Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 16

  • 39 227
  • 733
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 9 111
Аз не мога да се оплача от отношение. Дори напротив. Изключително съм доволна.
Но ми направи впечатление, че по отношение на кърмене даваха много противоречиви, откъслечни и често неправилни съвети на жените, с които бях в стая. Ако не си подготвен предварително от лекции, форуми, статии и т.н., няма да се справиш с тези съвети.
Има си нужда от консултант по кърмене, който само с това да се занимава и да е на разположение непрекъснато на етажа с родилките.
Показното как се къпе бебето наистина беше набързо, през стъклото и бяхме няколко жени, та не успяваш да видиш всичко, но аз останах и си зададох въпросите - за грижа за кожа, уши, забелване, нокти, пъп и всичко, което ме вълнуваше и на всичко ми отговориха.

# 226
  • Мнения: 227
Благодаря, Вълшебство! Ще послушам съвета ти и просто ще отида с положителна нагласа, но и реалистична че все пак престоя ми ще е в болница, а не на почивка Simple Smile пък и ако всичко е наред все пак ще е само няколко дена.  Благодаря и за хубавите пожелания за раждането! Да сте живи и здрави и ти и бебчето ти и само хубави неща да ви се случват ! ❤

# 227
  • Мнения: 464
Вълшебство, без да се заяждам, но ми е любопитно след всичко, което си написала/ преживяла там, защо пак би я избрала 🤔

Иначе по темата, и аз пак бих я избрала. Освен че ми спасиха живота в реанимация, където бях една седмица, след общо две седмици престой в болницата си прибрах едно здраво и щастливо бебе. Имайки предвид че първата седмица изцяло за него се грижеха в неонатология, аз за съжаление го виждах за по 1 минута на ден.

# 228
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Вълшебство, без да се заяждам, но ми е любопитно след всичко, което си написала/ преживяла там, защо пак би я избрала 🤔

Защото май с болниците е въпросът да избереш по-малкото зло. И съм съвсем наясно, че моите оплаквания са бял кахър на фона на други в държавна болница.

Никъде и никога не съм отричала, че са много добри професионалисти.

# 229
  • Мнения: 18 473
Вълшебство, ще те помоля да не ми приписваш неща, които не съм казала. Кофти отношението от страна на пациентите не е художествена измислица и не е мой проблем, че се припозна. Да се беше припознала, че разказаните случаи може и да нямат общо.

Но пък хубаво, че разказа какво точно е било отношението, от което се оплакваш. Не е професионално, особено е частта да те коментират в твое присъствие, но поне са от сорта на “думам ти, дъще, сещай се, снахо”, а не откровени грубости.

Второ легло в единичните стаи има отдавна. На такова бях още през 2017 г.


# 230
  • Мнения: 227


Второ легло в единичните стаи има отдавна. На такова бях още през 2017 г.

Може, аз не знам. Това и бяха думите. Може би е имала предвид, че вече няма възможност за настаняване в единична стая, каквато е имало преди, знам ли..

# 231
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Вълшебство, ще те помоля да не ми приписваш неща, които не съм казала. Кофти отношението от страна на пациентите не е художествена измислица и не е мой проблем, че се припозна. Да се беше припознала, че разказаните случаи може и да нямат общо.

Но пък хубаво, че разказа какво точно е било отношението, от което се оплакваш. Не е професионално, особено е частта да те коментират в твое присъствие, но поне са от сорта на “думам ти, дъще, сещай се, снахо”, а не откровени грубости.

Второ легло в единичните стаи има отдавна. На такова бях още през 2017 г.


Извинявам се, но отношението "Аз плащам и съм велик" ми е особено противно, та идеята да съм асоциирана пряко или косвено с такова ми опъна някой нерв в повече. Не съм искала да те засегна Blush
Факт е, че кофти пациентското отношение също съществува и не го оспорвам.
И да, със сигурност нямаше откровена грубост, но пак остава горчивия вкус.

# 232
  • Мнения: X
Аз бях изключително доволна от начина на раздвижване в реанимация. След това те качват на инвалидна количка и с нея те водят в родилното. Там исках да ставам и ходя веднага, а акушерките ми казаха да почивам.Носех детето на ръце и ми направиха забележка, да не го правя, защото може да ми прилошее и да припадна.

# 233
  • Мнения: 6 542
Аз от акушерките, лекарите и грижите в реанимация, изобщо от медицинските грижи за мен и бебето, съм много доволна. А в края на краищата това е най-важното. Другото са бели кахъри, дет' се вика 😃
И аз не видях как се къпе бебе, но се справих след това и без тези уроци. На всички въпроси, които се сетих да задам ми отговориха. За кърменето нямаше как да ми помогнат, защото бебето седя 5 дни на системи при тях и му ходех на свиждане, но със съвети след това от тук, от там, се справихме и с това. Една седмица седя при тях, но си го прибрах не подсечено.

