Защо не получавам харесвания в Tinder

  • 28 129
  • 525
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 9 926
Starrydream,
Една женска гледна точка: мъжете, които на всяка цена искат сериозна връзка, на мен лично ми изглеждат отчаяни. Прекалената сериозност от началото също е неестествена, в началото е игривост и флирт, като не говоря за игрички или за липса на сериозни разговори.
Какво ще рече това, защото наскоро една позната (по-зряла) от мен ми го каза още в чата (не тиндър)... че от нея няма да видя игрички и т.н.?!  Yum
Явно аз гледам много черно и бяло.
Цитат
В Тиндър има страшно свестни хора, направих си регистрация, за да видя за какво става дума - е, вече съм защитничка на приложението определено.
Хм, може би защото са в пъти повече от жените. А една свястна жена едва ли ще се изтипоса там да я гледат този и онзи (срещал съм доста познати, някои от които се чудех какво търсят изобщо там).

# 406
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Хаххаа, такова описание е последното, която една жена иска да прочете Grinning Ще ти се включват само заядливки така Grinning
Мен ме устройва напълно това, че предлагам и търся взаимност в една връзка. Затова сме двама души. Колкото повече готованки избегна, толкова по-добре за мен. Smiley Заникъде не бързам, но и ценя времето си и по-добре да не го прахосвам с незаслужаващи вниманието ми хора.
 Само една заядливка до момента имаше, но ще видим в идните дни как ще е. Факт е, че няколко жени пък изтъкнаха как им е допаднал текстът в изображението горе и са отметнали профила надясно, макар там да е място за лични снимки.


Скрит текст:
Ок, и други са го казали.
Признавам, че не е трагично писанието, можеше да е много по-зле. Но на мен лично продължава да ми свети с яркооранжеви букви "baggage and bad experience".

И също - цялостното усещане, което си искал да предадеш, е "Логичен и разбран съм, затова без мръсни номера" и изведнъж "Брак не бих сключил", което е напълно емоционално решение, непочиващо на логика, отговорност и грижа към другия. Да си спестим цялата размяна на аргументи как нищо не променял подписът, че са банални вече.
Мисълта ми е - абсолютно запъване като магаре на мост е и със сигурност изпускаш свестни хора заради това.

Starrydream,
Една женска гледна точка: мъжете, които на всяка цена искат сериозна връзка, на мен лично ми изглеждат отчаяни. Прекалената сериозност от началото също е неестествена, в началото е игривост и флирт, като не говоря за игрички или за липса на сериозни разговори.
В Тиндър има страшно свестни хора, направих си регистрация, за да видя за какво става дума - е, вече съм защитничка на приложението определено.
Отначало добре си уловила какво съм имал предвид с този си текст в Тиндър. Simple Smile Именно, защото съм сериозен, давам заявка за това, че не бързам занякъде и бракът не ми е самоцел, а на дадената от мен мъжка дума може да се разчита много повече, отколкото на който и да било договор; пък бил той и брачен такъв.
 Другото ключово нещо е фактът, че ако една жена Е свестен човек, то тя би заслужила моите внимание, време и средства по мое собствено желание; дори и да сме разделени и дори и да имаме вече дете. Нещо, което особено в България повечето от бракоразводните дела не успяват да гарантират на жената (и детето). И отново се връщаме на основното условие да има желание да сториш нещо за някого - той, чрез личните си действия и отношение, да ти е дал причини да го правиш за него! Simple Smile

 Написал съм какво може и какво не може да се очаква от мен за в бъдеще, за да съм открит и честен с жените, които биха прочели профила ми. Така не заблуждавам и не давам погрешни знаци, а те са наясно с тези неща, независимо дали в някой момент след месеци или години с някоя жена ще стигнем до по-далечен етап в опознаването. Когото не го устройва сериозна връзка, просто подминава профила ми и така всички са доволни. Simple Smile Има хора, които изрично търсят креватни упражнения или пък само и единствено брак - и за двете групи се намират достатъчно кандидати. Аз не съм от тях.

