СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 3

  • 27 973
  • 750
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 126
За ниското кръвно - винаги съм била и сега съм даже понякога 80-60, 90-60 ако е съм бомба Simple Smile А иначе АГ-то ми го мери и каза: ниско е, но моля те повече айран, шоколад и като ти стане лошо- знаеш, лягаш и вдигаш краката или ги сгъваш, така ще е!!!
Аз  пък нямам още записан час за ФМ Sad нещо мойта АГ не дава зор. Но в края на месеца съм на преглед и ПАК ще я попитам.

# 31
  • Мнения: 120
Момичета, изпращат ли ви на фетална ехокардиография? Ако да, насочили ли сте се към лекар, който да я направи?

# 32
  • Мнения: 149
Имам въпрос, кога започнахте да усещате бебоците да мърдат? Аз съм със задна плацента и доктора чак се учуди, че нищо не съм усетила още. Приятелките ми ми обясняват много старателно, че ще усетя "пърхане на пеперуди" в корема, ама на мен нищо не ми пърха още

# 33
  • Мнения: 1 554
16-та седмица усетих. Не съм усещала пърхане на пеперуди. Усеща се като пукане на мехурче по-скоро. Или движение на черво, но без да чуваш къркоренето.

# 34
  • Мнения: 426
В понеделник (18+4) бях на ФМ, всичко е ок. И най-после разбрах, че съм със задна плацента. Не че има голямо значение, но тук май повечето от вас знаеха с каква са, а аз даже не бях чувала за това Simple Smile
Evanitha, гинекологът ме изпрати на фетална ехокардиография, но каза, че не вижда нищо притеснително. Изпраща ме, защото съм рискова група. Успях да запиша час за нея чак за 03.05, когато ще съм 22+1. А уж е хубаво да се направи между 20 и 22 седмица.
Meri_Mar, свиркай си, и не им се връзвай. Аз започнах с повече кг и също като теб си мисля, че още не искам да ми личи или да ме бройкат, но какво значение има в крайна сметка. Ако някой ме закачи по темата, казвам че съм с тризнаци, и явно съм убедителна, защото няколко човека наистина ми се хванаха на глупостите!
katiusha_ , и аз още нищо не усещам. Но щом гинекологът ми не ме стресира и казва, че всичко е наред, аз съм доволна. Ще има по-нататък да будувам и да се оплаквам от много ритници!

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 15:12 от Potrebitelka1

# 35
  • Мнения: 379
В понеделник (18+4) бях на ФМ, всичко е ок. И най-после разбрах, че съм със задна плацента. Не че има голямо значение, но тук май повечето от вас знаеха с каква са, а аз даже не бях чувала за това Simple Smile
Evanitha, гинекологът ме изпрати на фетална ехокардиография, но каза, че не вижда нищо притеснително. Изпраща ме, защото съм рискова група. Успях да запиша час за нея чак за 03.05, когато ще съм 22+1. А уж е хубаво да се направи между 20 и 22 седмица.
Meri_Mar, свиркай си, и не им се връзвай. Аз започнах с повече кг и също като теб си мисля, че още не искам да ми личи или да ме бройкат, но какво значение има в крайна сметка. Ако някой ме закачи по темата, казвам че съм с тризнаци, и явно съм убедителна, защото няколко човека наистина ми се хванаха на глупостите!

Това е добра идея Grinning Благодаря ви Heart

# 36
  • Мнения: 120
Evanitha, гинекологът ме изпрати на фетална ехокардиография, но каза, че не вижда нищо притеснително. Изпраща ме, защото съм рискова група. Успях да запиша час за нея чак за 03.05, когато ще съм 22+1. А уж е хубаво да се направи между 20 и 22 седмица.
Аз записах за 22 при доцент Томова, също, според гинеколога ми всичко е наред, но иска да ме види и специалист. 20 седмица ще съм тогава.

