За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 419
  • 751
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 9 117
Аз прочетох какви са страничните реакции, за да знам какво да очаквам.
Слагаме само задължителните ваксини.

# 226
  • Мнения: 541
Към мамите с момченца . Нормално ли е над пишлето да е по подуто ?

Последна редакция: чт, 25 апр 2019, 15:24 от Renata85

# 227
  • Мнения: 1 001
С една приятелка коментирахме, че като децата бяха бебета, много по-лесно минаваха ваксините, наистина само спяха и ядяха. Около годинката имаше по-видимо изразени оплаквания, и то променливо настроение, мрънкане.
Аз не мога да оценя действието на Ротавирусната, в градината имаше няколко пъти стомашно-чревен вирус, и то при големите, нашата засега само веднъж го прихвана с повръщане, ама мина за няма и 2 дена, нищо особено.

# 228
  • Мнения: 13 082
Аз лично намирам Ротарикса за абсолютно ненужна. Покрива един единствен щам, а те са хиляди. Отказах я съответно.

# 229
  • София
  • Мнения: 2 600
Към мамите с момченца . Нормално ли е над пишлето да е по подуто ? Качвам снимка

Не, веднага на преглед! Ако пипате, болезнено ли е? Моето момче го водихме профилактично на уролог и той обясни, че ако точно там, където е на снимката, има подуто, има опасност да е херния и веднага да се води на преглед. Ако сте в София, в Пирогов в детското им отделение, не искам да ви плаша, но това трябва да се види от лекар възможно най-рано.

# 230
  • Мнения: 321
Нямам никакъв проблем с ваксините, бебка дори не вдигна темп. А за хора живеещи в глобализацията е опасно да не ваксинират децата си като пътуват навсякъде.Ако си забит в село цял живот е едно, но сега с летенето и почивките е абсурдно да разчиташ на шанса. Аз пътувам от 16 годишна сама, бях в Щатите и тогава бяха много стриктни с ваксините, помня че ми сложиха допълнителна за рубеола, ами не се споминах. После съм работила в Близкия изток, където ако нямаш ваксини си просто идиот, защото има болести, които вече ги няма в Европа. Ще сложа и против варицела, когато я въведат 2021, защото е доста гадна шарка и се кара тежко.

# 231
  • Мнения: 6 622
Варицелата може да си я внесеш от Румъния или Гърция.

# 232
  • Мнения: 6 248
Моят беше точно с такова подуване преди операцията, излязла ингвинална херния е това.Отивайте на лекар.

# 233
  • Мнения: 541
Ако се наложи операция как ..той е на 5 месеца ? Звъннахме ще говоря и с лекаря , но при вас на колко е било детето ?

# 234
  • Мнения: 6 248
Моят беше на 2 месеца когато го оперираха.Роди се с херния,изчакахме дали ще се прибере и затвори коремната стена,но имаше зверски колики и нищо не му помагаше и доста плачеше,съответно излизаше по няколко пъти на ден хернията.Консултирахме се е няколко лекаря и накрая го оперира д-р Житянов в Пирогов.Щом е тръгнала да излиза или е постоянно отвънка може да се заклещи и да стане още по сериозен проблема.Консултирайте се,сериозно е.Имаше в пирогов големи деца за такава операция,помнят всичко,лежи се неподвижно след това,с голямо дете е още по трудно.Обясниха ми,че щом излиза често единствено операцията е решение и то възможно най-рано за да няма спомени.Единствено за нас е трудно и остава спомена.Пишете на лично,ако искате 🤗

# 235
  • Мнения: 689
Момичета, има ли някоя, която е ползвала капки Грип стоп?
Малката е със запушен нос и слагам от тези капки, но не съм сигурна дали трябва да ползвам после аспиратор. Днес педиатърката ги изписа, но не попитах за тази подробност.
Вие как процедирате?

# 236
  • Мнения: 13 082
Първо почистваш носа и тогава капките. Логично е.

# 237
  • Мнения: 1 001
Аз даже ако са много мега късти сополите, първо втечнявам с ФР, чакам малко, дърпам ги, и чак след това слагам капки.

# 238
  • Мнения: 689
Почистих с физ.р-р колкото можах, но доста трудно. Запушен ѝ е носа, хрипти, едвам диша, обаче нищо не излиза с аспиратора. След това капнах от капките и сякаш резултат няма. Sad

# 239
  • Мнения: 1 001
Почистих с физ.р-р колкото можах, но доста трудно. Запушен ѝ е носа, хрипти, едвам диша, обаче нищо не излиза с аспиратора. След това капнах от капките и сякаш резултат няма. Sad
Имаш ли аспиратор за прахосмукачка? Може да са много гъсти сополите щом нищо не излиза. Ако е много запушен, трябва да ги втечниш първо с ФР.

Общи условия

Активация на акаунт