Модни тенденции в прическите и всичко за косата - 9

  • 46 357
  • 750
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 2 583
Мис, и преди съм споделяла, че дълго време се боядисвах много безразборно с шестици, петици, опушени, кестени и т.н. И винаги боята ми падаше на петна. И така до момента, в който си поставих ясна цел и реших да я следвам. Отне ми една година докато постигна РАВНОМЕРЕН ЦВЯТ, 2 пъти ходих на фризьор(бъркаха ми 8 и 9 на Алфапарф, от която много ми изгоря косата,въпреки че от първия път уеднаквихме цвета) и пак не стана това, което си представях. После сама се правех с 8.0, 8.3 на 3Deluxe( това е боя на Кристиан оф рома), боята е качествена, но няма голям избор от цветове. Докарах цвят ниво 7, но косата ми все така накъсана си стоеше. Реших да се вслушам в 2 съвета- да се боядисвам само със 7-ци, защото явно 8-цата ми е силна и да не правя само корените, а да редувам корени и цяла коса. Вече имам задоволителни резултати. Освен това избягвам и рошавите кокове, почнах да нося опашки.
А откакто открих продуктите на Insight вече почти нямам забележки и към омазняването.
Та зареди се с търпение, може да се наложи още няколко пъти да посети фризьорката. Фокусирай се първо върху равномерен цвят, с добро покритие, а не върху самия цвят. Това ти е най-важната задача, ако не искаш пак да ходиш шарена.

# 316
  • Пловдив
  • Мнения: 494
Мис,от опит ти казвам,че червеното наистина идка много подръжка.Миналата зима реших и се направих с тъмна основа и малиново червено надолу-омбре.Еми разкошно стои обаче червеното си иска всеки месец боядисване,иначе пада и стои грозно по краищата.

# 317
  • София
  • Мнения: 2 934
Мис, изобщо не се отказвай. Има безброй жени с коси по светли от естествените им цветове и са с хубави коси. Ако не го направиш все ще го мислиш. Дръпни веднъж цвета после ще трябва само поддръжка.


Тук ми е изсветлена много, от почти черна коса и виждаш съвсем здрава коса.

# 318
  • Мнения: 18 547
Нещо подобно искам,но по-червеникаво и по тъмно една идея. Все пак няма да е супер светло,ще е около 5 ца или 6 ца макс.

# 319
  • София
  • Мнения: 2 934
На снимката ми е 7-мица.

# 320
  • София
  • Мнения: 2 934
Как ми се прииска да я изсветля просто не е истина Joy

Не търся съвет или разубеждаване. Само споделям. Ще мина утре през един салон да видя какво ще кажат и без това израсна доста и трябва да се оформи.


Това ми харесва като цвят.

# 321
  • Мнения: 18 547
Ох не ни е лесно хич на жените.

Понеже на тая снимка страшно много ди личи покъртителната разлика. Иначе.на слънце и като се отмива и дължините си личи,че са червени и е много приетен цвят...но просто си е черно и няма как трябва да се прави нещо.
И аз не знам какво и най-вече как да й го обясня.

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 11:04 от Мис Каролин Бингли

# 322
  • USA
  • Мнения: 7 283
Да,заминавай на фризьор,те ще те оправят там.Тези червени корени и черни дължини ми бодят очите.
Хаби се коса,но с подходящи и качествени продукти се оправя.Аз разказах моята как я съсипах,но нямаше как.Отне ми година докато я възстановя с Алтерна/Ливинг Прууф/Редкен екстрем,маски с масла..мажех на поразия.

# 323
  • Мнения: 2 050
Здравейте момичета 😘 Дойде ред пак за боядисване. Горе -долу на месец слагам боя. Този път даже два минаха почти. Сега  се чудя дали да не се подстрижа.
Момичетата с дълги коси, имам въпрос. На колко време се подстригвате ? Аз имам чувството, че не мога да си пусна дълга коса 😐Подстригвала съм я и всеки месец и през три месеца . Пак не става. Ходя си с коса или до рамо или малко под него. Все едно е заковала тази дължина и не мърда и сантиметър. Добре поне, че я изравних и е на черта. Филирана или етажирана изглеждам като кокошка.

# 324
  • Мнения: 38
Здравейте момичета 😘 Дойде ред пак за боядисване. Горе -долу на месец слагам боя. Този път даже два минаха почти. Сега  се чудя дали да не се подстрижа.
Момичетата с дълги коси, имам въпрос. На колко време се подстригвате ? Аз имам чувството, че не мога да си пусна дълга коса 😐Подстригвала съм я и всеки месец и през три месеца . Пак не става. Ходя си с коса или до рамо или малко под него. Все едно е заковала тази дължина и не мърда и сантиметър. Добре поне, че я изравних и е на черта. Филирана или етажирана изглеждам като кокошка.

И моята е на черта и е дълга до под плешките. Бях на каре, но ми отне години и много търпение, за да я пусна. Боядисвам и аз корени (+обливка по-рядко), на два месеца и режа на около 3, понякога 4, ако не цъфти. Много зависи дали я пипам с пресата Grin
Имах кофти косопад преди известно време и си купих един шампоан на Кройтерхоф от който имам чувството, че доста помогна и за по-бърз растеж. Успех! Flowers Hibiscus

# 325
  • Мнения: 14 286
Аз подстригвам при нужда. В момента я пускам дълга и е през няколко месеца. Ако има цъфтежи или се е обезформила крайно може и по-често. Подстригвах в началото на април и, ако нещо не ме изпере яко, следващото рязнае ще е на есен чак.

На първо четене съм много доволна от боята на Елеа. Минаха 2 седмици и нямам светнал бял косъм, което си е постижение. Цветът е равномерен, дължините не ми се измиха. Така като гледам няма да има нужда да мажа с оцветяващ шампоан, за да ги подсиля.

# 326
  • Мнения: 17 972
Али, ще го имам предвид!
Даже се чудя вече 7.1 или 7.3

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 09:21 от raja_nikol

# 327
  • Пловдив
  • Мнения: 494
lolita1213,аз подстригвам на месец и половина само връхчетата.

Elena_of_Avalor,олее много хубав цвят,чак на мен ми се прииска да се направя така.

# 328
  • Някъде там
  • Мнения: 4 810
Как ми се прииска да я изсветля просто не е истина Joy

Не търся съвет или разубеждаване. Само споделям. Ще мина утре през един салон да видя какво ще кажат и без това израсна доста и трябва да се оформи.


Това ми харесва като цвят.


Прободе ме в сърцето Simple Smile

# 329
  • Мнения: 1 745
Болната ми тема-подстригването... Откакто ползвам къна, подстригването го правя през 3-4 месеца. Сега, обаче, крайчетата искат изравняване. Подстригах в края на януари, после в края на март и сега ще отида за изравняване. В крайна сметка, важно е косата да има хубав вид, а не толкова дължина.
Вече смятам, че е генетично заложено колко дълъг може да е косъма. Просто, стигне ли дължина под раменете, почва яко пресушаване и заплитане. Има моменти, в които съм в безумно кисело настроение и тези грижи за косата и паричните инвестиции ми идват в повече 😀😀😀

Общи условия

Активация на акаунт