ОКТОМВРИйски мами 2019 - тема 3

  • 20 583
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 84
Момичетата с таласемия-минор или бета Ви е?
Майка ми е с минор, засега уж казват, че нямало никакъв проблем. Не взимам никакви добавки.

Благодаря ви!

И аз съм с минор. Повечето лекари питат дали в генетично доказано, че я имаш. Не е само хемоглобина, гледа се също морфология на еритроцитите. Също се следят желязо и желязо-свързващ капацитет.
При мен на по-късен етап започна да пада хемоглобина и ми бяха изписали ампули желязо. Добре ми подействаха, най-нисък ми беше точно като ме приеха да раждам - 99 🙂 Но не се наложи кръвопреливане.
Към момента и аз нищо не пия, но и не съм си правила ПКК. 🙂

# 46
  • Мнения: 469
Аз съм Rh- 
Oсвен всичко друго и това, за да е по-интересно Grinning пуснаха ми антитела, но не знам дали не беше рано за тях.
За тромбифилията съм на аспирин засега. В 12.30ч съм при Сигридов и ще ми каже какво още ще правим освен аспирина.

# 47
  • Мнения: 1 472
Относно талсемията , моите кръвни по нищо не подсказват да имам, според АГ абсурд  (хемоглобин,еритроцити, ЖСК всичко в норми), но тъй като баба ми е с таласемия и друго АГ настоя да пусна генетично изследване, където много объркващо е написан коментара...вероятно...може би....
Сега и аз съм объркана - имам ли, нямам ли....? Ще говоря и с хематолог....

Frrrrr, пиши на каква терапия си след консултацията ....док.от феталната морфология ми спря фраксипарина и каза да съм само на аспирин 150мг., което е различно от мнението на имунолога и ми е притеснено честно казано да не объркам нещо....
Аз съм хетерозигот 4G/5G и хетерозигот АСЕ уж нискорискови ги водят, но имам един мисед преди да открия тромбофилията....

# 48
  • Мнения: 293
И аз съм с Rh- 
Все още не са ми пуснали антитела, но според мен е рано. Надявам се всичко да е наред.

# 49
  • Мнения: 1 521
Аз съм Rh- 
Oсвен всичко друго и това, за да е по-интересно Grinning пуснаха ми антитела, но не знам дали не беше рано за тях.
За тромбифилията съм на аспирин засега. В 12.30ч съм при Сигридов и ще ми каже какво още ще правим освен аспирина.
Стискам ти палци, аз вчера минах при него, вЗеми си лист да си запишеш после кое какво да пиеш, защото на мен ми даде 12 неща Grinning

# 50
  • Мнения: 84
Аз съм Rh- 
Oсвен всичко друго и това, за да е по-интересно Grinning пуснаха ми антитела, но не знам дали не беше рано за тях.
За тромбифилията съм на аспирин засега. В 12.30ч съм при Сигридов и ще ми каже какво още ще правим освен аспирина.
Стискам ти палци, аз вчера минах при него, вЗеми си лист да си запишеш после кое какво да пиеш, защото на мен ми даде 12 неща Grinning

А ти беше ли си пуснала някакви изследвания предварително?

# 51
  • Мнения: 1 521
Бях, да. Много.

# 52
  • Мнения: 315
Бях на преглед днес и май ще си имаме момиченцее ☺️☺️☺️ Питах дали може да раждам нормално след операция, каза, че няма проблем. Не се бях замисляла до сега, че при секцио се реже и матката, а при мен няма такова нещо. Само всичко да си е норлмално, самото раждане не ме плаши, дори секциото и мен ме плаши повече, защото вече съм минала през една операция и да не е била същата, но се възтанових много бавно. Първите две седмици само лежах, ставах от леглото единствено, за да отида до тоалетна. Не мога да си представя да имам и едно малко бебенце да гледам как с тези болки ще се справя.

# 53
  • Мнения: 226
Момичета, относно естественото раждане след секцио, тук във форума съм попадала на една тема с много полезни и интересни линкове: https://www.bg-mamma.com/?topic=818394.390 Simple Smile

# 54
  • Мнения: 64
Здравейте, момичета.
Бременна съм в 15 седмица, бебето върви 2/3 дни назад, но лекарката, каза че се развива много добре.
Термин 5 октомври.
БХС и др. изследвания са добре, което малко ме успокои и мога да се присъединя към вас. ☺
Вчера разбрахме, че ще си имаме момиченце. 👱‍♀️ Което оправда и моето предчувствие. Първо детенце ще ни е и вълнението е огромно.😊
Неразположенията(повечето) от първото тримесечие отминаха. И сега се чувствам много по-добре.
 Като цяло все още нямам апетит. Ям основно зеленчуци. А мисълта за месо ми е противна. 
Малко преди да забременея, сама си пуснах някои изследвания. И си открих Хашимото, дефицит на В12 и вит Д. Всяко от тези неща са си опасни и трябва да се контролират при бременност.  Така че, момичета изследвайте се сами, рядко някой лекар ги назначава. За вит В 12 референтните стойности на лабораториите са занижени и ако е в граници лекарите казват, че е добре, но не е така. Трябва да е поне 500 има много информация. Моят вит Б 12 падна до 120 и ми назначиха 5 инжекции. Всеки момент ще ми излязат новите изследвания и ще видя, колко се е повишил.
Пожелавам само хубави резултати, на тези които им предстои БХС, а и за всички други изследвания.🍀


# 55
  • Мнения: 354
Djesi8567 добре дошла и честито. И аз съм 15 с. И като гледам и кгато симптоми и като храна еднакво си вървим. Момичета днес бях до Рамус и видях, че за април има промоционална цена за изследване  а Б12+Д ако някоя иска да се възползва.

# 56
  • Мнения: 4 036
Момичета, и аэ съм в 15та г.с. Поддържам постоянна температура 37,2. ГИНЕКОЛОЖКАТА МИ КАЭА, ЧЕ не е нормално, но нямало какво да се направи ... Някоя да има такава температура леко эавишена?

# 57
  • Мнения: 1 472
Аз пък от моята АГ знам, че при бременност е нормално до 37.1-37.2 да стига температурата и че нищо не трябва да правя , над тази стойност вече е знак за настинка или нещо друго....

# 58
  • Мнения: 1 521
Момичета, и аэ съм в 15та г.с. Поддържам постоянна температура 37,2. ГИНЕКОЛОЖКАТА МИ КАЭА, ЧЕ не е нормално, но нямало какво да се направи ... Някоя да има такава температура леко эавишена?
Това не е нормално, пускай ПКК + диференциално броене и CRP и отивай при адекватен лекар, не гинеколог, хематолог или някой да разчете резултатите и да те прегледат.

# 59
  • Мнения: 173
Не се стресирай, при бременните е нормално малко да е покачена телесната температура, ако нямаш други оплаквания не е нужно да го мислиш. Ние тук не сме лекари, но мога да се опитам да ти обясня така: имаш живот в себе си, бебчето расте, случват се много различни процеси в тялото ти и то работи по различен начин, дали заради това не може с малко да покачи температурата си? Още един факт в началото на бременността се чувстваме все измръзнали, с ледени крайници, в последствие този симптом отшумява... може да питаш жени в 8 и 9 месец как ще си опишат състояти, на мен ми казват, че им е горещо, не търпят дрехи и се изпотяват.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 18:34 от Krasi_mira_ni

Общи условия

Активация на акаунт