Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 9

  • 46 428
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 17 987
Всеки месец боядисвам, за жалост, много бързо ми избива бялото точно на челото. Кои са тези щадящи бои, препоръчайте ми такава

# 736
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Няма щадящи бои. Даже тези безамонячните изсушават повече. Просто е добре да се прави в хубав салон, с качествена професионална боя, а не с някаква за 2,50 от супера. За жалост, няма евтини и хубави продукти за коса.

# 737
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Щадящи са само билковите бои, но там хамалогията на приготвяне, нанасяне и висене с часове е доста голяма и това при положение, че покритието им върху бели коси е минимално и крайно незадоволително (поне при мен) и цветовете са доста ограничени.

# 738
  • София
  • Мнения: 12 374
Трябва да е качествена, да. За жалост, те не са евтини, но поне не съсипват косата. Аз лично съм влюбена в боите на Пол Мичъл, моя приятелка също ги ползва и е много доволна. Ползвам и продукти на марката като шампоани, стилизанти и т.н.

Със сигурност има и други добри.

# 739
  • Мнения: 17 987
Ползвам на Алфапарф, на Лореал, правя се само в салон и пак бързо се отмиват и пресушават косата.
Имам познати с чудесни коси с бг бои тип Арома, Бюти и т.н.....Правят се сами у тях си, завиждам тайничко

# 740
  • Мнения: 39 384
Ох, Райче, ей заради такива кометари(като твоя) все още ме е страх да почна да се боядисвам. От няколко дни заглеждам къните.

# 741
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Тук не съм съгласна.След епично преживяване в луксозен салон  (изгорена коса, лице на мехури, и боядисано яке, което беше на закачалката) не се доверявам да ми боядисват косата в салон.
От над 20 години го правя сама у дома(поддържам кестеняво виолетов цвят).
С различни  професуонални бои , коста ми е изглежда по различен начин.

# 742
  • Мнения: 17 987
Кои са тези бои?
Мари, ако нямаш бяла не започвай, това ми е най- досадната процедура, но съм изтеглила късата клечка

# 743
  • Мнения: 39 384
За кое не си съгласна? Най- вероятно за професионализма в салоните.
А аз кометирах бързото отминава на боята, съответно лъсването на белите корени....Blush
Руми, имам единични бели косми. Още мисля как да процедирам и дали е дошло времето.

# 744
  • Мнения: 18 562
Аз вече се правя само в салон. Остави,че не става както искам червено,но ми изсушавяа и косата.
Алфапарф са продуктите, боята е италианска някаква. Фризьорката се кълне,че е много добра. Бързо се отмива и съм си все черна. Наскоро се  правих,а вече няма цвят. Другия месец отивам и просто й казвам да ме изсветлява колкото ще,но вече да съм наистина червена. И тоя път така й казах,но ми обясни,че ще стане с времето. Е,да ама цвета първия ми хареса повече от сегашния и все не става каквото искам.
Суха ми е косата. Искам да мина на кърли метода и да не позвам тежки шампоани. Но отлагам заради проблемен скалп. Обаче съм твърдо решена да опитам в следващите месеци. Косата ми обаче се нуждае от подхранване и не знам как ще се случат нещата.
Ще помоля някой да пусне тема,че съм на почивка.😊

# 745
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не съм съгласна с кафе с мед. за професионализма в салоните.
С измиването на боята, също не съм съгласна, ползвам безамoнячна Nirvel  поне от 5 години и никога не съм  имала подобен проблем.

Последна редакция: ср, 07 авг 2019, 14:44 от sl

# 746
  • Мнения: 1 746
Моят опит с боята на Алфапарф е злополучен.Бързо се измива и цветът се променя.Сега съм с Мажирел и съм по-доволна.боядисвам се в салон.

# 747
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Много зависи каква боя се ползва, а не дали те правят във салон или сама във вкъщи. Бях птехласната по Монтибело, щадяща, добър цвят да ама не. Тръшнах едни 50лв. за боядисване и какво, на всяко следващо измиване боята падаше ли падаше. Лъснаха белите косъмчета, не са много, но се виждат. Ползвала съм Макадамия, Алфапарф, Мажирел, на Лореал една, която само в салоните я продават, но ми избяга името-ами не съм доволна. Последно се правих с Лакме Колаж 6,17 и съм доволна. Мия косата си почти всеки ден защото ходим на плаж или басейн. Досега имам около 15 миенета на косата и цвета не се е свалил драстично, както при другите бои. Определено ще продължа със нея защото аз държа да има покривност на белите косъм чета и да не се отмива бързо.

# 748
  • Мнения: X
Косата ми е суха,суха,особенно в краищата,имам чувството , че и не расте...чудя се и за витамини https://remedium.bg/product/141902/doppelherz-activ-kompleks-za- … h60-tabletki.html или препоръчайте някой други ,чудя се или за ревалид,някой ги беше похвалил...

# 749
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 745
Благодаря за отговора за ботокс.
Ще започна след отпуските.
Боята, която ползвам е качествана.
Имам псориазис и май оттам идват някой проблеми. А и влагата тук е много вусока в сравнение с климата в България. И възрастта напредва, та факторите, които увреждат косъма не са малко.
Ползвам и Protoplasmina, пълният вариант, два пъти в годината.

Общи условия

Активация на акаунт