Скрит текст:
Сигурен съм, че си наясно как бракът не е "просто  един подпис". Той има правови задължения, някои от които са доста несправедливи и в ущърб за едната страна. А това прави въпросният договор (какъвто е!) правово неиздържан и нежелан от много мъже. Каквото може да се случи между двама души от гледна точка на чувства, привличане, отговорност, желание, същото се случва и при сключен брак. Дотук - уж добре, но бракът задължава и от правна гледна точка някои неща, които иначе в една сериозна връзка са естествено развитие при наличието на истински чувства и действия, породени от израз на желание да накараш човека до теб са се чувства добре и следствие от взаимното допринасяне.

 Както едни могат да кажат "Ако я обичаш, ще се ожениш за нея, защото ЗА НЕЯ е важно това!", така и аз мога да кажа "Ако се обичаме, бракът няма да ни накара да се обичаме повече или да сме по-сериозни и отговорни един към друг, отколкото без него!". Ако пък тя ме обича и вижда, че можем да сме щастливи и без брак, не би следвало да натиря непременно за сватба и брак. Нека не се лъжем - повечето жени всъщност искат не брак, а две други неща:
(1а) Да се видят в булчинска рокля, (1б) да са център на вниманието на всички познати и роднини поне за един ден и (1в) да им олекне, че и те са направили това, което се очаква от една жена. Последната причина гложди тези от жените, които виждат в брака не вричане завинаги към друг човек, а обществено очакване към тях и натиск това непременно да се случи.
(2) Търсене на материална сигурност, но не предоставена от тях самите, а от мъжа. Сериозната връзка (без брак) не дава увереност на една жена, че ако тя в един момент реши да постъпва нечестно или грубо спрямо мъжа, ще продължи и след това да се ползва с благата му; просто защото при всяка една сериозна издънка от нейна страна тя рискува да го загуби безвъзвратно и без нещо изкуствено (законовите окови), което да ги държи поне до някаква степен вързани един за друг насила.

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 10:15 от Жребчe

# 407
  • Мнения: 2 323
Жребче, това, което си написал, не звучи като "бракът не ми е самоцел", а звучи като "отказвам да сключвам брак", което е съвсем друго нещо. Ако наистина не си тотално против, оправи го, защото в момента така звучи и може да отблъснеш някого, когото искаш да привлечеш всъщност.
А отделно - не почива на логика, отговорност и грижа, каквито си се опитал да обясниш, че притежаваш с останалата част от написаното. Аргументите ги знам, бракът не е гаранция, не увеличава ангажимента и т.н., и т.н., затова не се впуснах в тях. Пишеш излишно, знам ги тези неща.

Скрит текст:
"Ако пък тя ме обича и вижда, че можем да сме щастливи и без брак, не би следвало да натиря непременно за сватба и брак." - не, това издиша като логика, защото ако за нея е важно, а за теб не е, не би трябвало да е проблем да драснеш един подпис, както си го драснал на 5 други документа този месец. Simple Smile Мъжката ти дума не се изтрива от сключването на брак, желанието ти да се грижиш за детето и след потенциална раздяла не се изтрива, отговорността ти продължава да значи много, вие ще сте щастливи и С брак. Grinning Тук не е или-или ситуация, в каквато ти се опитваш да я превърнеш.

Истината е в последното изречение: " просто защото при всяка една сериозна издънка от нейна страна тя рискува да го загуби безвъзвратно и без нещо изкуствено (законовите окови), което да ги държи поне до някаква степен вързани един за друг насила.". Тоест се върти и суче, за да се стигне до гарантирането на добро поведение с изкуственото поддържане на несигурност в отношенията. Ето това е ключът за бараката, а не "Ама, скъпа, бракът няма да ме накара да те обичам повече." Не че бракът не е важен, не че не може да се направи с допълнителни клаузи, за да се решат всички проблеми, които си намерил в него, а е важно за теб да не го сключваш, защото смяташ, че това носи ползи. Това е гигантска разлика и е пълна игричка, каквито уж не играеш Simple Smile (а за мен лично и подходът е откровено гнусен по ред причини).
Та, за мен лично първото изречение от писанията ти не значи абсолютно нищо, защото се опровергава светкавично.

