За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 356
  • 751
  •   1
Отговори
# 240
  • Перник
  • Мнения: 435
Не съм карала никаква шарка. 2 седмици преди термин имах контакт с детенце на приятелка, на което малко по-късно в същия ден му избиха първите пъпки от варицела. Е няма такъв ужас, дето изживях през последните 2 седмици преди раждането ми. В крайна сметка ми се размина и всичко е наред с бебчо (вече на 2.5 месеца) Та сега няма да ваксинирам ли... и себе си ще ваксинирам против варицела като я вкарат догодина тук! Освен че често се кара тежко, опасна е за бременни, а също така и на стари години може да се отключи херпес зостер. От тоя случай се усещам, че съм станала страшно параноична и избягвам деца да се въртят около мен и бебо.
И един въпрос - първите ваксини на консултацията на втория месец док ги постави и двете в двете крачета - едната п/в дифтерия, коклюш, полиомиелит, хепатит и какво още беше и другата п/в пневмококите. Също и ротарикса. Поне две майки, на които казах, че са правени в един ден, се изненадаха много, защо така, нещо нередно ли има?

# 241
  • Варна
  • Мнения: 1 601
Според голяма част от педиатрите няма проблем да се приемат заедно ваксини, други избягват. И нашата педиатърка настоя, че няма проблем, на мои приятелки педиатрите са държали да са отделно. Ако ви се чете в 5 точка има някакво обяснение:
https://www.vaksinite.com

# 242
  • Мнения: 595
И нашата педиатърка ги слагаше едновременно.Просто някои майки решават да ги разделят от страх от реакции може би.Взимате и си носите в кабинета кулпач, лепите веднага , Панадол вкъщи вземете за всеки случей.Синът ми спеше повече 2-3дена и повече мрънкаше, няма нищо нередно

# 243
  • Мнения: 1 238
Пробвай с капки Виброцил. Те отпушват носа.
Почистих с физ.р-р колкото можах, но доста трудно. Запушен ѝ е носа, хрипти, едвам диша, обаче нищо не излиза с аспиратора. След това капнах от капките и сякаш резултат няма. Sad
Имаш ли аспиратор за прахосмукачка? Може да са много гъсти сополите щом нищо не излиза. Ако е много запушен, трябва да ги втечниш първо с ФР.

# 244
  • Мнения: 5 478
По темата с ваксината за варицела - не знаех, че има в Гърция и понеже ще пътуваме лятото до там, мисля да обсъдя с педиатъра и да я купим. Някой наясно ли е дали се продава свободно, каква е цената, нужна ли е рецепта? Невежа съм в това отношение Grinning

# 245
  • Мнения: 13 082
Свободно се продава, но не знам каква е цената. Имай предвид, че не всеки педиатър ще се съгласи да сложи ваксина, която е пренасяна незнайно как. Аз с моята говорих отдавна, тя ми каза, че е слагала няколко пъти дори. Аз още го обмислям. Нещо ме е шубе да я пренасям май.

# 246
  • Мнения: 5 478
Да, всъщност не се сетих за тази подробност... Може би трябва да е на студено. Ще говоря с нея.

# 247
  • Мнения: 13 082
О, да. Задължително в хладилна чанта. Аз имам, но де да знам дали няма да и стане нещо по пътя. Абе страх си ме е, но пък от друга страна да чакам още две години докато я вкарат. Не знам.

# 248
  • Мнения: 6 622
Нашият педиатър препоръча ако имаме желание да си я вкараме от Румъния в хладилна чанта. Цената била около 150 лева . Аз мисля след като бебето навърши подходящата възраст да взема и за нея и за каката.

# 249
  • Мнения: 7 776
И аз искам ваксината. Ама още не съм говорила с педиатъра и ЛЛ, че и моя мъж не я е карал и трябва и той да се боцне. Ще търся някой да ми я донесе май, че ние няма да стигнем до Гърция тая година май...

# 250
  • София
  • Мнения: 3 715
Аз ваксина не бих вкарвала, просто ще ме е страх да я ползвам после. Иначе дано догодина я пуснат тук, ще я сложим. Слагам всички възможни ваксини, дори Ротарикс минахме. В началото биехме по една, след това като видяхме, че ги приема леко слагахме по две. За хремата, бебчо кара много тежък вирус като беше на четири месеца и хремата го държа много дълго време. Когато имаше много сополи първо слагах със спринцовка физиологичен, поне по 0.5 мл в ноздра като детето е наклонено на една страна задължително, изчаквах 5-10 минути и дърпах с аспиратор за уста. Пробвах и с прахосмукачката , но от тогава се наплаши и като я чуе изпада в истерия, та го изхвърлих. След това като е почистен носа капех Грип стоп. Като минаха сополите и остана само запушения нос пропусках дърпането на сополи и само капех няколко капки физиологичен разтвор за да овлажня лигавицата. Спеше на хладно, държах 19-20 градуса, постоянно проветрявах, спрях парно и всичко дето суши въздуха и сложих възглавница под матрака му за наклон за да не му се запушва носа. Също инхалации правих по четири пъти на ден, те май най-добре му се отразяваха. За март месец изхарчих някъде към 0,750 мл физиологичен разтвор Grinning

# 251
  • Мнения: 35 119
Колко трябва да е голямо детето за тази ваксина? С каква " трайност" е след поставянето ѝ?

# 252
  • София
  • Мнения: 39 777
Пробвай с капки Виброцил. Те отпушват носа.
Почистих с физ.р-р колкото можах, но доста трудно. Запушен ѝ е носа, хрипти, едвам диша, обаче нищо не излиза с аспиратора. След това капнах от капките и сякаш резултат няма. Sad
Имаш ли аспиратор за прахосмукачка? Може да са много гъсти сополите щом нищо не излиза. Ако е много запушен, трябва да ги втечниш първо с ФР.
Детето е под 1г и Виброцилът не е препоръчителен.

# 253
  • Мнения: 688
Благодаря ви за съветите!
Просто е някакъв ад с този нос. Чувам я, че има сополи, едвам диша от тях. Слагам физ.р-р, но нищо не излиза. Пробвах с аспиратор за уста, голям рев удари. Обикновеният аспиратор пък нищо не изкарва. И помислих, че и след Грип стоп трябва да чистя с аспиратор, макар да няма никаква логика. Просто се чудя как да я облекча.
Педиатърката вчера я прегледа - гърдите са чисти, ушите също са окей, гърлото също, но тя има някаква хрема или не знам какво.
Относно ваксината за варицелата - на каква възраст се слага?

# 254
  • Мнения: 13 082
Трябва да има навършени 12 месеца, мисля че ЛЛ ми каза, че има и още един прием след години.

Общи условия

Активация на акаунт