# 234
  • Мнения: 923
През цялата си бременност не съм изгледала нито едно клипче за това как се държи бебето,как се поставя на гърда,не съм и ходила на никакви консултации,курсове.Не съм хващала новородено преди това,обяснението от акушерките беше както при всички...това не ми попречи да кърмя 10м..Какво толкова има за обяснение и учене?!За къпането по същия начин.Висше образование не ти трябва за тези неща.Да седнат да кърмят вместо вас ли искате?! Винаги ми е било чудно.За вдигането и въобще целия зор ,който дават,да за освобождаване на легло е ,но и чисто физически по-бързо се възтановяваш,ако се изправиш по-бързо(имам 5 гинекологични операции ,2 от който в други болници и на всякъде са ми давали зор за ставане).Както и преди бях писала отваш с мисия-да родиш здраво дете,ти да си здрав,да си излезнете заедно от там,никой да не ти крещи,ако се случи нещо да се реагира адекватно и професионално...Да и на мен не ми хареса една от  мацките в неонатология,беше най-младата и нетипично за възраста си все гледаше като натровен бурсук,така и отговаряше,ми направих и забележка,гледаше с други очи след това.В анкетния лист бях го описала,дали ще има дълготраен ефект  друг въпрос.

# 235
  • Мнения: 1 607
И преди съм писала за сравнението между Шейново преди 15, Майчин дом преди 9 г.  и сега Надежда. Оставям всички дребни несгоди и ще Ви кажа, че единствената причина за толкова голямата разлика между децата ми са първите две болници. В Шейново бяхме осем с обща баня на етажа. Ако ти изнася казаха, а аз с първо дете.   В МД бяхме четири със същата баня. Да ни взимат бебетата? Неее оставят ги в коридора м/ у двете отделения на течението. Ако го вземеш вземеш ако не там ки стои пет десет мин.  Не ми се говори. И няма да повярвам че след толкова год. висиш ли всичко е различно, че и ремонтирано  и тн. От Надежда съм доволна много. Просто се почувствах човек.

# 236
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Както и преди бях писала отваш с мисия-да родиш здраво дете,ти да си здрав,да си излезнете заедно от там,никой да не ти крещи,ако се случи нещо да се реагира адекватно и професионално...Да и на мен не ми хареса една от  мацките в неонатология,беше

Еми именно заради това нивото и отношението в родилните отделения по принцип е такова в момента. Защото всичко накрая опира само до - "абе нали сме живи и здрави". И да това е най-важното, ама все си мисля, че имаме право да изискваме повече отношение от никой да не ти крещи.
И ако някой е природен талант, аз не съм. Имам нужда и подкрепа, и от обяснения, и от кураж. Сигурно съм лигла с претенции, и знам че баба ми е раждала на полето, ма то за това уж е 21 век, за да се подобряват нещата. Още повече след като говорим за частна болница и инвестираната сума.

# 237
  • Мнения: 18 473
Тук съм съгласна с Вълшебство. Не трябва да се допуска дори намек за кофти отношение, защото много бързо започва градация. Като минат безнаказано няколко груби озъбвания, веднага ще се върнат към старата песен. Защото повечето идват от държавните болници, където знаем какво е положението с отношението към пациентите. На мен също живо и здраво дете не ми е достатъчно, ако с мен се държат като с животно.

За щастие поне през 2017г. такова нещо нямаше. Надявам се и да не допуснат точно отношението към пациента да страда заради огромния наплив.

# 238
  • Мнения: 807
Интересувам се от раждане в болницата и ще следя коментарите.

# 239
  • Мнения: 6 542
Чак пък като с животно да се държат с някого... Не мисля, че точно в Надежда се е случвало и ще се случи.
Да, имаше една санитарка озъбена при мен (за бебешката акушерка чух от друга жена), но като цяло всички много мило се държаха с мен. Лекарката, при която бях минаваше да ме види, дори като не е дежурна, а ме видя за първи път като влязох да раждам. Така че отношение към пациента има. Разбира се, че винаги ще има някоя крива, това навсякъде го има и те са хора - я някой не се е наспал, я са го ядосали. Не казвам, че е оправдано и че не трябва да имаш очаквания щом се плаща повече, но е нормално да се случи. Правиш забележка, оплакваш се, питаш каквото очакваш да те научат ако те не се сетят и така.

Общи условия

Активация на акаунт