А това, че бракът е нежелан от много мъже, защото е в ущърб на едната страна, е пълна смешка, защото той е в ущърб изцяло на жените. Smiley Справка: белите страни. Никъде другаде мъжът не може да направи грешен избор за брачен партньор толкова безнаказано колкото е тук, съответно да се разведе и все едно нищо не е станало. Пълни глупости са това.

Starrydream,
не мога да кажа какво влагат други хора в игрички, но аз примерно не го играя този номер с "чакам цял ден да ми пишеш, за да те игнорирам". И изобщо всякакви такива обмислени стратегийки и т.н. не са моето. Класата, отношението и стандартите си ги заявявам аз лично по друг (по фин, според мен) начин. Но трябва и да призная, че част от жените, които се хвалят, че не играят игрички, просто са доста грубовати като личности, твърде директни и сурови в стил "абе, аз твоето ли мъжко его ще лъскам, казвам си го както си е, ако не ти харесва - твой проблем". Ако предпочиташ по-женственото отношение и поведение, знай, че то по подразбиране си включва известна мистика, закачки и флирт в отношенията, който не е само в началото. Но това не значи игрички, които целят нещо или удрят под кръста Simple Smile

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 10:58 от bambinnah

# 408
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Жребче, това, което си написал, не звучи като "бракът не ми е самоцел", а звучи като "отказвам да сключвам брак", което е съвсем друго нещо. Ако наистина не си тотално против, оправи го, защото в момента така звучи и може да отблъснеш някого, когото искаш да привлечеш всъщност.
А отделно - не почива на логика, отговорност и грижа, каквито си се опитал да обясниш, че притежаваш с останалата част от написаното. Аргументите ги знам, бракът не е гаранция, не увеличава ангажимента и т.н., и т.н., затова не се впуснах в тях. Пишеш излишно, знам ги тези неща.

Скрит текст:
"Ако пък тя ме обича и вижда, че можем да сме щастливи и без брак, не би следвало да натиря непременно за сватба и брак." - не, това издиша като логика, защото ако за нея е важно, а за теб не е, не би трябвало да е проблем да драснеш един подпис, както си го драснал на 5 други документа този месец. Simple Smile Мъжката ти дума не се изтрива от сключването на брак, желанието ти да се грижиш за детето и след потенциална раздяла не се изтрива, отговорността ти продължава да значи много, вие ще сте щастливи и С брак. Grinning Тук не е или-или ситуация, в каквато ти се опитваш да я превърнеш.

Истината е в последното изречение: " просто защото при всяка една сериозна издънка от нейна страна тя рискува да го загуби безвъзвратно и без нещо изкуствено (законовите окови), което да ги държи поне до някаква степен вързани един за друг насила.". Тоест се върти и суче, за да се стигне до гарантирането на добро поведение с изкуственото поддържане на несигурност в отношенията. Ето това е ключът за бараката, а не "Ама, скъпа, бракът няма да ме накара да те обичам повече." Не че бракът не е важен, не че не може да се направи с допълнителни клаузи, за да се решат всички проблеми, които си намерил в него, а е важно за теб да не го сключваш, защото смяташ, че това носи ползи. Това е гигантска разлика и е пълна игричка, каквито уж не играеш Simple Smile
Та, за мен лично първото изречение от писанията ти не значи абсолютно нищо, защото се опровергава светкавично.

А това, че бракът е нежелан от много мъже, защото е в ущърб на едната страна, е пълна смешка, защото той е в ущърб изцяло на жените. Smiley Справка: белите страни. Никъде другаде мъжът не може да направи грешен избор за брачен партньор толкова безнаказано колкото е тук, съответно да се разведе и все едно нищо не е станало. Пълни глупости са това.

