За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 29 311
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 260
Момичета, какъв крем използвате за дупето на бебчо, защото при нас постоянно се появяват ситни пъпчици, педиатъра каза да слагаме клотримазол, докато минат, минават от него, но напоследък след като минат, 2 дена след това пак се появяват, кой е най качественият крем за дупе с които да я мажа , не знам вече, в момента използвам судокрем

# 61
  • Варна
  • Мнения: 1 596
Благодаря ви за отговорите.
Скоро имахме случай на жестоко подсичане и се сетих, че още преди да родя купих по съвет на педиатърката Мустела 1 2 3, но само веднъж се беше подсичал и то, защото спрях да го мажа лятото за 1-2 дни с крем, тогава с намазване с ежедневния крем(правен в аптека) се оправи. Но сега беше ужас, с много пъпки, много червено и много приятно се изненадах от Мустела, много бързо го оправи.

# 62
  • Мнения: 7 776
Е не, как ще мажеш бебе с клотримазол без да знаеш има ли/няма ли гъбична инфекция?Rage И какъв е тоя некадърен педиатър, в потрес съм.

Не ти каза, че ако са гъбички не трябва да мажеш с крем на цинкова основа.

И не ти каза за отвара от смрадлика,не ти каза да седи бебето без памперс, не ти каза да смениш памперсите, щом е константно, да ползваш кремове с ланолин...

# 63
  • Мнения: 35 110
При моя син най- добре се справя VZK крем от Лили

# 64
  • Мнения: 260
Е не, как ще мажеш бебе с клотримазол без да знаеш има ли/няма ли гъбична инфекция?Rage И какъв е тоя некадърен педиатър, в потрес съм.

Не ти каза, че ако са гъбички не трябва да мажеш с крем на цинкова основа.

И не ти каза за отвара от смрадлика,не ти каза да седи бебето без памперс, не ти каза да смениш памперсите, щом е константно, да ползваш кремове с ланолин...

Не, само каза че са гъбички и да мажа с това

# 65
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз мажа с македонски крем на галафарм. Правила съм и промивки със смрадлика. По нагоре писаха и за черен чай.
Лекаря наистина е некадърен.

# 66
  • Мнения: 13 082
Кактус е писала вече, но да повторя. Цинковия крем при гъбична инфекция действа по обратен начин, демек стимулира гъбите да се развиват. А и смятам, че омазването с крем на всяка смяна е ненужно. Ако се зачерви мажа с Бепантен и минава за ден. С голямата го практикувах това мазане на всеки памперс, ми не е ОК.

# 67
  • Мнения: 6 218
Аз поръчвам от джордже дрешки,имам и някой от лидл,от кауфланд все не намирам размери вечер като ходим.
За дупе ползвам бочко,иначе съм пробвала павловичева,бепантен,здраве  и адерма,там си е до кожа,трябва да се пробва за да се намери ефикасното.Мия го при всяка смяна само с вода,ако се наложи с бочко в някой случай и после да подиша 10-15 минути и памперса.Ако има леко зачервявяне мажа с тънък слой бочко и на следващия път е нормална и невъзпалена кожата при него.За щастие е с непретенциозната кожа на баща си,добре че не се е метнал на мен,моята е склонна към омазняване,а на места суха,абе ужасна е 😁
За кърлежи съм взела на бочко спрея,миналата година беше малък и не съм го вадила от количката на тревата и не съм го и мислила,само от комари го пазех с масла,тази година ще видим дали ще помогне.

# 68
  • Мнения: 6 622
Момичета, бебето ми е на 3 месеца, вчера и слагаха ваксини и преди малко вдигна температура. Вчера и днес почти не яде, явно и е лошо. Лепнах и кул пач и се опитах да и дам Панадол, но го изплю. Незнам как да я накарам да го изпие Sad
Освен кърма нищо друго не иска, всичко плюе.

# 69
  • Мнения: 1 001
Момичета, бебето ми е на 3 месеца, вчера и слагаха ваксини и преди малко вдигна температура. Вчера и днес почти не яде, явно и е лошо. Лепнах и кул пач и се опитах да и дам Панадол, но го изплю. Незнам как да я накарам да го изпие Sad
Освен кърма нищо друго не иска, всичко плюе.
Колко е температурата? Защо не сложите свещичка, много по-лесно и ефикасно е.

# 70
  • Мнения: 6 622
37,5 , но ме е страх , че ако вдигне повече няма как да и дам Панадол. Каква свещичка се слага?
 

# 71
  • Мнения: 1 001
37,5 , но ме е страх , че ако вдигне повече няма как да и дам Панадол. Каква свещичка се слага?
 
Е, 37.5 не е нищо особено, няма страшно. Не е необходимо според мен да се дава каквото и да е, поне аз не бих дала. Чета и темата, че майките слагат куул пач, на нас винаги ни изписват свещички парацетамол, в Бг не може да няма.

# 72
  • Мнения: 6 622
За сега температурата не е висока, повече ме притеснява, че не се храни.

# 73
  • Мнения: 35 110
Утре ще иска да яде. Нормално е.

# 74
  • Мнения: 1 001
За сега температурата не е висока, повече ме притеснява, че не се храни.
Нали каза, че я кърмиш и си суче. Какво друго не иска да яде, нали е на 3 месеца?

Общи условия

Активация на акаунт