СЕПТЕМВРИйски мами 2019 - Тема 3

  • 28 045
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 27
Момичета, с малко закъснение и аз се присъединявам към септемврийските мамчета! Simple Smile За момента чакаме момчемце около 5.09.
АГ-то ми работи в Шейново и за момента мисля да не сменям болницата. Ако имате някакви отзиви от там, нещо по-прясно от другите теми, ще се радвам да споделяте.
Ще раждам секцио по месеци ако причини и се надявам персоналът да е ОК- чуват се различни мнения.
АГ-то ме записа за фетална там- на 2.05, ще съм в 20 ГС и тъкмо ще разгледам и разпитам. Колебая се, дали да не се запиша и някъде другаде, но най-вероятно ще изчакам да мине и ще реша, в случай че изскочи нещо непредвидено.

# 61
  • Мнения: 45
Аз съм се ориентирала към Токуда само и единствено заради АГ-то ми и неонатологията. Иначе вдигнаха цените и не ми се иска да ги спонсорирам по никакъв начин.
Кой лекар си избрала? Simple Smile

# 62
  • Мнения: 4
Живот и здраве, аз ще раждам в Майчин дом, тъй като лекарката ми работи там - д-р Савова.

# 63
  • Мнения: 510
Аз съм се ориентирала към Токуда само и единствено заради АГ-то ми и неонатологията. Иначе вдигнаха цените и не ми се иска да ги спонсорирам по никакъв начин.
Кой лекар си избрала? Simple Smile
Апостолова.

# 64
  • Мнения: 510
За ТОКУДА:
1600лв раждане (естествено или секцио)
700лв неонатологичен пакет
Единична стая - 200лв за нощувка
Двойна стая - 100лв за нощувка
Има административна (битова) такса - 3 дни =85лв, за 5 дни при секцио = 120лв.
Тук е важно да спомена, че на етаж 5, където настаняват родилките, няма други стаи освен единични и двойни. Те са след основен ремонт, луксозни и т.н. Ако не искаш да си там -отиваш в друга болница, нямаш право на избор.
За секциото нощувките са 5, но докторите при планово секцио 1-та вечер те настаняват на ет.3, на следващия ден те режат и пак си на ет.3, т.е. имаш 2 нощувки на ет.3 и следващите 3 са на ет.5. Дали естествено или секцио, цената за нощувките е една и съща, защото нощувките на 3 етаж не се плащат, те се поемат от ЗК. Има разлика в административната такса само.
И забележи, от болницата получаваш вода, мокри кърпички и купа с плодове (като се почувстваш добре) като комплимент.
Ами това е. Лежах там тази седмица и имах време да разпитам всички по няколко пъти.

# 65
  • Мнения: 126
Мами, по-време на ФМ разрешават ли на мъжете да влизат в кабинета и да присъстват или лекарите се дразнят?

# 66
  • Мнения: 149
Mimoza, надявам се да разрешават защото ми беше много криво че на първата ФМ мъжа ми не успя да дойде. Силно се надявам да може да присъства на втората, защото е много интересно, а и сега живот и здраве, ще можем да видим оформена беба

# 67
  • Мнения: 4
Мами, по-време на ФМ разрешават ли на мъжете да влизат в кабинета и да присъстват или лекарите се дразнят?
Да, разрешават, няма никакъв проблем таткото да присъства.

# 68
  • Мнения: 126
и аз искам да присъства, ама ако съм за пръв път при даден лекар, не го познавам и не знам как ще реагира - да не го ядосам Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 038
Според мен е практика бащите да присъстват на прегледите и никой не би се разсърдил. Аз ходя в Св. Петка и в чакалнята е пълно с татковци, деца, баби и други придружители Simple Smile

Обещала съм на нашата кака да я водя на следващия ми преглед, който е другата седмица, много се вълнува Simple Smile Таткото като разбра, каза, че и той ще дойде, та ще сме като циганска фамилия. Не вярвам някой да направи проблем за подобно нещо.

# 70
  • Мнения: 27
Мами, аз започвам да се притеснявам за педиатър. Вие имате ли си вече или тепърва ще избирате? Аз започвам да търся някой в София за предпочитане около Дианабад и Изток 😀 и се почва едно четене по форуми

# 71
  • София
  • Мнения: 355
За ФМ  и татковците - навсякъде позволяват. За деца не съм много сигурна дали ще са ок лекарите, че те са малко по-неконтролируеми. На обикновен преглед предполагам, че няма да е проблем. И аз съм им обещала на моите, че ще ги водя,  но по-натам, че още баткото е на училище.
За раждане - мисля пак да е в Шейново. Предните 2 пъти раждах там, без избор на екип и съм доволна от отношението и грижите. Не ми е направило впечатление да се държат различно с пациентките с и без избор, при тези с избор минаваше и техния си лекар за 1-2-3 минути и толкова, другите си се държаха съвсем нормално.
Педиатър - имаме си, малко ни е далеч от новото жилище, но не желая да я сменям, доволна съм от нея, въпреки че се чака повечко пред кабинета.

# 72
  • Мнения: 2 255
Добро утро,

Моят лекар също няма нищо против да присъства таткото, дори сам го кани всеки Simple Smile, разбира се ме беше попитал първо дали аз съм ок Simple Smile

# 73
  • Мнения: 26
Здравейте, отдавна не съм писала. При мен всичко е наред - само едно течение ме притеснява и съм на Макмирор глобули за две седмици, та ще видим ще се повлияе ли. Други оплаквания нямам - освен задуха от време на време, но мисля е нормално. Потвърдено на 100 процента от 2ма лекари , че ще имаме момченце,така че ще помоля за синьо щъркелче. Simple Smile Не знам вие как сте с покупките, но аз почти съм готова с много от нещата, само кошара, количка и някое друго шише ми останаха.  Yum Animal Smile Cat

# 74
  • Мнения: 138
Здравейте  някой има ли информация за цените в Св.Лазар?

Общи условия

Активация на акаунт