За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 76

  • 27 974
  • 751
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 212
Мога ли да дам на бебето ми суши и чаша вино докато гледаме бейби тв?

Да!

# 541
  • Мнения: 1 238
Е супер ! Сега ще поръчам със змиорка, скарида и китайски дракон.

# 542
  • София
  • Мнения: 18 686
Да не ни питаш после защо има пъпки само.

# 543
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Между другото дъщеря ни обожава суши!! Най-вече с авокадо, все пак избягвам да ѝ давам сурова риба, поръчваме ѝ една порция вече от повече от година и тя си ги изяжда с кеф.

Кафе, бира и вино също е опитвала 🙈, на вкус май много ѝ харесват, луда работа 😂

Dolca, спри го тоя телевизор и се занимавай с детето си, или искаш Бейби тв да ти го отгледа и възпита?!

А за говоренето на английски дъщеря ми пее на английски, по площадките е много смешна като хукне към някое дете и почне с пълно гърло да му пее някоя част от Bohemien Rhapsodie 😂

# 544
  • Мнения: 299
Аз оставям малкия да играе сам. Наблюдявам го и се включвам само ако трябва да го "спасявам" или ако той има нужда от мен. Понякога играем и заедно, а когатописка да четем.книжки, взима си от рафта и ми ги носи, или пък иска да му пусна радио и танцуваме. Заедно понякога правим упражненията от Киндиру-заниманията ни. Но много държа да си играе сам. Когато е крив, не се занимава сам, а идва да се гуши или да мрънка.
За говоренето - говори много според мен. Сравнявам го с други 2-3 деца с няколко месеца по-големи от него. Мисля, че книжките много помагат. Когато му разкажа нещо от някоя книжка, даже аз после съм забравила, но той помни. Така беше например с кълвача и как чука по дървото. Или кака вълшебната пръчка набила крадците (бий-бий).

# 545
  • Мнения: 6 622
Ние с малката по цял ден си говорим и пеем. Аз и говоря и тя ми отговаря. Видно много и харесва. С голямото още си играя нищо, че е на девет. Сядаме и вадим куклите. Приятно ми е да си прекарвам времето с тях.

# 546
  • Мнения: 35 109
Сега е моментът да сме с тях. Когато се роди синът ми, се замислих колко  еинтересен животът. Като дете имаш детство. Когато станеш майка, отново имаш детство, чрез игри с детето ти. Когато станеш баба, отново имаш детство- играеш с внуците. А , дай Боже, ако си и прабаба си ударила джакпота Simple Smile
Имам наблюдение, защото аз сега съм с втородетство, майка ми и баща ми се забавляват с малкия. Татко се търкаля с нго, строи с конструктор Simple Smile А баба ми (прабабата на синът ми) е на седмото небе, когато сме заедно и тя става дете Simple Smile

# 547
  • Варна
  • Мнения: 25 236
При нас бейби тв звучи почти целодневно! Даже знам някои реплики , а песничките наизуст. Малката откача от кеф като ги види и им се смее с глас. Не виждам нищо лошо щом детето е весело и щастливо ♀
Замисли се дали не е това причината детето да не може да спи спокойно, както се оплакваше скоро. Облъчването и зяпането по цял ден на телевизия наистина води до превъзбуждане, не само при децата.
А не бе! По цял ден пред телевизора, със сетива, бомбардирани нон стоп от звуци и картини, направо нямам думи. То и една ракийка ако му сипеш ще е весело и щастливо... Каква е причината за това нещо? Замислѝ се малко, вместо да ни иронизираш...

# 548
  • Мнения: 1 001
При нас бейби тв звучи почти целодневно! Даже знам някои реплики , а песничките наизуст. Малката откача от кеф като ги види и им се смее с глас. Не виждам нищо лошо щом детето е весело и щастливо ♀
Замисли се дали не е това причината детето да не може да спи спокойно, както се оплакваше скоро. Облъчването и зяпането по цял ден на телевизия наистина води до превъзбуждане, не само при децата.
А не бе! По цял ден пред телевизора, със сетива, бомбардирани нон стоп от звуци и картини, направо нямам думи. То и една ракийка ако му сипеш ще е весело и щастливо... Каква е причината за това нещо? Замислѝ се малко, вместо да ни иронизираш...
Долча ни спести тази информация, когато се възмущаваше що за зъл (страхотно определение за дете) характер има бебето, ама ако и мен ме сложат пред телевизор да не занимавам майка си, докато за втори път мие банята днес, сигурно и аз ще изперкам.