Starrydream,
не мога да кажа какво влагат други хора в игрички, но аз примерно не го играя този номер с "чакам цял ден да ми пишеш, за да те игнорирам". И изобщо всякакви такива обмислени стратегийки и т.н. не са моето. Класата, отношението и стандартите си ги заявявам аз лично по друг (по фин, според мен) начин. Но трябва и да призная, че част от жените, които се хвалят, че не играят игрички, просто са доста грубовати като личности, твърде директни и сурови в стил "абе, аз твоето ли мъжко его ще лъскам, казвам си го както си е, ако не ти харесва - твой проблем". Ако предпочиташ по-женственото отношение и поведение, знай, че то по подразбиране си включва известна мистика, закачки и флирт в отношенията, който не е само в началото. Но това не значи игрички, които целят нещо или удрят под кръста Simple Smile
Забавно е как се опитваш да извърташ нещата, или просто ги разбираш погрешно от твоята камбанарийка. Simple Smile

 Ясно съм написал във въпросното изображение в профила си в Тиндър какво мога да предложа, какво не мога (или не желая), така че който го устройва, ще реши дали да отметна наляво или надясно. В допълнение на това, в текстовото полето за описание съм започнал с изречението "Мъж с недостатъци!", чрез което открито съм показал, че съм наясно със себе си и не се мисля за безгрешен. Smiley

 Относно думите ти "гарантирането на добро поведение с изкуственото поддържане на несигурност в отношенията.", ти къде си видяла сериозна връзка да бъде приравнявана/принизявана до "изкуствено поддържане на несигурност в отношенията"? Нима сериозната връзка за теб е нещо изкуствено или поддържане на несигурност? Защо така? Simple Smile Какво те притеснява в сериозните връзки? Те са израз на доброволен съюз между двама души, които държат един на друг и са заедно по свое желание, докато всичко между тях протича в разбирателство. В сериозната връзка не повтаряш като папагал налаганото ти от други "Обещавам да те обичам доживот, в добро и лошо!", както го правиш при женитбата. Чувствата, вниманието и загрижеността за някого не може да са обещания. Или ги изпитваш по собствено желание и действаш според собствените си усещания и убеждения, или не! Вричането винаги да е като повторените захаросани думи на брачния посредник е вид лицемерие и израз на лековерно хвърлени във въздуха (но със сериозни последствия) заявки, които в повечето случаи се оказват лъжа, защото впоследствие мнозина от хората не ги изпълняват така, както са се зарекли пред олтара. Ако се появи непреодолимо различие помежду им, хората в една сериозна връзка просто си търсят късмета другаде и не се тормозят с "изкуствено оставане в живота на другия", което всъщност са и бракът в условия на нещастен живот заедно, и разводът (ако има такъв). Дори и да няма замесени деца.

 
Скрит текст:
Една моя близка преди 15-ина години губеше време да се разправя по съдилища и плати куп пари на вятъра, за да възвърне бащиното си име и с цената на поредица от неприятни виждания с бившия си съпруг да уреди как да протече подялбата на имущество, което бе изцяло платено от нея, само че законово се считаше, че половината е на съпруга ѝ, който не бе допринесъл с нищо за придобиването му. Тя имаше лошия късмет да се събере навремето с нехранимайко, побойник и крадец на дребно, който се интересуваше само от мотоциклета си и своите приятели. Беше много готин иначе на външен вид и жените си припадаха по него, но цялото му поведение и бездействие обезсмисляше това му "качество". На всичкото отгоре, той направи и дългове и после подир моята близка тръгнаха разни мутри да ѝ досаждат да връща тя парите, които той дължи! Макар да съм мъж и да не бях замесен в техните отношения, виждах съвсем ясно колко несправедливо за хора като нея е цялата тази законова недомислица. Недейте да подценявате отрицателните черти на брака и на развода, защото те не са никак малко.
 Ти, като даваш пример за подписване на договор, пишейки за брака, следва да си наясно, че повечето договори включват и разни неустойки и лоши последствия, които са неприятни най-малко за едната, а понякога и за двете страни. Е, точно за тяхното съществуване не бива да се забравя. Simple Smile

# 409
  • Мнения: 6 930
Май ти убягва основната идея на брака, и тя не е вричането и изговарянето на една камара клишета пред служителката.
Разбира се, свободен е всеки да не желае брак, само, ако може, да не оправдава избора си и да не го рационализира с издишащи доводи.

