Кръвни изследвания на бебе

  • 601
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 227
Здравейте. Правихме профилактични изследвания на бебето ми. То е на 5месеца.

Личната лекарка видя резултатите и каза,че я притесняват само тромбоцитите ,защото са завишени и да направим отново кръвни изследвания и ,ако пак са завишени да се консултираме с хематолог.
Преди това правихме пак кръвни и трамбоцитите бяха 492 . Говорих с педиатър и ми каза,че е може би защото не пие вода и няма нищо притеснително. Да но личния ни лекар предложи да направим отново кръвни и тромбоцитите са 542.
Четох доста и в интернет на места пише ,че тези стойности са нормални за бебета, на други места че са завишени.
Допитах се и онлайн и до друг педиатър той ми каза,че са нормални тези стойности за възрастта.
Вече не знам кой да слушам и дали да водя детето отново да му взимат кръв?
Какво мислите ,?
Нормални ли са тези стойности за 5 месечно бебе?  Ако наистина са завишени каква би могла да е причината?
Не ми се иска да водя детето да го боцкат през няколко дни. Той е добре, жизнен е, няма температура, играе , яде си.
Как бихте постъпили вие?

# 1
  • Мнения: 11 357
Ще слушате детски хаматолог.

Не е обезводняване.
Кога е последната ваксина?

# 2
  • Мнения: 46 518
От вена или пръстче беше взета кръвта за изследването?

# 3
  • Мнения: 227
От пръста.

# 4
  • Мнения: 46 518
Задължително кажете на хематолога, че е използвана кръв от пръста (при нея стойностите са по-високи).
Направвете си една консултация, за ваше спокойствие, но според мен е прав лекарят, който е казал, че са нормални.

# 5
  • Мнения: 11 357
Хематологът не би следвало да се води от изследвания взети от друг и изследвани машинно. При хематолог отново ви взема кръв и гледа под микроскоп кръвта ви.
Стойностите се завишават във второто изследване. Не чакайте, успокоявайки се, че е наред този показател.

# 6
  • Мнения: 227
Днес направихме и всичко е наред . Благодаря ви

Последна редакция: ср, 03 яну 2024, 15:54 от Mikin95

# 7
  • Мнения: 11 357
Какво каза хематолога? Радвам се, че сте добре! Добре е да остане и в историята за други притеснени мами какво е развитието по казуса.

# 8
  • Мнения: 227
Не ходихме при хематолог. Направихме отново кръвни и са в норма.

# 9
  • Мнения: 135
Здравейте. Правихме профилактични изследвания на бебето ми. То е на 5месеца.

Личната лекарка видя резултатите и каза,че я притесняват само тромбоцитите ,защото са завишени и да направим отново кръвни изследвания и ,ако пак са завишени да се консултираме с хематолог.
Преди това правихме пак кръвни и трамбоцитите бяха 492 . Говорих с педиатър и ми каза,че е може би защото не пие вода и няма нищо притеснително. Да но личния ни лекар предложи да направим отново кръвни и тромбоцитите са 542.
Четох доста и в интернет на места пише ,че тези стойности са нормални за бебета, на други места че са завишени.
Допитах се и онлайн и до друг педиатър той ми каза,че са нормални тези стойности за възрастта.
Вече не знам кой да слушам и дали да водя детето отново да му взимат кръв?
Какво мислите ,?
Нормални ли са тези стойности за 5 месечно бебе?  Ако наистина са завишени каква би могла да е причината?
Не ми се иска да водя детето да го боцкат през няколко дни. Той е добре, жизнен е, няма температура, играе , яде си.
Как бихте постъпили вие?


Аз направих консултация с хематолог за стойност 440 и каза, че са нормални за бебе.

Общи условия

Активация на акаунт