За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 329
  • 751
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 001
Мен много ме дразни като почнат да дават примери как в Западна Европа не слагали ваксини. Само че това не означава, че никой не държи родителите отговорни. При записване в ясла, например, се посочва имунизационния статус на детето, и той се декларира пред здравните власти. В случай на инфекциозна болест, която би могла да бъде избегната, ако детето е било ваксинирано, защото то може да зарази детенце, което заради по-малката си възраст още не може да подлежи на имунизация, се приема, че това дете е виновно за разпространител на епидемията, и директно изхвърчава от ясла, училище, няма значение. Я познайте дали повече това дете ще бъде прието някъде другаде.
Колкото и да изтъкват колко е “свободно” на Запад и имайки предвид, че масово децата тръгват на ясла около годинката, много малко родители рискуват да не имунизират детето си.

# 211
  • Мнения: 13 082
Николета, доколкото знам и при вас има ваксини, които са задължителни, нали?

# 212
  • Мнения: 1 001
Николета, доколкото знам и при вас има ваксини, които са задължителни, нали?
Май няма, всичко е пожелателно. Първите ваксини са даже месец след раждането или нещо такова, забравих вече. Но родителите реално може да вземат решение кои да сложат и кои не. Аз лично не познавам деца, които въобще да не са имунизирани. Прекалено е голям рискът, ако детето тръгне на ясла на 8м, примерно.

# 213
  • Мнения: 1 472
Не знам как е в Европата, 😁не ни се е налагало да представяме ваксини, но за щатите, дори на интервю не те пускат, докато не докажеш ваксини или не се ваксинираш, за задължителните им там

# 214
  • София
  • Мнения: 3 715
Как тогава стана тая епидемия в Ню Йорк? Аз също мисля, че жените, които не си ваксинират децата са простички. А личните лекари, които им фалшифицират бележките са за затвор. Пълни олигофрени са те...

# 215
  • Мнения: 1 472
Не зная, как е станала епидемията😁 колко нелегално влезли има, друг въпрос. Говоря за легално такива

# 216
  • Мнения: 16 871
Докато съвестта на лекарите го позволява и докато държавата не контролира,  ще има и тази мода.

# 217
  • Варна
  • Мнения: 1 596
За съжаление има доста случаи на странични реакции от ваксини(няма как да бъде доказано точно от ваксините ли са), които се разгласиха и те събудиха огромен страх. Има и доста необразовани да кажем жени, които повтарят някакви неща, които са чули отнякъде без да си направят труда да прочетат, та и вземат решения на база градски легенди. Аз с ужас посрещам всяка ваксина, мисля че би трябвало държавата да осигури пакет изследвания преди ваксини, които да са на база статистиката от регистрираните странични реакции. Със сигурност може да се обобщят някои рискови фактори и да се избягват, а не да се играе на руска рулетка с децата. Някои деца имат заболявания, алергии и т.н., за които родителите разбират след ваксинация с ужасни реакции. Някои лекари даже не проверяват добре децата здрави ли са, с недоносените е още по-притеснително, защото и за тях понякога действат по общия ред. Това за мен е страшното. Остана ни една ваксина, дано и тя мине добре, но всеки път умирам от страх.

# 218
  • Мнения: 16 871
Само за МРП ме беше страх и то заради масово създадената истерия. Въпреки че съм с всичкия си (уж), но се поддадох на страха. Нито за миг обаче не съм се колебала дали да я сложа или не.

В Австралия,  например, мрп я слагат с още 2 други многокомпонентни ваксини.
Ама там няма ясла, няма училище без пълен пакет. Та така.

