Подготовка за малкия човек - тема 6

  • 33 300
  • 751
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 560
Попаднах случайно в един магазин, от който купих бодинца на George. Много хубава материя са, харесва ми. Относно размерите така се омотах вече, че не знам какво да избирам. Купувам различни марки, различни размери, налагам - те едни и същи... въобщеее едно към гьотере.

# 646
  • София
  • Мнения: 9 108
Аз купих гащеризончета от George от 3-6 месеца. Струваха ми се огромни, но бебчо си ги носи точно сега - след третия месец.
Същевременно поръчах същия размер суитчерче и едва му го обличам и в крайна сметка го прибрах при омалелите дрехи, а той сега ще навършва 4 месеца.
Та явно си зависи и от дрехите.
Иначе първите месеци купувах на Rach. Страхотни български дрехи като качество, А и като десени си ги харесвам - бодита и гащеризони съм купувала.

# 647
  • Мнения: 6 622
 Зависи си от детето, 3-6 месеца на George отдавна са и малки, а още няма 4 месеца. Иначе са качествени, но на мен ми се виждат умалени.

# 648
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте скъпи мами,бих искала и аз да се присъединя към вас. Simple Smile
Това ми е първа бременност,очакваме малкия човек да се присъеди към нас живи и здрави началото на Октомври. Да си призная доста се притеснявам и имам един може би ще прозвучи "глупав" въпрос..
Да питам - Как къпете бебчетата в началото? Има ли нещо по-специфично? Защото знам,че трябва да им се пази пъпчето..

Благодаря предварително! Simple Smile

# 649
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Под душа го къпехме в началото, че мивките са ни малки Grinning
Пък и там е под постоянна топла вода и лесно се пази пъпчето.

# 650
  • София
  • Мнения: 1 253
За пъпчето ще чуеш полюсни мнения - едните пазят, другите - като мен, в болницата ни научиха по време на сутрешния тоалет на бебето, че нищо не пазим - мием си цялото телце и глава, след това с 90 градусов спирт докато е още пъпчето на щипката, а вече като падне - след баня със 70 градусов.

# 651
  • Мнения: 320
В родилното, ако поискате ще ви покажат как да къпете бебето. Ние си я къпем във вана и в началото я държахме на ръце и поливахме, за да не мокрим пъпчето. След като падна почнахме да я слагаме на поставката във ваната.

# 652
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Стефани Николова 616947, моят съвет е да отидеш на лекции за грижи за новородено. Правят безплатни такива в повечето големи градове. На една такава лекция обясняваха, че проблема не е в мокренето на пъпчето, а в кисненето. Т.е. не е препоръчително, докато не е паднало пъпчето бебето да се къпе във ваничка. Всеки сам си решава как ще се грижи за пъпчето, докато падне Simple Smile...също казаха, че в началото може и изобщо да не се къпе, така че човек може да си спести този стрес Simple Smile

# 653
  • Мнения: 595
Здравейте скъпи мами,бих искала и аз да се присъединя към вас. Simple Smile
Това ми е първа бременност,очакваме малкия човек да се присъеди към нас живи и здрави началото на Октомври. Да си призная доста се притеснявам и имам един може би ще прозвучи "глупав" въпрос..
Да питам - Как къпете бебчетата в началото? Има ли нещо по-специфично? Защото знам,че трябва да им се пази пъпчето..

Благодаря предварително! Simple Smile

Има вероятност пъпа да падне и в болницата например, както при нас - на 5тия ден.Но ме извикаха да ми покажат как мият дупето под чешмата.Първата седмица е много лесно къпането според мен - бебчето е като едно малко котенце, не особено подвижно и не се мята - лесно ще се нагодите дали във ваничка с подложка или на ръка на мивката

# 654
  • Германия
  • Мнения: 3 421
Ние бебка за първи път я изкъпахме като беше на 7 дена и точно ѝ беше паднало пъпчето. Не сме мазали никога със спирт 🤷🏻♀

# 655
  • София
  • Мнения: 13
Благодаря на всички! Simple Smile

# 656
  • София, България
  • Мнения: 3 580
Пъпчето ни падна в болницата. Въпреки това, къпахме с подвижния душ (просто, защото мивката ни е ниска), аз го държах с лице надолу към земята и ММ поливаше с душа отгоре. Пъпчето се мокреше, но в болницата казаха, че не е проблем. Минаваме все още (на 24дена е) със 70% спирт (ако не беше паднало, трябва с 95%). Натежа ни вече, а и започна да шава много и, за да не го изпуснем, вече ползваме ваната с подложката с топчета на SEVI BABY.

# 657
  • London
  • Мнения: 6 732
Аз не къпя бебе докато не падне пъпа, тук така съветват. Някъде 10 дни да отнеме цялата галимация най-много, минавах го само с влажна кърпа до преди да падне пъпа. После направо във ваничката му. И сега ще процедирам така.

# 658
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ние си го къпехме, въпреки че не беше паднало пъпчето. После го подсушавах с клечка за уши. Също и ако се опишка, както се случва при момченцата. Пъпчето падна на 14тия ден. В ю-тюб има  клипчета как се къпе бебе.

# 659
  • Мнения: 6 622
Над ваничката я къпех . Таткото я държеше аз поливах. Пъпчето винаги се мокреше, но минавах с 90 процента спирт и не е имало проблеми. На каката и падна още в родилното, но и там съм я къпала с пъпче. Няма страшно ако се намокри, просто не желателно да се накисва.

Общи условия

Активация на акаунт