За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 27 966
  • 751
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 39 745
Aufklärungsinformation zur Varizellen-Impfung in Bulgarisch - RKI

Цитат
Ваксина
Ваксината се състои от отслабени живи вируси на варицела-зостер, които се размножават в имунизирания.
Впръсква се подкожно (подкожна инжекция).
Ваксината против варицела може да бъде давана от една възраст от 9 до 12 месеца.
За началото на имунизацията за защита от варицела, информация може да Ви даде Вашият лекар. След двукратно имунизиране срещу варицела, според настоящото разбиране за нещата, не е необходима реимунизация.

Кой и кога трябва да бъде имунизиран?
Имунизацията срещу варицела се препоръчва на всички деца в рамките на имунизационния календар и и по правило би трябвало да се проведе на възраст между 11-ия и 14-тия месец. За да се постигне сигурна защита, всички деца на възраст между 15 до 23-ия месец се имунизират отново. Може обаче още след (4 до)  6 седмици след първата имунизация отново да се даде ваксината. При досега само веднъж имунизираните деца, 2-рата имунизация трябва да се навакса. Ваксината може да се даде едновременно с ваксините против морбили, паротит и рубеола (ваксината МПР) и най-рано 4 седмици след тях.

# 256
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Ваксините и аз всички сложих, даже една допълнителна (FSME, майките в Германия ще я знаят, за България тя не е интересна). Аз също преди 2 месеца си опресних едни имунизации, за всеки случай.

И на нас ни слагаха първите по две в двете крачета, реакция нямаше никаква освен леко завишена темепратура

За отпушване на носа аз използвам Отривен (?) с ксилометазолин. Капя само вечеря, за да може да спи по-добре, иначе ги избягвам

# 257
  • Мнения: 498
Някой купувал ли е детска кухня от Джъмбо? Трябва ми за подарък. Видях една за 40лв., но няма мостра и никъде не пишеше какво има вътре.. на сляпо не ми се купува.

# 258
  • Мнения: 442
Мами здравейте, да попитам има пъпчици отзад не точно на дупето малко по нагоре, но пак по бузките възможно ли е от храна да е яде банан за 4ти път, ама сме на високо и става доста топло може ли памперса да го спарва и от това да избият пъпки.

# 259
  • Мнения: 7 776
По-скоро е спарване. Ако беше от храната, щеше да има поне още един признак, примерно зачервени очи, течащ нос, слузесто ако. Обичайно при реакция от храна обриви избиват по лицето и гърдите.

# 260
  • Мнения: 1 471
Някой купувал ли е детска кухня от Джъмбо? Трябва ми за подарък. Видях една за 40лв., но няма мостра и никъде не пишеше какво има вътре.. на сляпо не ми се купува.
Имаме от Джъмбо кухня, вече четвърта година играе с нея и е здрава. С мини Маус розова. Сега не знам каква има в Джъмбо

# 261
  • Мнения: 1 238
Момичета, бебето ми е на почти 8 месеца и се дави докато пие вода, какви ли не биби пробвах. Авент-0, нук- S размер, още някакви други и не става и тва е, дави се още от новородена и то само с вода. Моля ви дайте съвет , какво да всема? Някаква чаша или нялалво шише с малка биба , от която да не се дави.

# 262
  • София
  • Мнения: 360
Момичета, бебето ми е на почти 8 месеца и се дави докато пие вода, какви ли не биби пробвах. Авент-0, нук- S размер, още някакви други и не става и тва е, дави се още от новородена и то само с вода. Моля ви дайте съвет , какво да всема? Някаква чаша или нялалво шише с малка биба , от която да не се дави.

Моят син е на почти на годинка и от съвсем скоро спря или рядко се дави когато пие вода. От както се е родил не се "харесват" Simple Smile До преди 3 месеца пиеше от Авент 0+ и сега е с Авент 1. Всичко, което прочетох и всички мнения на педиатри и гастро гласят - така е при някои деца, ще го израсте...

Последна редакция: вт, 30 апр 2019, 10:28 от Grivo

# 263
  • Мнения: 1 238
Колко успокоително 🤣 умирам от ужас като се задави, аз затов и пасирам храната яко. Откачам от мисълта за задавяне. Аз самата и баща й сме с “криви гърла” и сме се свестявали като се задавим . Абе мани мани

# 264
  • София
  • Мнения: 360
Колко успокоително 🤣 умирам от ужас като се задави, аз затов и пасирам храната яко. Откачам от мисълта за задавяне. Аз самата и баща й сме с “криви гърла” и сме се свестявали като се задавим . Абе мани мани

Ох, еми може и по наследство да е - като знам мм как с празна уста се дави Laughing И аз изпадах в паника, но с времето явно се свиква Smirk

# 265
  • Мнения: X
Момичета, бебето ми е на почти 8 месеца и се дави докато пие вода, какви ли не биби пробвах. Авент-0, нук- S размер, още някакви други и не става и тва е, дави се още от новородена и то само с вода. Моля ви дайте съвет , какво да всема? Някаква чаша или нялалво шише с малка биба , от която да не се дави.

Има разлика между задавяне и закашляне. Ако се закашля само и след няколко секунди спре, не е страшно. Да се задави е като посинее и не може да диша, това вече е страшно и се намесваш да помагаш, има обяснения за първа помощ в Интернет, когато това се случи - прочети, за да си подготвена и спокойна. Моята на годинка и почти два месеца още се закашля, но не се намесвам, нищо няма да й стане. Тя пие от сламка, така и не се научи от биберон да пие.

# 266
  • Мнения: 7 776
Лаленцето вече го е казала. Но да добавя, че 8-месечно трябва да се учи да пие вода от чаша, а не от шише с биберон. Все пак умението, което трябва да развие е да пие вода, не да суче вода. Чаши има най-различни на пазара, аз лично вкъщи имам три вида и към момента (годинка) харесва най-много тази със сламка. Но започна да пие от най-обикновена кафена чашка в началото на захранването.

# 267
  • Мнения: 595
Аз може да се повтарям, но пробвайте сламка, отрязана или дълга няма значение.Те знаят как да смукнат, но покажете първо вие.При нас се получи веднага, и то на по-малка възраст

# 268
  • Мнения: 1 238
Каква да взема чаша?

# 269
  • Мнения: 635
Момичета случвало ли се при вашите бебчета когато избива кътник венеца да посинее? Днес го видях и се притесних.

Общи условия

Активация на акаунт