# 219
  • Мнения: 1 001
Да си призная, никога не съм стояла “в очакване” да се прояви някаква реакция от ваксините. Не чета също така листовките и страничните ефекти от тях. И ще кажа защо - не живея с идеята, че за да се предпазя от нещо лошо, трябва да страня всячески от него. Да не би антибиотиците да нямат странични ефекти, най-тежките от тях никак не са приятни за четене в листовките. На мен ми изписаха преди няколко години в Германия антибиотик за възпалено гърло. Признавам си, че като прочетох листовката за какви странични ефекти става дума, и не го изпих, самолекувах се и ми мина.
Дори и след ваксина да се вдигне температура, колкото и да е трудно, трябва да реагираме адекватно и без паника, това е реакция на организма. За щастие, никога не съм ходила в спешното, давам парацетамол, ако няма ефект, тогава. И дъщеря ми вдигна 40 градуса след пневмококовата ваксина, но след парацетамол падна. Риск има винаги, идеята е дали положителните ефекти биха били повече от евентуалните негативни.
Чели сте по темите как децата биват използвани като опитни зайчета за антибиотици, давани “на сляпо”, дори майки признават, че дават антибиотик за сравнително несериозни здравословни състояния. Защо? Температура при вирусно заболяване или от ваксина, която пада след даване на медикамент, не са притеснителни. В крайна сметка, имунната система трябва да се “научи” да се бори. Да, не е приятно да гледаш детето си болно и отпаднало, но такъв е животът, всички сме минали през това.

# 220
  • Мнения: 4 660
Слагаме всички ваксини, единствено отказах Ротарикс. Не съжалявам за ротарикса наскоро във форума четох за бебе с къвави жилки в изпражненията след въпросната ваксина. Майката се чудеше какво АМ да дава на бебето.

# 221
  • Мнения: 1 134
Да си призная, никога не съм стояла “в очакване” да се прояви някаква реакция от ваксините. Не чета също така листовките и страничните ефекти от тях. И ще кажа защо - не живея с идеята, че за да се предпазя от нещо лошо, трябва да страня всячески от него. Да не би антибиотиците да нямат странични ефекти, най-тежките от тях никак не са приятни за четене в листовките. На мен ми изписаха преди няколко години в Германия антибиотик за възпалено гърло. Признавам си, че като прочетох листовката за какви странични ефекти става дума, и не го изпих, самолекувах се и ми мина.
Дори и след ваксина да се вдигне температура, колкото и да е трудно, трябва да реагираме адекватно и без паника, това е реакция на организма. За щастие, никога не съм ходила в спешното, давам парацетамол, ако няма ефект, тогава. И дъщеря ми вдигна 40 градуса след пневмококовата ваксина, но след парацетамол падна. Риск има винаги, идеята е дали положителните ефекти биха били повече от евентуалните негативни.
Чели сте по темите как децата биват използвани като опитни зайчета за антибиотици, давани “на сляпо”, дори майки признават, че дават антибиотик за сравнително несериозни здравословни състояния. Защо? Температура при вирусно заболяване или от ваксина, която пада след даване на медикамент, не са притеснителни. В крайна сметка, имунната система трябва да се “научи” да се бори. Да, не е приятно да гледаш детето си болно и отпаднало, но такъв е животът, всички сме минали през това.
Абсолютно съм съгласна, въпреки че все още не съм минала по този път. Като бъдеща майка не си и помислям да пропусна ваксина, стига здравословното състояние на детето в дадения момент да го позволява. Рискове наистина има, но така е с всяко нещо. А за безразборния прием на антибиотици мога само да кажа, че дори за един възрастен организъм е изключително опасно като практика, какво остава за дете.

# 222
  • Мнения: 35 112
Аз сложих И Ротарикс. Не знам дали е правилно, но чувствам спокойствие. Посрещаме със страх слагането на ваксина. До тук само при една е вдигал температура, но на фона на това , което очаквах, беше НИЩО. Обидно ми е някой да твърди, че детето ми е заразно, защото има ваксина. Не може един човек, който чака детето му да се излекува на психосоматичен основа да ми твърди, че аз съм безотговорен родител. Скачам веднага!

# 223
  • Мнения: 3 439
Аз с нетърпение ги чакам, така хубаво ми спинка след ваксина Blush

# 224
  • Мнения: 1 134
Аз с нетърпение ги чакам, така хубаво ми спинка след ваксина Blush
Joy Поне една майка доволна на 100% от ваксини.

Общи условия

Активация на акаунт