Къде в Пловдив??? - тема № 80

  • 33 149
  • 740
  •   1
Отговори
# 390
  • Пловдив
  • Мнения: 3 220
Харесвам халатите за баня на English home. В момента имат и намаление https://englishhome.bg/products/cat_view/72/112.

# 391
  • Мнения: 6 206
Не съм казала, че търся евтина торта Wink.
Под истински продукти визирам блатове, приготвени на място, с яйца, крем, който не е на прах.
Вкъщи Simple Smile и пак не съвсем
А дали е на прах или с отделните съставки отделно смесени все тая Simple Smile
Която и да е сладкарница няма как да оцелее с такива продукти.

Крем за торта без желатин или карагенан, ксантан, емулгатори или нишесте.. Няма как да държи.

Затова питах какво значи истински продукти и как се прави торта така..
Масло разбито със захар едва ли е приемливо за крем, както едно време примерно се бъркаха тортите..

Малко след време, но не е точно съвсем тая
Масово тортите се правят с пълни боклуци - готови прахове, които се смесват с вода, в добрия случай с мляко
Химии са и смесите за блатове и сместа за крема - като погледнеш е-тата на чувалите и може да ти прималее само от списъка
Да не говорим захарта с какво е сменена за по-евтино
Отделно много лесно се разбира кое е правено с готови смеси - лепят се за небцето и остава едно чувство за залепналост. няма да си говорим за цялата легенда за индустрията, е, вярна е...
И всичко това не се прави, за да се спестят пари от материали, а от труд. За да направиш блат по истинския начин взима 3-4 пъти повече време, отколкото с готова смес, същото и за кремовете. Но за вкуса, винаги си личи.

Много хора са с промити вкусови рецептори от изкуственяците и ако опитат истински продукти, казват не, не ми харесва. Ама защо не ти харесва, ами не знам, но не ми харесва
Добре, кажи какво ти харесва
И се започва едно изреждане, което няма да споменавам.
Така е
Торта с натурални продукти /тоест не от 20 кг чували готови смеси/ става трудно.
Моята сладкарница оцелява, вярно, нищо не печеля и ако нямах готовия пазар, щеше това приключение отдавна да е в историята.

# 392
  • Мнения: 1 194
Качествени слънчеви очила не на фантастични цени, къде?

# 393
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Качествени слънчеви очила не на фантастични цени, къде?
Оптодент. За между 80 и 150 лева има чудесни модели. Има и по-скъпи, разбира се. Съвсем скоро търсих и там съотношението между цена и качество беше най-добро.

# 394
  • Пловдив
  • Мнения: 60
Помощ!  За подарък - картонена къща за оцветяване и игра, от големите. Ходих в Джъмбо, Кауфланд и Лидл - няма. Някой да има идея къде има?!?

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
В някоя книжарница няма ли да има - Хермес, Хеликон?

# 396
  • Мнения: 5 364
Качествени слънчеви очила не на фантастични цени, къде?
Оптодент. За между 80 и 150 лева има чудесни модели. Има и по-скъпи, разбира се. Съвсем скоро търсих и там съотношението между цена и качество беше най-добро.
И аз препоръчвам. Редовни клиенти сме, обслужването винаги е безупречно, дори онзи ден поръчах слънчеви очила с диоптър за каката и чакам да ми се обадят. Правят ни отстъпки.

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 5 935
А къде точно се намира тази оптика?

# 398
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
До Полиграфията

# 399
  • Мнения: 2 574
Помощ!  За подарък - картонена къща за оцветяване и игра, от големите. Ходих в Джъмбо, Кауфланд и Лидл - няма. Някой да има идея къде има?!?

От Лидъл съм взимала, но беше преди доста време. На този сайт има качествени, но са доста скъпи https://displaybg.com/produkti/kashta-s-ilustracii-zа-01-06/

# 400
  • Пловдив
  • Мнения: 3 557
Помощ!  За подарък - картонена къща за оцветяване и игра, от големите. Ходих в Джъмбо, Кауфланд и Лидл - няма. Някой да има идея къде има?!?
В Комсед съм виждала, но не бе скоро.

# 401
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
А къде точно се намира тази оптика?

Точно зад спирката на Полиграфията.
Пловдив,
Цариградско шосе 12 (до Полиграфията)

За контакти
тел: +359 32 62 42 90
e-mail: optodent@gmail.com

От години цялата фамилия сме там. Преди правеха очилата за часове, сега се чака с дни, но има няколко момичета, които обслужват хората и дори да има повече клиенти, не се виси много вътре. Избор на рамки има. Цените също са добри. Последно си смених стъклата на слънчевите очила, тъй като имах промяна в астигматизма с годините. 22 или 23 лева беше едното, т.е платих 44-46 лева за подмяната. Рамката си беше моя, пак купувана от тях през 2014 г.

# 402
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Здравейте, лятото искам да запиша детето на пиано. При кого? Начинаеща, но самоука на китара и пее, явно има някаква дарба, непонятна за мен, защото аз съм музикален инвалид. Пианото я влече и ще ходи с интерес, 2ри клас е.
Благодаря ви и хубав уикенд!

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 1 381
Дъщеря ми ходи от 3 месеца на пиано, в Кичука. Обаче уроците са през учебната година, т.е. до края на юни и след това ваканция. Ще започнат отново септември. Ако искате телефон на госпожата, ще изпратя на лични.

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ами само за лятото ще ми трябва, защото тогава ще бъде детето в града. Също учителка по математика за 2-3 клас и по немски (може пенсионирана учителка от немската гимназия). Ако даже е един човек по математика и немски ще е супер.

Общи условия

Активация на акаунт