз обикновено ленено семе използвам, не по-светлото. С тиквено брашно не съм правила- само със смлян лен, или комбинация от лен, сусам, бадем. На дъщеря ти може повече да и хареса с бадемово брашно, по-светъл става. Досега не съм използвала миксер, само тел или дори лъжица Grinning
Благословена, това брашно от рожков за какво ще го използваш? Иначе месо, риба, яйца, салати, ядки, някои варива, има и безглутенови смеси за хляб....

# 531
  • Мнения: 797
Ами сестра ми използва рошков, кокосово, прочее модерни брашна които май не са с глутен. Покрай нея и аз се запалих. Вярно,че имам проблем със стомаха и червата. Има моменти когато сякаш в тънките чврва червеи ме гризат, преди цикъл винаги съм с разстройство. Реших и аз малко по-малко да спирам лепилото;).
Видях един сайт, който бяхте публикували, отворих линка. Имаше доста десерти, високомазнинни рецепти. Май ще яде кюфтета от пролетен лук с яйца. Стават супер неща. Тиквички, мишмаш с чукнати яйца, пържоли и т.н.
Според мен черните ви дробове ще страдат от многото месо. Също съм чула от доктор, че от постоянното ядене на месо, което е  с кисело пх, костите са принудени да издърпат от тях полезни вещества и организма изкарва фосфати, калций. Образува се остеопороза. Дори имам член от фамилията, която постоянно ядеше месо и сега е с остеопороза. Не знам как издържате. Аз мога да изкарам на салати много време.  newsm51

# 532
  • Мнения: 4 580
Момичета , вярно ли е, че глюкофаж и метформин са едно и също лекарство, но метформин е  generic?
На мен нищо не ми изписаха , кръвната ми захар е 5,6 😐 , границата е 6.
С рецепта ли е глюкофаж в БГ?

Глюкофаж се изписва от лекар и обикновено е на рецепта, но няма проблем да го купиш в аптеките и без да я показваш. Само казваш какъв глюкофаж искаш.
Блгословена, браво за издържането дълго време на салати, но не всички са такива късметлии. Аз лично успявам три дни, четвъртия е с много усилия и борба за контрол. Затова реших да не се мъча, карам три сурови зеленчуци, един, рядко два, с месо и пак така.
Обаче всеки месец цикъла ми проваля поне по една седмица, а не е като да не се боря... Disappointed Relieved

# 533
  • Мнения: 27 509
Не знам за другите, но аз всъщност не ям чаааак толкова много месо. Общо взето, има хора които се хранят викоковъглехидратно и ме задминават по ядене на месо Grinning Без "месо" не сядат на масата... А относно "дърпането"  на калций от костите и остеопорозата- честно казано, за първи път чувам, че месото е виновно за това, но пък много пъти съм чела, че зърнените храни (например, и за прясното мляко подобни изследвания са ми попадали) извличат калций....Иначе за Ph е така, но може би проблем би имал някой който наистина прекалява с месото и не яде почти никакви салати и зеленчуци. А има и други "киселинни" храни, не е само месото. Stuck Out Tongue Winking Eye Например.....мазно месо с хляб и с картофи или ориз. Аз ям доста яйца също. Чернодробните ми ензими са ок, а всъщност черният ми дроб ме е болял в миналото от пържено и от тежки сладкиши, от преяждане също. Не и от месо със зеленчук. Но ако има изявен проблем с черен дроб още преди започване на режим, то тогава е друго. Предполагам.

# 534
  • Мнения: 1 684
Аз не ям месо. По отношение на калция, не знам колко е вярно това за месото. Моите стави доста си пукат, в месото има колаген, който с нищо не можеш да замениш. За млякото знам , че пречи на костите , но за месото за пръв път чувам. РН е ниско и когато ядеш въглехидрати , правят киселинна кръв. За високо РН спомагат единствено зеленчуци. Зимата когато нямаше много зеленчуци и РН 5 съм стигала.

# 535
  • Мнения: X
Скрит текст:
Ами сестра ми използва рошков, кокосово, прочее модерни брашна които май не са с глутен. Покрай нея и аз се запалих. Вярно,че имам проблем със стомаха и червата. Има моменти когато сякаш в тънките чврва червеи ме гризат, преди цикъл винаги съм с разстройство. Реших и аз малко по-малко да спирам лепилото;).
Видях един сайт, който бяхте публикували, отворих линка. Имаше доста десерти, високомазнинни рецепти. Май ще яде кюфтета от пролетен лук с яйца. Стават супер неща. Тиквички, мишмаш с чукнати яйца, пържоли и т.н.
Според мен черните ви дробове ще страдат от многото месо. Също съм чула от доктор, че от постоянното ядене на месо, което е  с кисело пх, костите са принудени да издърпат от тях полезни вещества и организма изкарва фосфати, калций. Образува се остеопороза. Дори имам член от фамилията, която постоянно ядеше месо и сега е с остеопороза. Не знам как издържате. Аз мога да изкарам на салати много време.  newsm51
Още ли има хора, които вярват в тия басни?   Smiley
На бас се хващам, че роднината ти с остеопороза освен месото, яко е наблягала и на ориз, картофки, тесто всякакво, десерти?  Или кисело мляко, по 2 на ден?

# 536
  • BG
  • Мнения: 4 456
Възможно ли е от зелениите урината да има лек , съвсем лек зеленикав отенък? Само сутрешната имам предвид, знам, че от В12 става малко електрикова.
Снощи вечерях пържола и салата и тази сутрин доста ме боля стомаха, но като изядох една препечена филийка ми мина. Явно за мен не е много ОК подобен вид хранене, защото и преди няколко дена отново ми се случи  същото. Може би ще трябва да добавям и малко от режимния хляб към вечерята си.
Киселото мляко не го ли препоръчват точно против чупливи кости, за пръв път чувам, че е обратното, добре че се включих в тази тема, защото научавам все повече неща, които не съм предполагала, че са верни.

# 537
  • Мнения: 31 669
Чувала съм, че и кафето дърпало калция, ама няма заради един слух да го спирам Grinning

# 538
  • Мнения: 998
Момичета, ето резултатите на майка ми:

Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
ОГТТ-0,60,120                      
     Глюкоза        4.92       mmol/l    2.8 - 6.1   
     Глюкоза        8.09       mmol/l       
     Глюкоза        4.80       mmol/l    3.5 -7.8   
Гликиран хемоглобин                     
     Гликиран хемоглобин              %    < 5.7   
     Гликиран хемоглобин              mmol/mol    20 - 42   
Хормони
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
HOMA индекс        4.35       %     IR<2.5 нормален; 2.55.0 инсулинова резистентност   
     Глюкоза        4.92       mmol/l    2.8 - 6.1   
     Инсулин        19.9       uIU/ml    2.6 - 24.9   
ОГТТ-0,60,120                      
     Инсулин        19.9       uIU/ml    2.6 - 24.9   
     Инсулин        147.3       uIU/ml       
     Инсулин        95.5       uIU/ml    2.6 - 24.9

Моля ви за мнение  Cry Струва ми се направо трагично положението?!

# 539
  • Мнения: 31 669
Може ли мнение за диатомичната пръст?

Общи условия

Активация на акаунт