За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 333
  • 751
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 35 113
Моето дете първо се научи да пие от спортните шишета на Девин, после от сламка и чаша

# 271
  • Мнения: 1 238
А докога да изварявам водата? Може ли да пие изворна?

# 272
# 273
  • София
  • Мнения: 39 771
Момичета случвало ли се при вашите бебчета когато избива кътник венеца да посинее? Днес го видях и се притесних.
Случвало ми се е. Ако се притеснявате можете да направите консултация със стоматолог.

# 274
  • Германия
  • Мнения: 3 431
И аз мисля че на 8 месеца вече е време да започне бебето да се учи да пие от друго освен от биберон. Има шишета със сламки, много са удобни че не се разливат

https://www.dm.de/babylove-trinkhalmflasche-mit-flexiblem-trinkh … 010355474049.html

Нашето е такова, започна да пие от него от преди да направи годинка. Опитайте, ако не стане сега, след някой и друг месец ще се научи

# 275
  • Перник
  • Мнения: 435
Тези шишенца за какво ги ползвате - за водичка ли? И как почиствате сламката?

# 276
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Ползвам го само за вода, да. Сламката я мия с гореща вода, няколко пъти съм я мила в миялната. Може и да се стерилизира за по-малките бебета, но в крайна сметка нужно ли е ако се дава само вода 🤷🏻♀

# 277
  • Мнения: 442
Здравейте, да попитам до кога трябва да се стерилизират шишетата, вече е на 7м. и половина, все още с млякото всеки ден ги стерилизирам по веднъж, а с водата през ден.

# 278
  • Мнения: 1 238
Аз стерилизирам шишето след всяко ядене. Мисля да го правя до 1 годинка.

# 279
  • Мнения: 35 113
Аз още стерилизирам. Дечко е на година и 7 м

# 280
  • Мнения: 905
Здравейте, бебето ми е на 3 месеца и днес и слагаха 2 те ваксини (наведнъж, които са) , вдигна 38, по едно време спадна сама температурата, но сега пак вдигна (38), педиатърката каза, че не се налагало температуропонижаващи, особено при ниска температура. Само че на мен ми се иска да дам панадол, какво мислите за тези градуси след ваксина?

# 281
  • Мнения: 1 607
Аз давам панадол.  И на тричките съм давала, т.е и на големите преди. Не смея. Мойта се поти от ваксина първата  нощ.

# 282
  • Мнения: 321
Не стерилизирам шишета, на 10м е и трябва да си изгражда имунитет, като слага всичко в устата, за каква стерилност говорим....

# 283
  • София
  • Мнения: 2 569
За температурата- аз бих сложила куул пач. Моят син досега не е вдигал Т след ваксина, но ние му слагахме на крачето още в кабинета на педиатърката. 

# 284
  • Мнения: 35 113
Аз не стерилизирам, само заради мръсотия. Стерилизирам, защото не ми харесват шишетата как мазнеят.
Вчера слагахме ваксина. Педиатърката каза да му дам Панадол след ваксината и 4 часа след това. Очакваше се температура, по- скоро имаше студена пот

Общи условия

Активация на акаунт