Бебе на 6 месеца и пълна кръвна картина

  • 713
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
ръвна картина (8 пок.)   EB                      
     Левкоцити (WBC)   EB         8.64      G/l     7 - 15     DC+LD
     Еритроцити (RBC)   EB         5.08      T/l     2.80 - 5.20     DC-det.
     Хемоглобин (HBG)   EB         103      g/l     90 - 166     SLS
     Хематокрит (HCT)   EB         0.31      l/l     0.30 - 0.46     calc
     MCV   EB        60.6      fl     80 - 96     Calc.
     MCH   EB        20.3      pg     21 - 33     Calc.
     MCHC   EB              334      g/l     330 - 360     Calc.
     Тромбоцити (PLT)   EB         506      G/l     355 - 666     DC-det.

     Здравейте! Внучето ми е на 6 месеца. Направихме кръвни изследвания по препоръка на личния лекар.
     Някои от показателите са на долна граница, а MCV е доста надолу, MCH е също под долната граница.
      Какво означава това, много съм притеснена? Пратих ги на личната лекарка, но още не е отговорила.

# 1
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
Всичко е наред, не се паникьосвайте.
Посочените показатели са разни съотношения, които самостоятелно нямат особено значение.
Обичайно при малки дечица са раздвижени и извън норма. И при моите деца са така често, макар че са доста по-големи от 6 месеца.

Просто съвет, без претенции за достоверност: следете хемоглобина. Обичайно, в завидимост от диетата на мъника, той е притеснителен критерии. В момента е в границите на нормалното за мъничко бебче.

# 2
  • Мнения: 1 233
Само MCV е по-нисък, останалите отклонения са нищожни. Пониженият MCV може да е признак за анемия. MCH също има отношение към анемията. Изчакайте лекаря на детето все пак.

# 3
  • Мнения: 674
Благодаря, успокоихте ме.

# 4
  • Мнения: 1 233
Дори да се окаже анемия, не е толков страшно. То зависи и дали детето е на кърма или на адаптирано мляко. Не се притеснявайте.

# 5
  • Мнения: 674
На адаптирано мляко е, като се обади лекарката, ще пиша.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Доколкото имам спомен около 6-я месец много бебета имат физиологична анемия, нищо страшно.

Общи условия

Активация на акаунт