# 410
  • Мнения: 2 323

 Относно думите ти "гарантирането на добро поведение с изкуственото поддържане на несигурност в отношенията.", ти къде си видяла сериозна връзка да бъде приравнявана/принизявана до "изкуствено поддържане на несигурност в отношенията"? Нима сериозната връзка за теб е нещо изкуствено или поддържане на несигурност? Защо така? Simple Smile Какво те притеснява в сериозните връзки?

Няма такова нещо. Абсолютно никъде не съм го написала или помислила дори. Аз съм силно ЗА сериозните връзки и съм имала няколко такива, в които съм се чувствала щастлива и удовлетворена.

Изкуственото поддържане на несигурност го има в отказа да сключиш брак с аргумента, който имаш ти, а къде го пише - ами, съвсем ясно тук:

Цитат
Сериозната връзка (без брак) не дава увереност на една жена, че ако тя в един момент реши да постъпва нечестно или грубо спрямо мъжа, ще продължи и след това да се ползва с благата му; просто защото при всяка една сериозна издънка от нейна страна тя рискува да го загуби безвъзвратно и без нещо изкуствено (законовите окови), което да ги държи поне до някаква степен вързани един за друг насила.

А фермана в скрития текст... пак филм, багаж и лош опит. И е такъв заради намесените хора, не заради процедурите "брак" и "развод". Сума народ се разведе покрай мен, при някои беше пълен цирк, при други беше напълно цивилизовано. Включително и такива, които след 20+ годишен брак се разведоха с общ адвокат, за 400 лв и няколко подписа.

Цитат
Разбира се, свободен е всеки да не желае брак, само, ако може, да не оправдава избора си и да не го рационализира с издишащи доводи.
Точно.

# 411
  • Мнения: 15 960
Жребчето, това, което си написал звучи много грозно и грубо, като от женомразец. Само мазохистки биха ти вързали. Това не правя, онова не искам, само едно нещо давам, ама ако ти първо на мен...

# 412
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Скрит текст:
Май ти убягва основната идея на брака, и тя не е вричането и изговарянето на една камара клишета пред служителката.
Разбира се, свободен е всеки да не желае брак, само, ако може, да не оправдава избора си и да не го рационализира с издишащи доводи.
Все по-ширещият се дял на провалените бракове (или на продължаващите такива, но в агония и със скандали), на разводите и на децата с разделени родители са нагледен пример как много от мъжете и жените, решили да пристъпят към тази сериозна крачка в живота си, явно не са схванали каква отговорност поемат с вричанията пред олтара и последствията от това си действие. Simple Smile Толкова за "основната идея на брака", която ти не обясни каква е, но побърза да твърдиш как аз уж не съм я бил схванал. Smiley

 Иначе си права да се съгласиш с мен, че всеки е свободен да желае или да не желае нещо. Неслучайно и аз съм заявил това ясно в своя профил в Тиндър, защото държа да съм открит и да предоставя възможността жената насреща да си прецени кое, защо и дали. Simple Smile


Скрит текст:

 Относно думите ти "гарантирането на добро поведение с изкуственото поддържане на несигурност в отношенията.", ти къде си видяла сериозна връзка да бъде приравнявана/принизявана до "изкуствено поддържане на несигурност в отношенията"? Нима сериозната връзка за теб е нещо изкуствено или поддържане на несигурност? Защо така? Simple Smile Какво те притеснява в сериозните връзки?

Няма такова нещо. Абсолютно никъде не съм го написала или помислила дори. Аз съм силно ЗА сериозните връзки и съм имала няколко такива, в които съм се чувствала щастлива и удовлетворена.

Изкуственото поддържане на несигурност го има в отказа да сключиш брак с аргумента, който имаш ти, а къде го пише - ами, съвсем ясно тук:

Цитат
Сериозната връзка (без брак) не дава увереност на една жена, че ако тя в един момент реши да постъпва нечестно или грубо спрямо мъжа, ще продължи и след това да се ползва с благата му; просто защото при всяка една сериозна издънка от нейна страна тя рискува да го загуби безвъзвратно и без нещо изкуствено (законовите окови), което да ги държи поне до някаква степен вързани един за друг насила.