# 549
  • Мнения: 683
Мен по-скоро ме е страх да не изпускам балана между заниманията с някой и заниманията сам. Хем ме е страх да не се окаже в един момент, че нищо не иска да прави сам и все му е скучно, каквито примери имам много пред мен, хем да стане някой изоставащ саможивляк.

Отивам да намеря бейби тв, че до сега съм ни лишила от него.

# 550
  • Мнения: 1 108
Чела съм, че "скуката" и самостоятелната игра всъщност са важно нещо за развитието на едно дете, защото така има възможност да развие въображението и креативността си, да се научи да се забавлява само и да раполага с времето си . Следователно ако при всяко промрънкване майката вади нова играчка и застава на челна стойка, по-скоро не му прави добра услуга.

Източници за четене, ако на някого му е интересно,а не говори английски, бих могла да ги преведа (не са най-научните, но обяснпват това, което имам предвид и съм срещала и по книги, към които не мога да дам линк):
 https://www.nytimes.com/2019/02/02/opinion/sunday/children-bored.html
https://www.psychologytoday.com/intl/blog/inviting-monkey-tea/20 … my-child-be-bored
https://www.ahaparenting.com/parenting-tools/intelligent-creativ … ers-good-for-kids

П.П.  Далеч не казвам да не си обръщаме внимание на децата, напротив - супер важни са и игрите с мама, и четенето на книжки, но е хубаво да се търси някакъв баланс, особено ако детето го "позволява".   Моето дете е още много мъничко, та тепърва ще го търся този баланс, засега споделям само теория, защото живо ме интересува темата Simple Smile

# 551
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Чела съм, че "скуката" и самостоятелната игра всъщност са важно нещо за развитието на едно дете, защото така има възможност да развие въображението и креативността си, да се научи да се забавлява само и да раполага с времето си . Следователно ако при всяко промрънкване майката вади нова играчка и застава на челна стойка, по-скоро не му прави добра услуга.
Така е, да. Вместо да му се пуска Бейби тв по-добре да поскучае малко, особено за малко по-големи деца, които все пак могат да измислят и сами какво да правят. Не съм абсолютно против телевизията, но с часове да работи телевизорът, ако не той да се връчва телефон или таблет, само и само мир да има... Не звучи ОК.

Долча ни спести тази информация, когато се възмущаваше що за зъл (страхотно определение за дете) характер има бебето, ама ако и мен ме сложат пред телевизор да не занимавам майка си, докато за втори път мие банята днес, сигурно и аз ще изперкам.
Чудех се с какво ми е познат този ник, вярно, че така беше. Ами... нищо чудно.

Последна редакция: нд, 12 май 2019, 10:11 от Месечинка виторога

# 552
  • Мнения: 6 622
Телевизията и на мен ми действа много зле и ме изнервя, а за бебе да не говорим. Много рядко гледам и то вечер като си дойде ММ и го пусне. През деня обичам шума вкъщи да идва само от децата. С каката си играя активно от както е бебе, но въпреки това винаги се е занимавала и сама. Просто ми е много приятно да правим нещо заедно.

# 553
  • Мнения: 1 212
Е супер ! Сега ще поръчам със змиорка, скарида и китайски дракон.

Бон Апети Fork And Knife

# 554
  • София
  • Мнения: 9 108
Като чета тук колко са идеални всички и после като отида с баткото да чакам при педиатърката и всички деца цъкат телефоните на майките си (без оглед на възрастта), но те явно не пишат в БГ мама.
И аз не съм привърженик на телевизията и телефоните, особено за деца на 1-2 годинки, но няма нужда от толкова крайни изказвания и критики просто.

Общи условия

Активация на акаунт