# 37
  • Мнения: 4
А ми то е всеки ден момичета..... днес вече ги скастрих, че не ми е приятно. В крайна сметка октомври бях със спонтанен аборт и това чудо в мен се случи по Коледа, приоритет ми е да се пазя и детенцето да се роди живо и здраво.... и въпреки това суетата е голямо нещо. На вас благодаря за подкрепата Heart
Изобщо не им обръщай внимание, мила.
Това, колко ти е пораснал коремът, е строго индивидуално. Ние на работа сме три бременни с термин през септември, като на едната колежка коремът и е доста по-голям от моя. Важното е прегледите да потвърждават, че бебчетата се развиват нормално.

# 38
  • Мнения: 126
В понеделник (18+4) бях на ФМ, всичко е ок. И най-после разбрах, че съм със задна плацента. Не че има голямо значение, но тук май повечето от вас знаеха с каква са, а аз даже не бях чувала за това Simple Smile


Къде ходи на ФМ? Горе-доло цените как са?

Благодаря!!

# 39
  • Мнения: 1 554
Добре де, всички ли сте с големи тумбаци? Само моя ли не е пораснал от 14 г.с. до края на 18та? Почнах от 47 кг, сега съм малко над 49. 165 см ръст.

# 40
  • Мнения: 2 254
Meri_Mar, изобщо не се ядосвай за такива коментари. Простотията не можем да я контролираме.

Аз съм на преглед чак след седмица, нямам търпение вече. Влизам в 17та седмица днес, не съм усетила движение още, а много ми се иска, но явно ще почакам.

С ниско кръвно съм и аз, много обичам кафе, но вече и едно не мога да изпия. Усещам го отвратително на вкус.
Не снам дали към цялостната умора, която почти постоянно изпитвам, се е прибавила и пролетна, но се чувствам като изстискана. Ако можеше няколко дни да спя и да си почивам, щях да съм много доволна.

# 41
  • Мнения: 126
Е не са чак толкова големи ! Моя е голям само като се наям. хахаха  Simple Smile Според мен е нормално Simple Smile Важното е болки да няма !

# 42
  • Мнения: 510
Evanitha, гинекологът ме изпрати на фетална ехокардиография, но каза, че не вижда нищо притеснително. Изпраща ме, защото съм рискова група. Успях да запиша час за нея чак за 03.05, когато ще съм 22+1. А уж е хубаво да се направи между 20 и 22 седмица.
Аз записах за 22 при доцент Томова, също, според гинеколога ми всичко е наред, но иска да ме види и специалист. 20 седмица ще съм тогава.
За доцент Снежинка Томова ли става въпрос?
Ако е тя, може ли да ми кажеш къде преглежда и някакви координати. Много благодаря.

# 43
  • София
  • Мнения: 169
Имам въпрос, кога започнахте да усещате бебоците да мърдат? Аз съм със задна плацента и доктора чак се учуди, че нищо не съм усетила още. Приятелките ми ми обясняват много старателно, че ще усетя "пърхане на пеперуди" в корема, ама на мен нищо не ми пърха още
Аз май започнай да го усещам от понеделник (бях точно първи ден на 16та седмица). Но не като пърхане, а като слаби побутвания и то само когато съм седнала. На мен ми е трета бременност, първия път го усетих в 20г.с (предна плацента), втория път в 19та (задна) и сега пак задна и 16та.

Благодаря за темичката Smile

Аз пък имам толкова сланинка, че изобщо не знам корема по-голям ли ми е или не...Но не се сравнявайте, всеки е с различна физиология и няма смисъл от коментари, сравнения и т.н. Голям пък зор да се изкажат хората, все едно всички са еднакви.. Rage Само да кажа, че първата ми бременност, корема ми беше огромен, бебето се роди 3500, втория път не ми беше чак толкова голям - бебе 3900!

За цените на ФМ, аз на 15.05 (21ва седмица) съм при Стратиева (130лв казаха). До колкото помня предишните при Марков беше около 110-120лв.





# 44
  • Мнения: 426
*Mimoza_*,
не съм в България и тези изследвания при мен са по здравна каса.
За това не участвам в разговорите за лекари и болници (Извинявай, Evanitha, и на теб поради тази причина не отговорих на въпроса при кой лекар, ще ходя на ФЕ).
Дано някое от другите момичета да сподели мнение.

Общи условия

Активация на акаунт