А фермана в скрития текст... пак филм, багаж и лош опит. И е такъв заради намесените хора, не заради процедурите "брак" и "развод". Сума народ се разведе покрай мен, при някои беше пълен цирк, при други беше напълно цивилизовано. Включително и такива, които след 20+ годишен брак се разведоха с общ адвокат, за 400 лв и няколко подписа.

Цитат
Разбира се, свободен е всеки да не желае брак, само, ако може, да не оправдава избора си и да не го рационализира с издишащи доводи.
Точно.
Няма нищо изкуствено в това да считам сериозната връзка за един целесъобразен и допринасящ за общото благо естествен начин на отношенията между мъжа и жената. Smiley Всичко е ясно и нещата се градят от двама души по тяхно взаимно съгласие. Няма намесени странични фактори, които да ги задържат по изкуствен начин заедно; нито да им създават главоболия при една възможна раздяла.

# 413
  • Мнения: 12 473
Жребчо, да си чувал, че за да получиш, първо трябва да дадеш? Ама безрезервно, без очаквания и условия?

# 414
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Жребчо, да си чувал, че за да получиш, първо трябва да дадеш? Ама безрезервно, без очаквания и условия?
Чувал съм такива думи, но само на думи. Къде ги тези жени, които първо дават? Ама безрезервно, без очаквания и условия? Smiley

# 415
  • Мнения: 12 473
При тези мъже, които така правят..)

# 416
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
При тези мъже, които така правят..)
Няма как "тези жени, даващи първо от себе си и без очаквания към мъжете", да знаят и виждат как първо мъжете дават, след като (по думите ти) уж първо жените давали. Simple Smile Противоречиш си.

 Продължавам да държа на изказването си, че в отношенията между мъжа и жената всичко е до взаимност, а това изключва само единият да дава, а другият не. Връзка се гради от двама - със споделени действия, желания, удоволствия и отговорности.

# 417
  • Мнения: 12 473
Нищо не разбираш. Изобщо не твърдя, че жените първо дават. До човек/душа е, не е до пол.

# 418
  • Пловдив
  • Мнения: 3 940
Жребчето, това, което си написал звучи много грозно и грубо, като от женомразец. Само мазохистки биха ти вързали. Това не правя, онова не искам, само едно нещо давам, ама ако ти първо на мен...
Измисляш си! Никъде не съм писал как съм бил искал да получавам първо аз нещо или как само едно нещо съм давал. Сериозно ли си стигнала чак дотам в грубото изкривяване на прочетеното от теб? Smiley Предвид как си прибързала да си правиш някакви измислени крайни заключения, нележащи на никакви доводи, тези отправени от теб към мен в първото ти изречение окачествявания на личностна основа май по-скоро се отнасят за теб самата.
 Осъзнаваш, че лъжеш, затова си неспособна да цитираш мои изречения, които да докажат твърденията ти. Simple Smile

 Писал съм, че не играя игрички. Всеки нормален човек би следвало да е съвестен и да не го прави; също и да не допуска спрямо себе си подобни нежелани действия.
 Допълнил съм и в какъв случай на целенасочено вредно отношение към мен бих напуснал една така действаща жена.
 А накрая съм завършил, че съм грижовен и очаквам същото от жената. Ако не виждам грижа от страна на жената, просто не сме заедно и готово - всичко е 6 Smiley Само неуважаващ себе си човек би търпял жена, която не е грижовна към него, а гледа само собствения си интерес. Всичко се основава на взаимността.

# 419
  • Мнения: 6 930
Ето пак криви доводи: "защо да се женя, виж колко много се развеждат със скандали след това" . Ама много се развеждат и без скандали 😉
Смисълът на брака е от юридическа гледна точка. Нека не се правим на ударени. Това също е вид грижа, която предлагаш на партньора си, ако нещо се случи с теб.
Твоята честна дума "ама аз поемам отговорност, каквото и да се случи" историята доказва неведнъж, че не е точно така. Особено, когато са намесени емоции.
Твоето "докато ми е кеф и не те боли глава съм щедър и добър, иначе чао" говори достатъчно колко би спазил такава дума, ако нещата отидат на юг...

Общи условия

Активация на акаунт